7 kwietnia biskup tarnowski Andrzej Jeż w kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku przewodniczył diecezjalnym obchodzom dorocznego święta Caritas. Podziękował on ponad 7,5 tysiącom osób działającym w Caritas. 89 osób i instytucji otrzymało listy gratulacyjne i statuetki.

     W diecezji tarnowskiej jest ponad 400 parafialnych oddziałów Caritas. Ich dopełnieniem są Szkolne Koła Caritas, które istnieją już w 203 szkołach na terenie diecezji tarnowskiej.

   "Pragnę dziś z całego serca podziękować ponad 4,5 tysiąca wolontariuszy zaangażowanych w Parafialnych Oddziałach Caritas i ponad 3 tysiącom dzieci i młodzieży działającej w Szkolnych Kołach Caritas" - mówił w Brzesku biskup tarnowski Andrzej Jeż, nazywając tę potężną grupę ludzi, mających wyobraźnię miłosierdzia, współczujące serce i ręce gotowe do pracy - "tą dobrą cząstką, która idzie pod prąd dzisiejszym trendom".

     Darczyńcami naszego Parafialnego Oddziału Caritas, wyróżnionymi listem gratulacyjnym biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża oraz statuetką "Misericors" są: Zarzaąd Banku Spółdzielczego W Nowym Sączu oraz Zbigniew Lorenc. Gratulujemy!


Foto:  Beata Malec-Suwara - Gość Niedzielny
Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.