1. Przeżywamy dziś radość z narodzin Zbawiciela. Niech te dni świąteczne upłyną nam w duchu radości, pokoju i pojednania. Niech dobro zapanuje nad złem i otworzy nas na Miłość płynącą z nieba. Bóg się rodzi, moc truchleje.

2. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomagali nam w przygotowaniu kościoła na obchody tych świąt. Dziękujemy tym, którzy przez okres adwentu uczestniczyli w Roratach. Szczególne podziękowanie kierujemy do s. Ewy, p. Organistów, p. Mariana, naszych księży kleryków z Krakowa. Dziękujemy również kapłanom, którzy dbali o duchowe przygotowanie tych świąt. Serdeczne Bóg zapłać.

3. Jutro św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.

4. We środę św. Jana Ewangelisty.

5. W środę rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą”. Kolędę rozpoczynamy w niedziele od godz. 15.00 a w pozostałe dni od godz. 16.00. W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych. Porządek odwiedzin kolędowych wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. W Sylwestra i Nowy Rok oraz Trzech Króli kolędy nie ma.

6. W czwartek św. młodzianków, męczenników.

7. W przyszłą niedzielę święto św. Rodziny. Na Mszy św. o godz. 12.30 obchodzić będziemy jubileusze małżeńskie. Dla zgłoszonych par rezerwujemy wszystkie miejsca siedzące.

8. W niedzielę ostatni dzień Starego Roku. Podziękujmy Bogu za miniony rok, za wszelkie łaski i dobrodziejstwa, jakimi nas Bóg obdarzył. Msza św. na zakończenie Starego Roku będzie odprawiona o godz. 18.30.

9. W Boże Narodzenie, Szczepana i Nowy Rok spowiedzi nie ma.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, wiele błogosłąwieństwa na Święta.
Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Stycznia

Cytat: „Niekiedy człowiek tak cierpi od złego ducha, że prawie od zmysłów odchodzi; to na naturę, to na chorobę cierpienia swoje składa: gdy tymczasem wszystkiemu winna pokusa.”
Komentarz: Zły duch zanadto jest przebiegły, aby jego sztuki można było łatwo rozpoznać. Jako książę ciemności, aby się tem bezpieczniej ukrył, zasadzki swoje przygotowuje potajemnie; do ich wyśledzenia wyższego potrzeba światła, niż ludzkie. Jak zdobywca warowni pierwiej wszystkie zewnętrzne przeszkody usuwa; tak i wódz piekielny, gdy mu o duszę chodzi, pierwiej na ciało się rzuca. Strzeż się zasadzek: zbytnia pewność siebie jest tu największem niebezpieczeństwem. Do ciała się zabiera, aby duszy zaszkodził; różne pozory wynajduje, aby od dobrych uczynków odwiódł. Tak na zgubę naszą czycha, tak nastaje, że gdy jej w zupełności przeprowadzić nie może, to się i czemkolwiek w tej mierze zadawalnia. O jakżeby to było chwalebnie, z jakim pożytkiem, gdybyśmy o dobro naszej duszy my podobnie zabiegali! Dopuszcza Bóg niekiedy, aby ludzkiego rodzaju nieprzyjaciel, miał nad nami taką władzę; dopuszcza już-to dlatego, aby nas w pokorze zaprawił, już dla tego, aby nam swoje nad nami zwierzchnictwo przypomniał. Tym sposobem, gdy szatan okazuje się tyranem, Bóg pozostaje ojcem.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.