1. W poniedziałek Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży szkół średnich o godz. 8:00. O godz. 19.15 Msza św. odnowy w Duchu Św. w sali Św. Ignacego, a o godz. 19.30 Msza św. Magis+
2. W poniedziałek spotkanie Klubu Seniora o godz. 9:00 w sali Św. Jana Pawła II.
3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy o. Pio.
4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej. Adorację Najśw. Sakramentu od 19:00 do 20:00 poprowadzą Komórki ewangelizacyjne.
5. Dzieci przed I piątkiem spowiadamy w środę, czwartek i piątek od godz. 15:30.
6. W piątek Msze św. o Bożym Sercu o godz. 6.00, 16.30 – dla dzieci, 18.00, 19.30 – dla młodzieży. W tym dniu Apostolstwo Modlitwy zaprasza wszystkich na adorację Pana Jezusa od godz. 12.00 do 13.00. Odwiedzimy chorych według ustalonego porządku.

7. Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy tez chłopców od klasy trzeciej, którzy chcieliby zostać ministrantami o godz. 10.00.
8. W sobotę Uroczystość Narodzenia NMP. Msza św. w intencji o. Władysława Gurgacza, jezuity i Żołnierzy Wyklętych na Hali Łabowskiej rozpocznie się o godz. 11.00. Jest możliwość wyjazdu autobusem ze słuchaczami Radia Maryja. Wyjazd o godz. 8.00.
9. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla 3-4 latków pod tytułem "Dobre serduszka" w sobotę 8 września. Szczegóły na stronie parafii.
10. O. Zbigniew Szulczyk SJ z panią Katarzyną Panek serdecznie zapraszają na prezentację ich książki "Słucham serduszka" w sobotę o godz. 18.00 w sali Św. Ignacego. Jest to propozycją zajęć dla rodzica z przedszkolakiem. Zapraszają również na warsztat "Przedszkolak na zakręcie" w sobotę 8 września. Szczegóły na stronie parafii.
11. Duszpasterz młodzieży, o. Szulczyk zaprasza młodzież szkolną na Mszę św. młodzieżową w piątek o godz. 19:30 w kościele a po niej na pierwsze spotkanie w salkach duszpasterstwa Magis.
12. Wrześniowy, numer Bethanii z prezentacją nowych ojców pracujących w naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę.
13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30 spotkanie szafarzy. Zapraszamy wszystkich, którzy zostali ustanowieni do tej posługi.
14. Zapraszamy na pielgrzymkę kolejarzy do Łagiewnik w dniu 8 września.
15. W przyszłą niedzielę Nowosądeckie Grupy Modlitewne o. Pio organizują festyn na stadionie sportowym w Zawadzie w godz. od 13:00 do 20:00
16. W sklepiku przy kościele do nabycia prasa katolicka, katechizmy do szkół podstawowych i gimnazjów, ciasto.
17. Do wieczności odeszła: Wanda Kuczyńska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…
Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 27 Czerwca

Cytat: „Najłatwiejsza i prawie jedyna do świętości droga, jest stronienie od tego wszystkiego; co świat miłuje, za czem się ugania.”
Komentarz: Dawna skarga rzymskiego mędrca jest zarazem skargą cnoty: złego przyczyną jest to, że się nie rozsądkiem, ale zapatrywaniem na drugich kierujemy. Żyjemy jak się powszechnie żyje. Nie jak się idzie, ale jak iść należy, postępuje ten, kto zmierza do doskonałości; ten się biegłym sternikiem wykazuje, kto przeciw prądowi wody płynąć umie. Nie trzymaj z ogółem, nie myśl, żeby zaraz naśladować potrzeba było, co ogół doradza; występkiem być nie przestaje, co się licznemi przykładami zastawia, co się na licznych przykładach opiera. Zdania należy ważyć, nie liczyć. Błędy innych niech będą powodem do ostrożności, nie zachętą do naśladowania. Kto się obawia być do złych niepodobnym, ten na złego wychodzi. Niewielu jest, owszem, jeden tylko Syn Boży, którego przykłady za normę w postępowaniu bez zastrzeżenia służą.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.