Imieniny Józefa

Zadanie na dziś:

Podziękuj ważnemu mężczyźnie: Ojcu, Bratu, Mężowi...

Zdrapka Wielkopostna 2019
1. Dziś wychodzi kolejny numer naszej parafialnej Bethanii a w nim o kulcie Krwi Chrystusa w lipcu i sierpniu maryjnym, relacje z najnowszych wydarzeń w parafii, o nowych lektorach i inne bardzo ważne tematy. Zachęcamy do nabycia i czytania.

2. Nabożeństwa do Najśw. Serca P. Jezusa codziennie o 17.30 a w niedzielę o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

3. Zapraszamy na koncert chóru Katolickiej Szkoły Muzycznej pod dyrekcją Sylwii Tomaszewskiej-Siedlarz, który odbędzie się dziś o godz. 12.00 w bazylice św. Małgorzaty.

4. W poniedziałek spotkanie Klubu Seniora o godz. 9.00, o godz. 11.00 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego dla SP 8, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji mieszkańców ul. Niedziałkowskiego dla żyjących o Boże błogosławieństwo a dla zmarłych o życie wieczne. O godz. 19.30 Msza św. ze wspólnotą Magis+.

5. Również w poniedziałek spotkanie katechetów o godz. 19.00.

6. We wtorek nabożeństwo czerwcowe połączone będzie z nowenną do Matki Bożej.

7. W czwartek o godz. 9.15 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego dla SP 7 klasy I-VI a o godz. 10.15 klasy pozostałe. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Adorację Najśw. Sakramentu od 19:00 do 20:00 poprowadzi grupa O. Pio.

8. Jezuickie Duszpasterstwo Akademickie STRYCH zaprasza wszystkich na koncert Charytatywny dla Ksi Kuźmy dziś po Mszy św. o godz. 20.00.

9. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na wyjazd wakacyjny dla Ministrantów i Lektorów. Bóg zapłać za złożone ofiary.

10. W piątek o godz. 8.00 msza święta na zakończenie roku szkolnego dla szkół średnich z naszej parafii.

11. Zapraszamy na koncert Ewangelizacyjny Pod Sztandarem Jezusa, który odbędzie się w piątek o godz. 18-tej na sądeckim rynku. Zorganizowanym przez parafie jezuickie przy udziale Urzędu Miasta Nowego Sącza. Gościem szczególnym będzie zespół Maleo Reggae Rockers - to polski zespół grający reagge.

12. BIURO RADIA MARYJA organizuje pielgrzymkę na Ogólnopolskie XXVII Spotkanie Rodziny Radia Maryja w CZĘSTOCHOWIE w dniu 08.07.2018 r. Szczegóły w gablocie.

13. W sklepiku do nabycia film na DVD o św. Ignacym Loyoli.

14. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Danuta Łapińska, Stanisława Oleksy, Edward Smoleń, Cecylia Szczypta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 19 Marca

Cytat: „Więcej ceń każdego człowieka zbawienie, niż wszystkie całego świata skarby.”
Komentarz: Co w nas jest najdroższego, to prawie najmniej cenimy. Dusza, która niesłychanie drogo kosztuje, mało znaczącą być nie może, chyba dla tych, nad których nic lichszego nie ma. Zbawienie człowieka Chrystus nad niebo przełożył; ażeby je zapewnił, Bóstwo swoje niejako strawił, życie i krew oddał. Co najmędrszy z mistrzów tyle cenił, czemużmy o to tak mało dbamy? Fałszywej używamy wagi. O rzeczy nie wiele warte, jak bogactwa, nauka, mozolnie przez całe życie zabiegamy; wszelką zaś pracę około ludzkiego zbawienia za zbyt ciężką i nieznośną mamy. Na sąd Boga wspomnij. Wszelką świata potęgę Bóg tyle ceni, ile my włos lub orzech pusty: o zbawienie zaś człowieka bardzo mu idzie. Prócz siebie, nie ma nic nadeń pożądańszego, nic bardziej upragnionego.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.