Biskup Leszek Leszkiewicz 13 lutego w nawojowskim kościele udzielił błogosławieństwa 8 nowym lektorom z naszej parafii. Więcej
 

1. Dziś obchody zewnętrzne uroczystości ku czci Serca Bożego rozpoczniemy Mszą św. o godz. 16.00 w kościele Jezuitów w rynku. Po Mszy św. procesja na Rynek Główny.
2. Nabożeństwa do Najśw. Serca P. Jezusa codziennie o 17.30 a w niedzielę o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
3. W poniedziałek spotkanie Klubu Seniora o godz. 9.00, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji mieszkańców ul. Grota-Roweckiego 14 dla żyjących o Boże błogosławieństwo a dla zmarłych o życie wieczne.
4. We wtorek nabożeństwo czerwcowe połączone będzie z nowenną do Matki Bożej.
5. W środę o godz. 18.00 Msza św. z grupą o. Pio.
6. W czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Adorację Najśw. Sakramentu od 19:00 do 20:00 poprowadzi Domowy Kościół.
7. Jezuickie Duszpasterstwo Akademickie STRYCH zaprasza wszystkich na koncert Charytatywny dla Ksi Kuźmy w najbliższą niedzielę 17-ty czerwca po Mszy św. o godz. 20.00.
8. Zapraszamy na koncert chóru Katolickiej Szkoły Muzycznej pod dyr. Sylwii Tomaszewskiej-Siedlarz, który odbędzie się 17-go czerwca o godz. 12.00 w bazylice św. Małgorzaty.
9. Zakończyliśmy remont schodów. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na fundusz remontowy.
10. Wspólnota z parafii Ducha Św. zaprasza na różaniec na sądeckim zamku każdego 13 dnia miesiąca o godz. 20.00.
11. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
12. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Józef Cięciwa, Anna Szewczyk, Józef Sowa, Tadeusz Kandyfer, Krzysztof Górowski, Honorata Adamczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

Życzymy radosnej niedzieli, dobrego tygodnia.

Strona o o. Józefia Andraszu

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Lutego

Cytat: „Aby niedopuścić, chociażby jednego grzechu, warto jest poświęcić trudy i zabiegi, nawet życia całego.”
Komentarz: Bardzo na oczy nie domaga, kto w biednym żebraku wielkiego skarbu nie widzi: patrzy, ale do głębi rzeczy wzrokiem nie sięga. Ma przed sobą ubogą siermięgę, i na nią patrzy, ale skarbu, który się pod nią kryje, nie dostrzega: o perle bardzo kosztownej, o perle, dla którejby cały dobytek poświęcić należało, nie myśli; niepozorna skorupka, tę perłę zawierająca, pozostaje dla niego skorupką, i niczem więcej. Kto zważy, czem jest Bóg, czem stworzenie, ten łatwo zrozumie, jak ogromną, jak straszną jest obraza przez stworzenie wyrządzona Bogu. Powstrzymać, nie dopuścić tej obrazy, jestto powstrzymać i przeszkodzić nieskończonemu złemu. Duszę naszą tak wysoko cenił Chrystus, iż ją własną krwią, to jest, ceną nieskończoną, odkupił: o ileż my taniej ją kupujemy, gdy nawet całego życia trudy jej poświęcamy! Patrz, upadku w grzech, nawet raz jeden, zgładzić nie są zdolne kary piekielne; pomimo, że do nich wchodzi ogień, nad który nie ma nic nieznośniejszego; wieczność, nad którą nic dłuższego! Wyrwać z takiego niebezpieczeństwa duszę, chociażby zabiegami całego życia, jestto za krótką chwilę kupić nieskończoność.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.