Imieniny Józefa

Zadanie na dziś:

Podziękuj ważnemu mężczyźnie: Ojcu, Bratu, Mężowi...

Zdrapka Wielkopostna 2019
1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy Rok Liturgiczny. Msze św. roratnie w naszym kościele będą w dni powszednie o godz. 6.00 i 18.00 i przed tymi Mszami będą wystawione świece za ławkami. Wchodzący zabierają i zapalają świece na początku liturgii, a po zakończeniu prosimy o pozostawienie ich w tym samym miejscu.
2. Roraty dla dzieci pod hasłem ”Patronowie Polski” będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w soboty o godz. 8.30 ze śniadaniem. Zapraszamy dzieci z lampionami, a starszych prosimy o przynoszenie słodyczy, które zostaną rozlosowane dzieciom, które prawidłowo wypełnią zadania. Na roraty zapraszamy także rodziców, co zapewni bezpieczny powrót dzieci do domu.
3. Dziś przed kościołem rozprowadzane są świece na stół wigilijny. To „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” - wspiera leczenie i wypoczynek dzieci z ubogich rodzin oraz samotne matki. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest skarbona Caritas i kosz. Ofiary ze skarbony przeznaczymy na produkty spożywcze dla najuboższych rodzin z naszej parafii.
4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w sali św. Ignacego: dla uczniów klas 8 w środę o godzinie 19.15, dla uczniów klas III gimnazjum w środę o godzinie 18.00, dla uczniów klas 7 w piątek o godzinie 18.00. Uczniów klas 6 prosimy, aby w pierwszy piątek miesiąca uczestniczyli we Mszy św.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Dzieci przed I piątkiem będziemy spowiadać w środę, czwartek i piątek od godz. 15:30.Odwiedziny chorych według ustalonego porządku.
6. W piątek Apostolstwo Modlitwy zaprasza na Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 12:00.
7. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 10:00, 16:30, 18:00 i 19:00. O godz. 12:00 zapraszamy na adorację "Godzina Łaski". W tym dniu jest odpust w parafii Matki Bożej Niepokalanej. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.15.
8. Róże Różańcowe wznawiają modlitwę różańcową o godz. 17.30 wg wykazu umieszczonego na tablicy ogłoszeń.
9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Jacka - członka wspólnoty Chleb Życia, założonej przez s. Chmielewską pomagającej potrzebującym. Po Mszach św. będzie można zaopatrzyć się w przetwory i wspomóc to dzieło.
10. Grudniowy numer Bethanii będzie wydany w niedzielę, 16 grudnia.
Adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczniemy w niedzielę 9 grudnia i potrwają do środy poprowadzi je o. Artur Niechwiej – jezuita, dyrektor naszej szkoły w Mysłowicach.
---------------
11. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. O godz. 19.30 będzie Msza św. ze wspólnotą Magis+
12. We wtorek wspomnienie Św. Barbary. O godz. 9.00 spotyka się Klub Seniora, a nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 17.30.
13. W czwartek adorację Pana Jezusa od godz. 19.00 do 20.00 poprowadzą Komórki Ewangelizacyjne.
14. Wpiątek wspomnienie św. Ambrożego.
15. Do Domu Ojca w tym tygodniu odeszli: Wanda Domalik i Władysław Skalski. Dobry Jezu a nasz Panie…

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 19 Marca

Cytat: „Więcej ceń każdego człowieka zbawienie, niż wszystkie całego świata skarby.”
Komentarz: Co w nas jest najdroższego, to prawie najmniej cenimy. Dusza, która niesłychanie drogo kosztuje, mało znaczącą być nie może, chyba dla tych, nad których nic lichszego nie ma. Zbawienie człowieka Chrystus nad niebo przełożył; ażeby je zapewnił, Bóstwo swoje niejako strawił, życie i krew oddał. Co najmędrszy z mistrzów tyle cenił, czemużmy o to tak mało dbamy? Fałszywej używamy wagi. O rzeczy nie wiele warte, jak bogactwa, nauka, mozolnie przez całe życie zabiegamy; wszelką zaś pracę około ludzkiego zbawienia za zbyt ciężką i nieznośną mamy. Na sąd Boga wspomnij. Wszelką świata potęgę Bóg tyle ceni, ile my włos lub orzech pusty: o zbawienie zaś człowieka bardzo mu idzie. Prócz siebie, nie ma nic nadeń pożądańszego, nic bardziej upragnionego.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.