1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy Rok Liturgiczny. Msze św. roratnie w naszym kościele będą w dni powszednie o godz. 6.00 i 18.00 i przed tymi Mszami będą wystawione świece za ławkami. Wchodzący zabierają i zapalają świece na początku liturgii, a po zakończeniu prosimy o pozostawienie ich w tym samym miejscu.
2. Roraty dla dzieci pod hasłem ”Patronowie Polski” będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w soboty o godz. 8.30 ze śniadaniem. Zapraszamy dzieci z lampionami, a starszych prosimy o przynoszenie słodyczy, które zostaną rozlosowane dzieciom, które prawidłowo wypełnią zadania. Na roraty zapraszamy także rodziców, co zapewni bezpieczny powrót dzieci do domu.
3. Dziś przed kościołem rozprowadzane są świece na stół wigilijny. To „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” - wspiera leczenie i wypoczynek dzieci z ubogich rodzin oraz samotne matki. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest skarbona Caritas i kosz. Ofiary ze skarbony przeznaczymy na produkty spożywcze dla najuboższych rodzin z naszej parafii.
4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w sali św. Ignacego: dla uczniów klas 8 w środę o godzinie 19.15, dla uczniów klas III gimnazjum w środę o godzinie 18.00, dla uczniów klas 7 w piątek o godzinie 18.00. Uczniów klas 6 prosimy, aby w pierwszy piątek miesiąca uczestniczyli we Mszy św.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Dzieci przed I piątkiem będziemy spowiadać w środę, czwartek i piątek od godz. 15:30.Odwiedziny chorych według ustalonego porządku.
6. W piątek Apostolstwo Modlitwy zaprasza na Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 12:00.
7. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 10:00, 16:30, 18:00 i 19:00. O godz. 12:00 zapraszamy na adorację "Godzina Łaski". W tym dniu jest odpust w parafii Matki Bożej Niepokalanej. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.15.
8. Róże Różańcowe wznawiają modlitwę różańcową o godz. 17.30 wg wykazu umieszczonego na tablicy ogłoszeń.
9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Jacka - członka wspólnoty Chleb Życia, założonej przez s. Chmielewską pomagającej potrzebującym. Po Mszach św. będzie można zaopatrzyć się w przetwory i wspomóc to dzieło.
10. Grudniowy numer Bethanii będzie wydany w niedzielę, 16 grudnia.
Adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczniemy w niedzielę 9 grudnia i potrwają do środy poprowadzi je o. Artur Niechwiej – jezuita, dyrektor naszej szkoły w Mysłowicach.
---------------
11. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. O godz. 19.30 będzie Msza św. ze wspólnotą Magis+
12. We wtorek wspomnienie Św. Barbary. O godz. 9.00 spotyka się Klub Seniora, a nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 17.30.
13. W czwartek adorację Pana Jezusa od godz. 19.00 do 20.00 poprowadzą Komórki Ewangelizacyjne.
14. Wpiątek wspomnienie św. Ambrożego.
15. Do Domu Ojca w tym tygodniu odeszli: Wanda Domalik i Władysław Skalski. Dobry Jezu a nasz Panie…

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 16 Stycznia

Cytat: „Próżność i przechwalanie się powstaje z niewiadomości i ślepej samego siebie miłości.”
Komentarz: Wspólnem świata nieszczęściem jest pycha, przez pierwszych rodziców, którzy się o Boskość ubiegali, nam w spadku przekazana! Jakże wysoko, o mój Boże, ona sięga, gdy się na słowie jakiego pochlebcy, jakby na ramieniu wspiera! Do przeceniania siebie bardzo skłonni jesteśmy: nietylko w to co jest, ale i w to czego nie ma, chętnie wierzymy, jeśli przez kogoś, dla zjednania nas sobie lub dla wbicia w próżność, bywa nam przyznawane. Nieszczęśliwi próżności miłośnicy, za takich uważani i miani być chcą, jakimi nie są. W kłamstwie się lubują, z wad wynoszą. Jakież-to zaślepienie, dymem chwały spowodowane! Głębiej wniknij w siebie; patrz, czem jesteś, i abyś się dowiedział, Boga z myśli nie wypuszczaj: o tyle bowiem zmniejsza się pycha, o ile wzmaga poznanie Boga. O Panie, daj, abym poznał siebie i poznał Ciebie!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.