1. Kolejna dla nas wszystkich trudna Wielkanoc. Ufamy, że będzie owocna pomimo obecnej sytuacji. Zgodnie z wprowadzonymi obostrzeniami przypominamy o limitach osób które mogą przebywać w kościele oraz o konieczność zachowania odległości, dezynfekcji rąk i używania maseczek. Niech to wszystko nie przeszkodzi nam przeżyć zmartwychwstanie Jezusa – do tego przecież prowadzą nas obchody Wielkiego Tygodnia. Wszystkie uroczystości transmitujemy on-line, prosimy o łączenia się z nami poprzez transmisje internetowe. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie.
2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne i na wszystkich Mszach św. są głoszone nauki. W poniedziałek, wtorek i środę nauki będą głoszone na Mszy św. o godz. 6.00, 8.00 oraz 16.30 i 18.00. W dniach rekolekcji Mszy św. o godz. 6.30 i 8.30 nie będzie, intencje będą odprawiane pół godziny wcześniej. Również nauki rekolekcyjne można słuchać on-line do czego serdecznie zachęcamy.

3. Przez cały Wielki Tydzień w naszym kościele spowiadamy w następujących godzinach: w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę w sali Św. Ignacego od godz. 6.00 do 9.00 i od 15.00 do 19.00. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiadamy od godz. 6.00 do 14.00. Plan Wielkiego Tygodnia można znaleźć w Bethanii, na stronie internetowej parafii, facebook’u i w gablocie.
4. Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rano nie ma Mszy świętych. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej adoracja która będzie również transmitowana za pośrednictwem internetu do godziny 24.00. Dodatkowo, ze względu na panujące ograniczenia Msze św. o godz. 15:00 i 16:30.
5. Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja która będzie również transmitowana za pośrednictwem Internetu do godziny 24.00. Dodatkowo liturgie, ze względu na panujące ograniczenia o godz. 15:00 i 16:30. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Chciejmy również włączyć w ten post nasze trudne doświadczenia związane z przeżywanym czasem.
6. Wielka Sobota. Cały dzień trwa adoracja Pana Jezusa w Grobie. Święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 16.00. Podczas święcenie prosimy o trzymanie koszyczków w rękach. Można będzie zaopatrzyć się w wodę święconą, a zebrane ofiary przeznaczone będą na letnie wakacje dla dzieci. W tym dniu kancelaria będzie zamknięta.
7. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. W czasie liturgii odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Podczas słuchania czy oglądania Liturgii Paschalnej ze świecami w dłoniach włączmy się w odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i uroczyste śpiewanie Alleluja. Dodatkowo, ze względu na panujące ograniczenia Msza św. o godz. 18:00.
8. Komunię Świętą uczestniczącym we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów, udzielamy w niedziele przed ZAKRYSTIĄ, w godz. 13.15–13.45 oraz 19.15–19.45.
9. W Wielkanoc i drugi dzień Świąt dodatkowa Msza św. o godz. 17.00
10. Bardzo dziękujemy za Waszą łączność duchową i obecność. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca za pośrednictwem internetu codziennie o godz. 20.30. Dziękujemy wszystkim wspierającym nas duchowo oraz materialnie.
11. Do wieczności odeszli: Edward Ślazyk, Franciszek Antosz i Zuzanna Dyrek. Dobry Jezu a nasz Panie…

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com