1. Zapraszamy dzisiaj na Drogę Krzyżową przy ul. Chruślickiej o godz. 15.00.

2. W Wielką Środę o godz. 16:30 będzie Msza św. dla chorych i osób w podeszłym wieku z sakramentem namaszczenia chorych.

3. Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Rano nie ma Mszy świętych. O godz. 16.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej dla dzieci. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.00.

4. Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa dla dzieci wraz z nabożeństwem Krzyża o godz. 16.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 17.30. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do godz. 24.00. Ofiary z Wielkiego Piątku zostaną przekazane na chrześcijan w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

5. Wielka Sobota. Święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 16.00. Cały dzień trwa adoracja Pana Jezusa w Grobie. Dzieci z zespołów rozprowadzać będą buteleczki z wodą święconą, a zebrane ofiary przeznaczone będą na letnie wakacje. W tym dniu kancelaria będzie zamknięta.

6. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00, a zakończy ją uroczysta procesja rezurekcyjna po ul. Batorego. Na liturgię prosimy o przyniesienie świec. W czasie liturgii odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przygotowanie sztandarów.

7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rano nie ma procesji rezurekcyjnej.

8. We wtorek, ze względu na charakter Wielkiego Tygodnia, Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy nie będzie.

9. Spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów w Wielką Środę o godz. 19:15 w kościele. Będziemy przygotowywali liturgię Triduum Paschalnego dlatego obecność wszystkich jest obowiązkowa. W Wielką Sobotę zbiórek nie ma.

10. Świąteczny numer Bethanii z programem spowiedzi przedświątecznych i Wielkiego Tygodnia, życzeniami świątecznymi można nabyć w sklepiku. Rozdanie nagród dla dzieci biorących udział w konkursie z Bethanii, dziś po Mszy św. o godz. 15.30.

11. Przez cały Wielki Tydzień w naszym kościele spowiadamy w następujących godzinach: w poniedziałek i wtorek od godz. 6:00 – 9:00 i 15.00-19.00. W Wielką Środę od godz. 6.00 – 19.00. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiadamy od godz. 6:00 – 16:00. Plan Wielkiego Tygodnia można znaleźć w Bethanii, na stronie internetowej parafii, facebook’u i w gablocie.

12. Najbliższe spotkanie Klubu Seniora będzie 9 kwietnia.

13. Wydawanie bonów Caritas w poniedziałek od 13.00 do 17.00.

14. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest skarbona Caritas i kosz na produkty żywnościowe.

15. W tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest przeniesiona na 9 kwietnia. W tym dniu można będzie podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

16. Spotkanie wszystkich liderów grup parafialnych będzie 12 kwietnia o godz. 18.30.

17. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: Jan Kołacz, Tatiana Granicka i Maria Kulig, Wieczny..

Życzymy radosnej niedzieli, dobrego tygodnia.
Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.