Biskup Leszek Leszkiewicz 13 lutego w nawojowskim kościele udzielił błogosławieństwa 8 nowym lektorom z naszej parafii. Więcej
 

1. Miesiąc sierpień jest czasem dobrowolnej abstynencji, którą można ofiarować o wyproszenie potrzebnych łask.

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17:30. w tym dniu wspomnienie św. Ignacego z Loyoli założyciela naszego zakonu. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Podczas Mszy św. będziemy błogosławić wodę św. Ignacego która będzie można zabrać do domu. Jest to również dzień utworzenia MISJI Ukraińskiej i przyłączenia jej do nasze prowincji krakowskiej.

3. W środę będziemy obchodzić 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

4. W czwartek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po mszy św. wieczornej.

5. Róże Różańcowe prowadzą modlitwę od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 16:00. Spowiadamy również rano od 6.00 do 9.00 Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. O godz. 12:00 adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Apostolstwo Modlitwy. Odwiedziny chorych w tym miesiącu tylko na specjalne wezwanie.

7. W sobotę różaniec fatimski o godz. 11:00 w tym dniu wspomnienie św. Jana Marii Vianneya

8. Prasa katolicka wyłożona jest z tyłu kościoła, przed Obrazem Matki Bożej.

9. W okresie wakacyjnym Msze św. w dni robocze będą o 6:00, 7:00, 8:00 i 18:00 w Niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 15.30 i 20.00. W czasie wakacji nieczynna jest Biblioteka Parafialna oraz Punkt Caritas. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, czwartki i soboty.

10. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasna Górę. Nasza Parafia pielgrzymuje z grupą 20 – św. Kazimierza. Zapisy do końca lipca w kancelarii przy parafii św. Kazimierza w N. Sączu.

11. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Genowefa Tokarska, Włodzimierz Lupa, Augustyn Hędrzak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym...

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Strona o o. Józefia Andraszu

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Lutego

Cytat: „Aby niedopuścić, chociażby jednego grzechu, warto jest poświęcić trudy i zabiegi, nawet życia całego.”
Komentarz: Bardzo na oczy nie domaga, kto w biednym żebraku wielkiego skarbu nie widzi: patrzy, ale do głębi rzeczy wzrokiem nie sięga. Ma przed sobą ubogą siermięgę, i na nią patrzy, ale skarbu, który się pod nią kryje, nie dostrzega: o perle bardzo kosztownej, o perle, dla którejby cały dobytek poświęcić należało, nie myśli; niepozorna skorupka, tę perłę zawierająca, pozostaje dla niego skorupką, i niczem więcej. Kto zważy, czem jest Bóg, czem stworzenie, ten łatwo zrozumie, jak ogromną, jak straszną jest obraza przez stworzenie wyrządzona Bogu. Powstrzymać, nie dopuścić tej obrazy, jestto powstrzymać i przeszkodzić nieskończonemu złemu. Duszę naszą tak wysoko cenił Chrystus, iż ją własną krwią, to jest, ceną nieskończoną, odkupił: o ileż my taniej ją kupujemy, gdy nawet całego życia trudy jej poświęcamy! Patrz, upadku w grzech, nawet raz jeden, zgładzić nie są zdolne kary piekielne; pomimo, że do nich wchodzi ogień, nad który nie ma nic nieznośniejszego; wieczność, nad którą nic dłuższego! Wyrwać z takiego niebezpieczeństwa duszę, chociażby zabiegami całego życia, jestto za krótką chwilę kupić nieskończoność.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.