SAKRAMENTU BIERZMOWANIA 1 kwietnia 2019 r. podczas Mszy św. o godz. 18 i 19.30 udzieli bp Leszek Leszkiewicz
 

Z uwagi na dużą ilość kandydatów uroczystość odbędzie się w dwóch turach:
- 1 kwietnia o godzinie 18.00 dla uczniów klas III gimnazjum
- 1 kwietnia o godzinie 19.30 dla uczniów klas 8 szkół podstawowych

Spotkanie przygotowujące do bierzmowania odbędzie się 6 lutego dla uczniów klas III gimnazjum o godzinie 18.00, dla uczniów klas 8 o godzinie 19.15. Najpóźniej na kolejne spotkanie 6 marca w kopercie podpisanej imieniem i nazwiskiem kandydata oraz klasą do której uczęszcza należy przynieść to co następuje:

· zaległy akt chrztu (należało je donieść już w październiku) - lista osób zalegających z aktami chrztu była podawana w poprzednich miesiącach i zostanie podana w lutym. Osoby zalegające z doniesieniem aktu, jeżeli nie uczynią tego do dnia 6 marca, nie zostaną dopuszczone do przyjęcia sakramentu bierzmowania (dotyczy to osób nieochrzczonych w naszej parafii – jednak proszę zawsze sprawdzić swoje nazwisko na liście).

· imię i nazwisko świadka bierzmowania z zaświadczeniem z jego parafii zamieszkania, że nie ma przeszkód aby mógł pełnić tę funkcję. Informacje odnośnie wyboru świadka bierzmowania znajdują się na końcu wiadomości. Jeżeli świadek mieszka na terenie naszej parafii „kolejowej” nie jest wymagane doniesienie zaświadczenia. Konieczne jest jednak włożenie do koperty kartki z imieniem i nazwiskiem świadka, oraz jego adresem zamieszkania.

· istnieje możliwość wyboru imienia na okoliczność przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zaleca się jednak pozostanie przy imieniu z chrztu świętego, aby w ten sposób wyrazić ciągłość i jedność obu sakramentów. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć imię podczas uroczystości, musi to być imię osoby świętej, której cnoty kandydat pragnie w swoim życiu naśladować. Należy wtedy w kopercie dołączyć krótki życiorys osoby świętej oraz uzasadnić w czym pragnie ją/jego naśladować. W przypadku braku życiorysu świętego i uzasadnienia wyboru imienia, podczas udzielania sakramentu zostanie użyte imię chrzcielne.

· 50 zł na zakup pamiątkowej książki, krzyża dla kandydata, kwiatów oraz daru ołtarza.Spotkań w dniu 3 kwietnia oraz 8 maja już nie będzie.W tygodniu poprzedzającym uroczystość będą się odbywać w kościele próby z młodzieżą w kościele:

- piątek 29 marca o godzinie 15.45 dla kandydatów z klas 8 szkół podstawowych

- piątek 29 marca o godzinie 18.35 dla kandydatów z klas III gimnazjum

- sobotę 30 marca o godzinie 10.00 dla kandydatów z klas 8 szkół podstawowych ZE ŚWIADKAMI

- sobotę 30 marca o godzinie 11.00 dla kandydatów z klas III gimnazjum ZE ŚWIADKAMIZ uwagi na to, że kandydatów do bierzmowania w tym roku jest wyjątkowo dużo, prosimy, aby podczas uroczystości w kościele była obecna najbliższa rodzina oraz świadkowie.Wymagania wobec świadka bierzmowania:

Na podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego określone są następujące wymagania wobec świadka bierzmowania (por. Kodeks Prawa Kanonicznego nr 874, 893)

· Jest wybrany przez kandydata. Zaleca się aby był to ojciec chrzestny lub matka chrzestna. Jednak nie jest to obowiązek.

· W dniu uroczystości ma ukończone 16 lat.

· Przyjął sakrament bierzmowania.

· Jest katolikiem oraz prowadzi życie zgodne z wiarą. Praktykuje uczestnictwo w niedzielnej eucharystii oraz nie posiada przeszkód aby otrzymać sakramentalne rozgrzeszenie podczas spowiedzi.

· Nie jest ojcem lub matką przyjmującego chrzest, może być współmałżonkiem.Zadania świadka bierzmowania:

Zadania świadka bierzmowania na Podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego (por. nr 892).

Świadek bierzmowania ma troszczyć się, „ażeby bierzmowany postępował jako prawdziwy świadek Chrystusa i wiernie wypełniał obowiązki związane z tym sakramentem”.

Kontakt i informacje
o. Zbigniew Szulczyk SJ

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 156 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 25 Czerwca

Cytat: „Potrzeba mało mówić, a wiele słuchać.”
Komentarz: Po słowach poznajemy ducha, głos zdradza usposobienie; za jego pośrednictwem otwierają się przed nami tajniki serca, które natura tak zakryć usiłuje, iżby i najlepszy przyjaciel o nich nie wiedział. Przez wielomóstwo traci się powaga, kto milcząc uchodziłby za mądrego, ten mówiąc osłabia takie o sobie mniemanie. Za coś większego nierównie uważałoby się to, o czembyśmy roztropnie przymilczeli, niż to, cośmy nierozważnie wypowiedzieli. Gdzie słów jest potok, tam myśli zaledwie kropla. Roztropny wiele mówić nie może; bo przewiduje, jak wielkie burze mogłoby wywołać małe nieraz słowo. I nie ma nic zaszczytniejszego, nad miarkowanie się w słowach. Nawet głupi, dopóki milczy, za mądrego uchodzi. Naturę naśladujmy, która nam dała dwa uszy, zawsze otwarte; a jeden tylko język i to za tyloma ryglami umieszczony.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.