Imieniny Józefa

Zadanie na dziś:

Podziękuj ważnemu mężczyźnie: Ojcu, Bratu, Mężowi...

Zdrapka Wielkopostna 2019
1. Z wielką radością obchodzimy największe święto – Zmartwychwstanie Pańskie. Ten dzień jest dla nas okazją do radosnego świętowania zwycięstwa Miłości nad śmiercią, piekłem i szatanem. W imieniu o. Proboszcza i całej wspólnoty zakonnej oo. Jezuitów składamy naszym parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan napełnia każdy Wasz dzień Swoją radością i miłością przezwyciężającą wszelkie mroki.

2. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa: księżom spowiadającym, scholastykom z Krakowa, siostrze Ewie za wystrój, p. kościelnemu, panom organistom i chórowi Jana Pawła II, diakonii muzycznej magis+, ceremoniarzowi - Michałowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, młodzieży z Magisu, Straży Kościelnej, Caritas i prowadzącym adorację. Bóg zapłać.

3. Spowiedzi w dniu dzisiejszym i jutrzejszym nie będzie.

4. Poniedziałek – drugi dzień Świąt. Porządek Mszy świętych niedzielny. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Akademię Ignatianum i KUL.

5. Nowenna do Matki Bożej we wtorek o godz. 17.30.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej. Adorację Najśw. Sakramentu od 19:00 do 20:00 poprowadzą Komórki ewangelizacyjne.

7. Odwiedzimy chorych według ustalonego porządku.

8. W tym tygodniu w czwartek, 5 kwietnia o godzinie 15.30 odbędzie się w naszym kościele bierzmowanie. Młodzież zapraszamy na spotkania przygotowawcze do kościoła we wtorek i środę o godzinie 19.00 oraz w czwartek o godzinie 14.30 ze świadkami sakramentu.

9. W piątek Msza św. w intencji czcicieli Najśw. Serca P. Jezusa o godz. 6.00, o godz. 16.30 – dla dzieci a o 19.30 – dla młodzieży. Apostolstwo Modlitwy zaprasza wszystkich na adorację Pana Jezusa od godz. 12.00 do 13.00. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

10. W sobotę po Mszy św. o godz. 6.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Od godz. 11.00 do 12.00 Różaniec Fatimski prowadzony przez Apostolstwo Modlitwy.

11. O. Proboszcz i Caritas naszej parafii wyrażają wdzięczność wszystkim ofiarodawcom, Firmom, Hurtowniom i Sponsorom za przekazane dary dla potrzebujących.

12. Bardzo dziękujemy osobom pracującym w Caritas za zaangażowanie w pomoc potrzebującym. Szczególną wdzięczność chcemy wyrazić p. Annie Pawłowskiej za 35 lat prowadzenia Caritas. W jej intencji odprawimy Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.30.

13. Zapraszamy na Wielkanocny koncert uwielbienia w wykonaniu muzyków Magis Plus we wtorek o godz. 19.00 w sali widowiskowej.

14. Sklepik parafialny nieczynny do środy. Gość Niedzielny, Źródło i Bethanię można nabyć w zakrystii.

15. Msza św. dla osób niewidomych i słabo widzących oraz ich opiekunów będzie odprawiona w sobotę o godz. 14:00 w kościele na starym cmentarzu, a po niej spotkanie w Kanie przy ul. Kunegundy 12a.

16. Msza św. w intencji zmarłych podopiecznych Sądeckiego Hospicjum będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w kościele na Starym Cmentarzu.

17. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: Krystyna Stanaszek, Monika Tobiasz, Maria Dąbal. Wieczny..

Życzymy radosnej niedzieli, dobrego tygodnia.

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 19 Marca

Cytat: „Więcej ceń każdego człowieka zbawienie, niż wszystkie całego świata skarby.”
Komentarz: Co w nas jest najdroższego, to prawie najmniej cenimy. Dusza, która niesłychanie drogo kosztuje, mało znaczącą być nie może, chyba dla tych, nad których nic lichszego nie ma. Zbawienie człowieka Chrystus nad niebo przełożył; ażeby je zapewnił, Bóstwo swoje niejako strawił, życie i krew oddał. Co najmędrszy z mistrzów tyle cenił, czemużmy o to tak mało dbamy? Fałszywej używamy wagi. O rzeczy nie wiele warte, jak bogactwa, nauka, mozolnie przez całe życie zabiegamy; wszelką zaś pracę około ludzkiego zbawienia za zbyt ciężką i nieznośną mamy. Na sąd Boga wspomnij. Wszelką świata potęgę Bóg tyle ceni, ile my włos lub orzech pusty: o zbawienie zaś człowieka bardzo mu idzie. Prócz siebie, nie ma nic nadeń pożądańszego, nic bardziej upragnionego.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.