1. W wtorek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Porządek Mszy św. jak w dniu powszednim. We wtorek rozpoczęcie nabożeństwa majowego, które będzie w tygodniu o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 18:00. „Majówki” odbywać się będą również codziennie o godz. 19.00 przy kapliczce M.B. Licheńskiej u zbiegu ulic Sienkiewicza i Grodzkiej, o godz. 18.00 przy ul. Rapfa, a także o godz. 19.00 przy ul. Dembińskiego. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

2. Nabożeństwo Majowe codziennie od wtorku o godz. 17.30. We wtorek będzie połączone z Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Zapraszamy na Nab. Majowe o godz. 18.00 przy kapliczce przy ulicy Rapfa.

4. W czwartek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W tym dniu będzie niedzielny porządek Mszy św. Wieczorem nie ma adoracji.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w środę od 15.30, w czwartek podczas wszystkich Mszy św., w piątek od godz. 15:30. Odwiedziny chorych według ustalonego porządku.

6. W piątek I piątek miesiąca. Msze św. z nabożeństwem do Serca P. Jezusa o godz. 6:00 i 18:00. Msza św. dla dzieci o godz. 16:30, dla młodzieży o godz. 19:30. Od 12:00 do 13:00 adoracja Najśw. Sakramentu, którą prowadzi Apostolstwo Modlitwy.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 6.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

8. W sobotę Msza św. w rocznicę I Komunii św będzie dla Szkoły Podstawowej 7 o godz. 11.00, a dla Szkół Podstawowych 8 i 15 o godz. 12.00.

9. Uprzejmie informujemy, że w zeszłym tygodniu zakończyliśmy zabiegi pielęgnacyjne drzewostanu otaczającego nasz kościół.

10. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 14 maja, poniedziałek, o godz. 18:00 Mszą Świętą w kościele. Spotkania będą w dni robocze o tej samej porze w sali widowiskowej. Zakończenie kursu przewidziane jest na 24 maja. Szczegółowy program kursu będzie ogłoszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.

11. Serdecznie zapraszamy wszystkich do współtworzenia X Festynu pod hasłem „Serce za serce", który będzie w sobotę, 26 maja. Wszelkie dary serca prosimy pozostawiać w kancelarii parafialnej.

12. Serdecznie zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św., które rozpocznie się 19 maja o godz. 20.00. Czuwanie poprowadzi Magis Plus.

13. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła: Józefa Korzeń. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym...

Życzymy radosnej niedzieli, dobrego tygodnia.

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 204 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 16 Stycznia

Cytat: „Próżność i przechwalanie się powstaje z niewiadomości i ślepej samego siebie miłości.”
Komentarz: Wspólnem świata nieszczęściem jest pycha, przez pierwszych rodziców, którzy się o Boskość ubiegali, nam w spadku przekazana! Jakże wysoko, o mój Boże, ona sięga, gdy się na słowie jakiego pochlebcy, jakby na ramieniu wspiera! Do przeceniania siebie bardzo skłonni jesteśmy: nietylko w to co jest, ale i w to czego nie ma, chętnie wierzymy, jeśli przez kogoś, dla zjednania nas sobie lub dla wbicia w próżność, bywa nam przyznawane. Nieszczęśliwi próżności miłośnicy, za takich uważani i miani być chcą, jakimi nie są. W kłamstwie się lubują, z wad wynoszą. Jakież-to zaślepienie, dymem chwały spowodowane! Głębiej wniknij w siebie; patrz, czem jesteś, i abyś się dowiedział, Boga z myśli nie wypuszczaj: o tyle bowiem zmniejsza się pycha, o ile wzmaga poznanie Boga. O Panie, daj, abym poznał siebie i poznał Ciebie!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.