1. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Poświęcenie kadzidła i kredy, którą można oznaczyć drzwi swoich domów, literami K + M + B 2019. Dzieci rozprowadzają na placu kościelnym pakiety Trzech Króli a zebrane ofiary dofinansują wyjazd dzieci na ferie zimowe do Zakopanego. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Od godziny 13:30 sala Św. Ignacego będzie nieczynna z powodu opłatka parafialnego. Uczestników Mszy św. o godz. 14:00 i 15:30 w tym dniu zapraszamy do kościoła.

2. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00. Porządek Kolędy podany jest w na ulotkach, które są wyłożone z tyłu kościoła, na stronie internetowej oraz w gablocie.
3. W sobotę 12 stycznia od godz. 16:00 rozpoczniemy kolędę uzupełniającą. Wszystkich, którzy a chcieliby przyjąć księdza prosimy o zgłoszenie telefonicznie lub w kancelarii parafialnej.
4. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko w godzinach przedpołudniowych.
5. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Kolędy śpiewamy do 2 lutego.
6. Kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach od 14 do 25 stycznia w parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu. Rozpoczęcie Mszą u jezuitów o godz. 18.00, po niej zapisy i konferencja.
7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii będzie w dniach 1-3 marca. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na stronie internetowej.
8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11 spotkanie dla wyjeżdżających na feriach do Zakopanego.
9. W poniedziałek Msza św. ze wspólnotą Magis+ o godz. 19.30.
10. We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
11. W środę wieczorna Msza św. z grupą o. Pio a po niej spotkanie biblijne.
12. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej. Adorację od godz. 19 do 20 poprowadzi Magis.
13. Do Domu Ojca w tym tygodniu odeszli: Kazimierz Talarczyk, Jolanta Rost, Władysława Majoch, Łucja Wideł. Dobry Jezu a nasz Panie…

Z błogosławieństwem – Ojcowie Jezuici

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 16 Stycznia

Cytat: „Próżność i przechwalanie się powstaje z niewiadomości i ślepej samego siebie miłości.”
Komentarz: Wspólnem świata nieszczęściem jest pycha, przez pierwszych rodziców, którzy się o Boskość ubiegali, nam w spadku przekazana! Jakże wysoko, o mój Boże, ona sięga, gdy się na słowie jakiego pochlebcy, jakby na ramieniu wspiera! Do przeceniania siebie bardzo skłonni jesteśmy: nietylko w to co jest, ale i w to czego nie ma, chętnie wierzymy, jeśli przez kogoś, dla zjednania nas sobie lub dla wbicia w próżność, bywa nam przyznawane. Nieszczęśliwi próżności miłośnicy, za takich uważani i miani być chcą, jakimi nie są. W kłamstwie się lubują, z wad wynoszą. Jakież-to zaślepienie, dymem chwały spowodowane! Głębiej wniknij w siebie; patrz, czem jesteś, i abyś się dowiedział, Boga z myśli nie wypuszczaj: o tyle bowiem zmniejsza się pycha, o ile wzmaga poznanie Boga. O Panie, daj, abym poznał siebie i poznał Ciebie!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.