Biskup Leszek Leszkiewicz 13 lutego w nawojowskim kościele udzielił błogosławieństwa 8 nowym lektorom z naszej parafii. Więcej
 

1. W poniedziałek Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży szkół średnich o godz. 8:00. O godz. 19.15 Msza św. odnowy w Duchu Św. w sali Św. Ignacego, a o godz. 19.30 Msza św. Magis+
2. W poniedziałek spotkanie Klubu Seniora o godz. 9:00 w sali Św. Jana Pawła II.
3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy o. Pio.
4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej. Adorację Najśw. Sakramentu od 19:00 do 20:00 poprowadzą Komórki ewangelizacyjne.
5. Dzieci przed I piątkiem spowiadamy w środę, czwartek i piątek od godz. 15:30.
6. W piątek Msze św. o Bożym Sercu o godz. 6.00, 16.30 – dla dzieci, 18.00, 19.30 – dla młodzieży. W tym dniu Apostolstwo Modlitwy zaprasza wszystkich na adorację Pana Jezusa od godz. 12.00 do 13.00. Odwiedzimy chorych według ustalonego porządku.

7. Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy tez chłopców od klasy trzeciej, którzy chcieliby zostać ministrantami o godz. 10.00.
8. W sobotę Uroczystość Narodzenia NMP. Msza św. w intencji o. Władysława Gurgacza, jezuity i Żołnierzy Wyklętych na Hali Łabowskiej rozpocznie się o godz. 11.00. Jest możliwość wyjazdu autobusem ze słuchaczami Radia Maryja. Wyjazd o godz. 8.00.
9. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla 3-4 latków pod tytułem "Dobre serduszka" w sobotę 8 września. Szczegóły na stronie parafii.
10. O. Zbigniew Szulczyk SJ z panią Katarzyną Panek serdecznie zapraszają na prezentację ich książki "Słucham serduszka" w sobotę o godz. 18.00 w sali Św. Ignacego. Jest to propozycją zajęć dla rodzica z przedszkolakiem. Zapraszają również na warsztat "Przedszkolak na zakręcie" w sobotę 8 września. Szczegóły na stronie parafii.
11. Duszpasterz młodzieży, o. Szulczyk zaprasza młodzież szkolną na Mszę św. młodzieżową w piątek o godz. 19:30 w kościele a po niej na pierwsze spotkanie w salkach duszpasterstwa Magis.
12. Wrześniowy, numer Bethanii z prezentacją nowych ojców pracujących w naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę.
13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30 spotkanie szafarzy. Zapraszamy wszystkich, którzy zostali ustanowieni do tej posługi.
14. Zapraszamy na pielgrzymkę kolejarzy do Łagiewnik w dniu 8 września.
15. W przyszłą niedzielę Nowosądeckie Grupy Modlitewne o. Pio organizują festyn na stadionie sportowym w Zawadzie w godz. od 13:00 do 20:00
16. W sklepiku przy kościele do nabycia prasa katolicka, katechizmy do szkół podstawowych i gimnazjów, ciasto.
17. Do wieczności odeszła: Wanda Kuczyńska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…
Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Strona o o. Józefia Andraszu

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Odwiedza nas 397 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 17 Lutego

Cytat: „Cokolwiek w tajemnicy mówisz, tak mów, jakbyś wobec całego świata mówił.”
Komentarz: Zawodną jest wiara ludzka; niejeden ci przyrzeka, ale słowa nie dotrzymuje, pomimo że pod przysięgą dotrzymać przyrzekł. Tajemnica, o którą ci tak chodziło, na jaw wychodzi, tem prędzej, im bardziej wtajemniczonego do milczenia zobowiązałeś. Jeśli chcesz, aby wszystko pozostało w skrytości, sam nie wyjawiaj i przykładem nie ucz, co drugi ma czynić. Napróżno słowami wkładasz obowiązek milczenia, jeśli przykładem upoważniasz do wyjawienia: jak ty, tak i drugi swego ma przyjaciela, któremu coś powierzyć może. Najmniej dowierzać należy kobietom i dzieciom: jedne i drugie są nadzwyczaj ciekawe i nadzwyczaj gadatliwe. Gdzie mniej roztropności, tam więcej jest gadatliwości. Zachowanie tajemnicy nietylko jest rzeczą roztropności, ale często i sumienia. Większego depozytu nad tajemnicę nie ma, jeśli chcesz, aby na jaw nie wyszła, sam pierwszy jej nie wyjawiaj.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.