12 czerwca 2018 w sali widowiskowej odbyło się 37. spotkanie z cyklu „Bóg – Honor – Ojczyzna” - „Październik 1918: Nowy Sącz wybija się na Niepodległość”.
 Piotr Dziża   Było to spotkanie z Panem Piotrem Dziżą – pomysłodawcą i głównym koordynatorem projektu „Pierwsi Niepodlegli”, który przekazał informacje na temat zadań podjętych w ramach projektu i stanu zaawansowania prac. Prelegentowi towarzyszył p. Krzysztof Brożek, reżyser filmów dokumentalnych „Pamiętam” i „Zdradzeni o świcie”, którego gościliśmy na 16. spotkaniu w dniu 2 lutego 2016 r.
    W drugiej części wieczoru zostały zaprezentowane krótkometrażowe filmy dokumentalne poświęcone zapomnianym postaciom, które swoim zaangażowaniem w przewroty niepodległościowe dokonane w październiku 1918 roku w Tarnowie i Nowym Sączu, wywalczyły nam wolność: Wojciech Piasecki, Józef Giza, Jan Uryga i Jan Kicka.


    Spotkanie już tradycyjnie uświetnili muzycznie Tomasz Wolak i Jan Kłoskowski, którzy na wstępie wykonali 3 pieśni (Pierwsza kadrowa, Pieśń o wodzu miłym, Piechota), a na zakończenie 4 (O mój rozmarynie, Rozkwitały pąki białych róż, Wojenko, wojenko).
    Spotkanie zgromadziło 40 osób (przybył m.in. Tadeusz Giza – syn generała Józefa Gizy, bohatera jednego z filmów dokumentalnych).


     Jako,że było to ostatnie spotkanie przed wakacjami, oraz imieniny Leszka, na zakończenie, przy herbatce i ciasteczkach przygotowanych przez Panie z Biura Radia Maryja, rozmawiano i dyskutowano do późna....

Więcej zdjęć --> zobacz Galeria obrazów
Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.