FESTYN parafialny - 25 maja godz. 13.00 - 21.00
 
1. W wtorek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Porządek Mszy św. jak w dniu powszednim. We wtorek rozpoczęcie nabożeństwa majowego, które będzie w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 18:00. „Majówki” odbywać się będą również codziennie o godz. 19.00 przy kapliczce M.B. Licheńskiej u zbiegu ulic Sienkiewicza i Grodzkiej, o godz. 18.00 przy ul. Rapfa, a także o godz. 19.00 przy ul. Dembińskiego. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

2. Nabożeństwo Majowe codziennie od wtorku o godz. 17.30. We wtorek będzie połączone z Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Zapraszamy na Nab. Majowe o godz. 18.00 przy kapliczce przy ulicy Rapfa.

4. W czwartek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W tym dniu będzie niedzielny porządek Mszy św. Wieczorem nie ma adoracji.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w środę od 15.30, w czwartek podczas wszystkich Mszy św., w piątek od godz. 15:30. Odwiedziny chorych według ustalonego porządku.

6. W piątek I piątek miesiąca. Msze św. z nabożeństwem do Serca P. Jezusa o godz. 6:00 i 18:00. Msza św. dla dzieci o godz. 16:30, dla młodzieży o godz. 19:30. Od 12:00 do 13:00 adoracja Najśw. Sakramentu, którą prowadzi Apostolstwo Modlitwy.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 6.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

8. W sobotę Msza św. w rocznicę I Komunii św będzie dla Szkoły Podstawowej 7 o godz. 11.00, a dla Szkół Podstawowych 8 i 15 o godz. 12.00.

9. Uprzejmie informujemy, że w zeszłym tygodniu zakończyliśmy zabiegi pielęgnacyjne drzewostanu otaczającego nasz kościół.

10. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 14 maja, poniedziałek, o godz. 18:00 Mszą Świętą w kościele. Spotkania będą w dni robocze o tej samej porze w sali widowiskowej. Zakończenie kursu przewidziane jest na 24 maja. Szczegółowy program kursu będzie ogłoszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.

11. Serdecznie zapraszamy wszystkich do współtworzenia X Festynu pod hasłem „Serce za serce", który będzie w sobotę, 26 maja. Wszelkie dary serca prosimy pozostawiać w kancelarii parafialnej.

12. Serdecznie zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św., które rozpocznie się 19 maja o godz. 20.00. Czuwanie poprowadzi Magis Plus.

13. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: Józefa Korzeń. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym...

Życzymy radosnej niedzieli, dobrego tygodnia.

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 25 Maja

Cytat: „Zwyczajem jest złego ducha, że bardziej na zewnątrz, niż na wewnątrz gospodarkę swoją prowadzi; Bóg przeciwnie bardziej wewnątrz, niż zewnątrz człowieka wyrabia i doskonali.”
Komentarz: Prawdziwa cnota pragnie się dać Bogu poznać, nie ludziom; kryjówek bardziej szuka, niż miejsc wydatnych; Boga, który w skrytości widzi, nie ludzi oczy na siebie zwraca; świadectwem dobrego sumienia się zadawalnia. Kto się chce łudzić, niech się ku zewnętrznej stronie zwróci. O, ileż razy łudzimy innych i łudzimy się sami! obłudą łudzimy innych, pozorem pobożności łudzimy siebie samych. Łupiną się zadawalniamy, a o ośrodek nie troszczymy! O przewrotne zabiegi ludzkie! wszystkie niemal się zwracają ku wydoskonaleniu strony zewnętrznej, kiedy niekiedy tylko, na bardzo krótki czas, i to bez wytężenia zajmują się stroną wewnętrzną. Bezrozumnie postępuje, kto siebie zaniedbawszy, pracuje nad wyrobieniem dobrego o sobie mniemania. Główną wartość człowieka stanowi dusza, przednią ozdobą duszy jest cnota; kto jej nie pielęgnuje, kto nie stara się o jej podniesienie; ten jest szpetnym, chociażby postawą swą, kształtem, urodą przewyższał Adonisa. Co się kryje, droższem jest od tego, co się wszędzie spotyka.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.