FESTYN parafialny - 25 maja godz. 13.00 - 21.00
 
1. Dziś przeżywamy niedzielę synodalną – modlimy się w intencji Synodu Diecezjalnego.
2. Spotkanie Klubu Seniora w poniedziałek o godz. 9.00 a o godz. 18.00 Msza św. w intencji mieszkańców ul. Zygmuntowskiej dla żyjących o Boże błogosławieństwo i życie wieczne dla zmarłych.
3. W środę Msza św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców ulicy Zamenhofa 4abcd dla żyjących o Boże błogosławieństwo i życie wieczne dla zmarłych.
4. Również w środę Msza św. o godz. 18.00 przy kapliczce na osiedlu KADUK w intencji modlących się przy kapliczce oraz za zmarłych.
5. W piątek Msza św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców osiedla Szujskiego dla żyjących Boże błogosławieństwo i życie wieczne dla zmarłych i w intencji uczestników majówek..
6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do zorganizowania i przeprowadzenia festynu parafialnego. Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 8 i wszystkim, którzy podjęli wysiłek organizacyjny, benefaktorom i sponsorom oraz uczestnikom gorąco dziękujmy za wsparcie duchowe i materialne.
7. We wtorek i środę po Mszach św. wieczornych próba sypania kwiatów dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dziewczynki ze nauczania początkowego.
8. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w każdą niedzielę. Mszy świętej o godz. 11.00 nie będzie. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy przy ul. Kolejowej, Sienkiewicza, Zygmuntowskiej i 4 ołtarz na placu kościelnym. Prosimy bardzo o przybranie domów i mieszkań na trasie procesji. Zapraszamy do udziału w procesji wszystkie grupy apostolskie, ministrantów, zespoły muzyczne, Apostolstwo Modlitwy, Żywy Różaniec, Chór im. Jana Pawła II, dzieci sypiące kwiaty, Straż Kościelną, sztandary oraz wszystkich Wiernych. W oktawie Bożego Ciała procesje po nabożeństwie czerwcowym wokół kościoła. W czwartek majówka o 18.00 - nie będzie Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego i adoracji wieczornej. Straż Kościelną zapraszamy na zbiórkę przed procesją o godz. 8:00 w sali katechetycznej. Taca w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wybrane cele charytatywne diecezji.
9. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św..
10. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Dodatkowa spowiedź w środę i piątek od godz. 15:30. Msza św. dla dzieci o godz. 16:30, dla młodzieży o godz. 19:30. Na Adorację od 12:00 do 13:00 zaprasza Apostolstwo Modlitwy. Chorych odwiedzimy według ustalonego porządku.
11. W sobotę o godz. 11.00 Różaniec Fatimski.
12. Kontynuujemy remont schodów. W ostatnim tygodniu zakończyliśmy remont schodów do zakrystii.
13. Studenci WSB-NLU serdecznie zapraszają na IV Międzynarodowy Bieg Charytatywny, który odbędzie się na Miasteczku Galicyjskim w dniu 3 czerwca.
14. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Janina Marchacz, Paweł Płuchowski, Natalia Kozłowska, Lesław Adamowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Maja

Cytat: „Bogacz względem bogactw tak się winien postawić, aby on bogactwa, nie jego bogactwa posiadały.”
Komentarz: Wielu męczy się bezpożytecznie, panowania nad bogactwami posiąść nie mogą, raczej ich bogactwa w swe posiadanie biorą, nad nimi bogactwa panują, tak, że rola podwładnych dostaje się tym, którzyby panami być winni. Kto miłuje, ten się w niewolę zaprzęga; im bardziej kto bogactwa miłuje, tem się na cięższą niewolę skazuje. Ci przeto, co mieli być panami, stają się niewolnikami. Główną rzeczą jest wolność; jeśli ją stracimy, nie wiele na tem zależy, jakiemi łańcuchami jesteśmy skrępowani: złotemi czy żelaznemi. Niewola bogactw jest nad inne gorszą; gdy je gromadzimy, łasce szkodzimy: uganianiem się za niemi, układamy sobie jakby stopnie, po których co raz niżej zstępujemy ze szkodą duszy, oby przynajmniej nie ze szkodą wieczną! Jedynym ratunkiem jest nieprzywiązywanie serca do tych bogactw, odrywanie się od nich, używanie ich na dobre cele, robienie sobie z nich przyjaciół; aby gdy ustaniemy, gdy nas do porachuku zawezwą, mieliśmy orędowników przed Bogiem 1. Myśl o tem, póki czas!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.