1. Nabożeństwa majowe są codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. „Majówki” odbywają się także codziennie przy kapliczkach o godz. 18.00 przy ul. Rapfa, a o godz. 19.00 u zbiegu ulic Sienkiewicza i Grodzkiej i przy ul. Dembińskiego. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

2. Klub Seniora zaprasza na pielgrzymkę do Limanowej i Rabki w dniu 9 maja. Zapisy w zakrystii.

3. We wtorek Nabożeństwo Majowe będzie połączone z Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W środę Msza św. Grupy o. Pio o 18:00. Spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.00 w sali katechetycznej.

5. W czwartek po Mszy wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Adorację od 19:00 do 20:00 poprowadzi Magis+.

6. W piątek o godz. 17.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy, a podczas nabożeństwa majowego odmówienie supliki do Królowej Różańca św.

7. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. w int. Radia Maryja

8. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 14 maja, w poniedziałek, o godz. 18:00 Mszą Świętą w kościele. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

9. Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. rozpocznie się 19 maja o godz. 20.00. Poprowadzi je Magis +. Serdecznie zapraszamy.

10. Wszelkie dary serca na festyn, który będzie w sobotę, 26 maja, prosimy pozostawiać w kancelarii parafialnej.

11. Od poniedziałku rozpoczynamy remont schodów do kościoła.

12. Siostry Niepokalanki z Białego Klasztoru zapraszają dziewczyny do 4-o letniego Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego i 3-y letniej Branżowej Szkoły Gastronomicznej. Przy szkole jest internat. Więcej informacji: http://szkola.bialyklasztor.pl/

13. Osoby z niepełnosprawnością oraz zatrudniających takie osoby ZUS zaprasza na spotkanie 11 maja o godz. 10.00 w auli przy al. Wolności 40. Szczegóły na plakatach i stronie http://www.zus.pl/dzienON.

14. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Antonina Włodarczyk, Zbigniew Chochliński, Barbara Cichońska, Anna Oleksy, Jan Plata, Janusz Pocenty. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym...

Życzymy radosnej niedzieli, dobrego tygodnia.

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 16 Stycznia

Cytat: „Próżność i przechwalanie się powstaje z niewiadomości i ślepej samego siebie miłości.”
Komentarz: Wspólnem świata nieszczęściem jest pycha, przez pierwszych rodziców, którzy się o Boskość ubiegali, nam w spadku przekazana! Jakże wysoko, o mój Boże, ona sięga, gdy się na słowie jakiego pochlebcy, jakby na ramieniu wspiera! Do przeceniania siebie bardzo skłonni jesteśmy: nietylko w to co jest, ale i w to czego nie ma, chętnie wierzymy, jeśli przez kogoś, dla zjednania nas sobie lub dla wbicia w próżność, bywa nam przyznawane. Nieszczęśliwi próżności miłośnicy, za takich uważani i miani być chcą, jakimi nie są. W kłamstwie się lubują, z wad wynoszą. Jakież-to zaślepienie, dymem chwały spowodowane! Głębiej wniknij w siebie; patrz, czem jesteś, i abyś się dowiedział, Boga z myśli nie wypuszczaj: o tyle bowiem zmniejsza się pycha, o ile wzmaga poznanie Boga. O Panie, daj, abym poznał siebie i poznał Ciebie!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.