Szpital i Szkoła Rodzenia MEDIKOR zapraszają na bezpłatne warsztaty poświęcone tematyce NaProTECHNOLOGY®. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca, o godzinie 17.00 w budynku Szkoły Rodzenia MEDIKOR przy ul. Jana Kilińskiego 45 w Nowym Sączu. Poprowadzi je Joanna Dubiel instruktorka z tytułem FCP (FertilityCare Practitioner Instruktor) oraz Agnieszka Juszczyk, instruktorka z tytułem CFCP (Certified FertilityCare Practitioner) z Tarnowa.

    NaProTECHNOLOGY® (Natural Procreative Technology) lub inaczej Wsparcie Naturalnej Prokreacji, to nowa gałąź medycyny w zakresie zdrowia reprodukcyjnego ukierunkowana na dobrą diagnostykę i skuteczne leczenie. W obserwowaniu płodności i diagnozowaniu zaburzeń zdrowia rozrodczego posługuje się prostą, wystandaryzowaną obserwacją biomarkerów płodności w cyklu miesiączkowym, czyli Modelem Creighton. Korzysta ona z najnowszych osiągnięć ginekologii, chirurgii i endokrynologii wsłuchując się w „autentyczny język zdrowia i płodności kobiety” stosowany na każdym etapie okresu rozrodczego. Nie jest to jednak metoda antykoncepcyjna. Jest to system, który traktuje osobę ludzką jako niepodzielną całość dając kobiecie możliwość obserwowania i zachowywania jej zdrowia rozrodczego i ginekologicznego.

  "NaProTECHNOLOGY® ściśle współpracuje z cyklem kobiety. Leczenie polega na dokładnym rozpoznaniu, zdiagnozowaniu problemu a następnie leczeniu tych nieprawidłowości. Dzięki prowadzonym obserwacjom przez kobietę, jesteśmy w stanie wykryć większość tych nieprawidłowości i dostosować leczenie do jej indywidualnego cyklu. Naprotechnologia wykorzystuje najnowocześniejszą dostępną wiedzę ginekologiczno-farmakologiczną oraz chirurgię” podkreśla Joanna Dubiel.

    Metoda ta służy nie tylko możliwie najłatwiejszemu poczęciu dziecka, ale stanowi też profilaktykę zdrowotną skutecznie rozwiązującą m.in. takie  problemy jak: problemy z płodnością, poronienia nawykowe, przedwczesne porody, depresja poporodowa niewydolność lutealna, zrosty w obrębie miednicy mniejszej, zespół policystycznych jajników, torbiele jajników, endometrioza, bóle miesiączkowe, nieregularne lub nietypowe krwawienia, zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) oraz nieprawidłowości hormonalne.

Osoby zainteresowaniem udziałem w spotkaniu proszone są o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 730 666 390 lub drogą e-mailową [email protected]