1. Dziś przeżywamy niedzielę synodalną – modlimy się w intencji Synodu Diecezjalnego.
2. Spotkanie Klubu Seniora w poniedziałek o godz. 9.00 a o godz. 18.00 Msza św. w intencji mieszkańców ul. Zygmuntowskiej dla żyjących o Boże błogosławieństwo i życie wieczne dla zmarłych.
3. W środę Msza św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców ulicy Zamenhofa 4abcd dla żyjących o Boże błogosławieństwo i życie wieczne dla zmarłych.
4. Również w środę Msza św. o godz. 18.00 przy kapliczce na osiedlu KADUK w intencji modlących się przy kapliczce oraz za zmarłych.
5. W piątek Msza św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców osiedla Szujskiego dla żyjących Boże błogosławieństwo i życie wieczne dla zmarłych i w intencji uczestników majówek..
6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do zorganizowania i przeprowadzenia festynu parafialnego. Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 8 i wszystkim, którzy podjęli wysiłek organizacyjny, benefaktorom i sponsorom oraz uczestnikom gorąco dziękujmy za wsparcie duchowe i materialne.
7. We wtorek i środę po Mszach św. wieczornych próba sypania kwiatów dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dziewczynki ze nauczania początkowego.
8. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w każdą niedzielę. Mszy świętej o godz. 11.00 nie będzie. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy przy ul. Kolejowej, Sienkiewicza, Zygmuntowskiej i 4 ołtarz na placu kościelnym. Prosimy bardzo o przybranie domów i mieszkań na trasie procesji. Zapraszamy do udziału w procesji wszystkie grupy apostolskie, ministrantów, zespoły muzyczne, Apostolstwo Modlitwy, Żywy Różaniec, Chór im. Jana Pawła II, dzieci sypiące kwiaty, Straż Kościelną, sztandary oraz wszystkich Wiernych. W oktawie Bożego Ciała procesje po nabożeństwie czerwcowym wokół kościoła. W czwartek majówka o 18.00 - nie będzie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego i adoracji wieczornej. Straż Kościelną zapraszamy na zbiórkę przed procesją o godz. 8:00 w sali katechetycznej. Taca w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wybrane cele charytatywne diecezji.
9. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św..
10. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Dodatkowa spowiedź w środę i piątek od godz. 15:30. Msza św. dla dzieci o godz. 16:30, dla młodzieży o godz. 19:30. Na Adorację od 12:00 do 13:00 zaprasza Apostolstwo Modlitwy. Chorych odwiedzimy według ustalonego porządku.
11. W sobotę o godz. 11.00 Różaniec Fatimski.
12. Kontynuujemy remont schodów. W ostatnim tygodniu zakończyliśmy remont schodów do zakrystii.
13. Studenci WSB-NLU serdecznie zapraszają na IV Międzynarodowy Bieg Charytatywny, który odbędzie się na Miasteczku Galicyjskim w dniu 3 czerwca.
14. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Janina Marchacz, Paweł Płuchowski, Natalia Kozłowska, Lesław Adamowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 16 Stycznia

Cytat: „Próżność i przechwalanie się powstaje z niewiadomości i ślepej samego siebie miłości.”
Komentarz: Wspólnem świata nieszczęściem jest pycha, przez pierwszych rodziców, którzy się o Boskość ubiegali, nam w spadku przekazana! Jakże wysoko, o mój Boże, ona sięga, gdy się na słowie jakiego pochlebcy, jakby na ramieniu wspiera! Do przeceniania siebie bardzo skłonni jesteśmy: nietylko w to co jest, ale i w to czego nie ma, chętnie wierzymy, jeśli przez kogoś, dla zjednania nas sobie lub dla wbicia w próżność, bywa nam przyznawane. Nieszczęśliwi próżności miłośnicy, za takich uważani i miani być chcą, jakimi nie są. W kłamstwie się lubują, z wad wynoszą. Jakież-to zaślepienie, dymem chwały spowodowane! Głębiej wniknij w siebie; patrz, czem jesteś, i abyś się dowiedział, Boga z myśli nie wypuszczaj: o tyle bowiem zmniejsza się pycha, o ile wzmaga poznanie Boga. O Panie, daj, abym poznał siebie i poznał Ciebie!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.