1. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Na placu kościelnym zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. W poniedziałek Spotkanie Klubu Seniora o godz. 9:00 w sali widowiskowej.

3. We wtorek wspomnienie św. o. Pio. O godz. 17:00 o. Krupiński wygłosi konferencje o tym popularnym świętym o godz. 17:00 w sali widowiskowej. Zapraszamy wszystkich serdecznie. Nowenna do Matki Bożej o godz. 18:00. O godz. 19:00 spotkanie obydwu Rad Parafialnych w Bibliotece parafialnej. Obecność konieczna.

4. W czwartek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej. Adorację Najśw. Sakramentu od 19:00 do 20:00 poprowadzi Ruch Obrony Życia.

5. W piątek o godz. 16:00 okolicznościowa Msza św. Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu z poświeceniem sztandaru.

6. W sobotę wspomnienie św. Wincentego a Paulo.

7. W przyszłą niedzielę Msza św. w intencji dobroczyńców i sponsorów wakacyjnych obozów dla dzieci o godz. 11:00. O godz. 15.00 odbędzie się międzynarodowa akcja "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata". Na skrzyżowaniach naszego miasta będzie można spotkać grupy modlących się ludzi. Każdy jest zaproszony do wspólnej modlitwy za nasze miasto. Wykaz ulic znajduje się w gablocie na placu kościelnym lub tutaj.

8. Spotkanie młodzieży gimnazjalnej przygotowujące do bierzmowania będzie w czwartek 23. października. Kto nie zapisał się jeszcze na spotkania będzie to mógł uczynić w tym dniu.

9. W środę, 24 września, od godz. 17:00 do 17:30 na ul. 1-Maja 3 można będzie oddać zużyty sprzęt AGD RTV i elektroniczny. Akcja służy pozyskiwaniu środków na budowę studni w krajach trzeciego świata.

10. Prasę katolicką można nabyć w sklepiku przy kościele.

11. Akademia Ignatianum w Krakowie zaprasza na nowo otwarty kierunek studiów z „dziennikarstwa i komunikacji społecznej”.

12. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżeństwa i rodziny w niedzielę 28 września 2014 roku do udziału w XXX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.
Centralnym punktem pielgrzymowania będzie Msza Święta sprawowana przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża na jasnogórskich wałach o godz. 11.00. Tegoroczne pielgrzymowanie stanie się okazją do bliższego przedstawienia rodzinom całej Polski bł. Karoliny, w związku z 100-tną rocznicą Jej męczeńskiej śmierci.

13. Niedziela 28 września 2014 r. będzie poświęcona modlitwie w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 19 października. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”.
Biskupi zachęcają kościoły, wspólnoty parafialne do modlitwy w intencji Synodu podczas Eucharystii i innych nabożeństw, w dniach poprzedzających oraz w czasie trwania prac synodalnych. Wierni, szczególnie w rodzinach, mogą łączyć się w modlitwie osobistej w intencji Synodu.

14. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Zdzisław Kądziołka, Anna Mastalerz, Zygmunt Żabecki, Grzegorz Draguła. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym...

Życzymy miłej niedzieli, dobrego tygodnia.

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.