Biskup Leszek Leszkiewicz 13 lutego w nawojowskim kościele udzielił błogosławieństwa 8 nowym lektorom z naszej parafii. Więcej
 

1. Dziś wychodzi kolejny numer gazetki parafialnej Bethania, a w nim „Orędzie Papieża Franciszka na XVII Światowy Dzień Chorego”, o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, o szóstym przykazaniu „Nie cudzołóż”, o. Pyszka podpowiada jak skutecznie uczyć się języków obcych i relacje z wyjazdów na ferie dzieci i młodzieży. Zachęcamy do lektury.
2. Z okazji Światowego Dnia Chorego zapraszamy osoby chore i starsze, wraz z rodzinami i opiekunami na Mszę św. z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, która będzie jutro, o godz. 16.30. Przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi. Prosimy rodziny i przyjaciół o pomoc w dowiezieniu osób mniej sprawnych do naszej świątyni.
3. Katecheza Dobrego Pasterza w sobotę o godz. 10 na salkach DA Strych.

4. Bal dla chórków i ministrantów będzie w najbliższą sobotę od 10 do 13 .
5. W sklepiku przy kościele do nabycia prasa katolicka, książki religijne, ciasto, prezenty na różne okazje.
6. W poniedziałek spotkanie Klubu Seniora o godz. 9.00.
7. We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
8. Zapraszamy na spotkanie "Bóg-Honor-Ojczyzna" we wtorek o godz. 18.30. Z okazji 100-lecia utworzenia 1 Pułku Strzelców Podhalańskich.
9. W środę Msza św. o godz. 18 z grupą modlitewną o. Pio, a po niej spotkanie biblijne.
10. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 a adorację po Mszy św. poprowadzi Odnowa w Duchu Św.
11. Do Domu Ojca w tym tygodniu odeszli: Jan Obrzut i Bolesław Krawczyk. Dobry Jezu a nasz Panie…

Z błogosławieństwem – Ojcowie Jezuici

Strona o o. Józefia Andraszu

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Lutego

Cytat: „Aby niedopuścić, chociażby jednego grzechu, warto jest poświęcić trudy i zabiegi, nawet życia całego.”
Komentarz: Bardzo na oczy nie domaga, kto w biednym żebraku wielkiego skarbu nie widzi: patrzy, ale do głębi rzeczy wzrokiem nie sięga. Ma przed sobą ubogą siermięgę, i na nią patrzy, ale skarbu, który się pod nią kryje, nie dostrzega: o perle bardzo kosztownej, o perle, dla którejby cały dobytek poświęcić należało, nie myśli; niepozorna skorupka, tę perłę zawierająca, pozostaje dla niego skorupką, i niczem więcej. Kto zważy, czem jest Bóg, czem stworzenie, ten łatwo zrozumie, jak ogromną, jak straszną jest obraza przez stworzenie wyrządzona Bogu. Powstrzymać, nie dopuścić tej obrazy, jestto powstrzymać i przeszkodzić nieskończonemu złemu. Duszę naszą tak wysoko cenił Chrystus, iż ją własną krwią, to jest, ceną nieskończoną, odkupił: o ileż my taniej ją kupujemy, gdy nawet całego życia trudy jej poświęcamy! Patrz, upadku w grzech, nawet raz jeden, zgładzić nie są zdolne kary piekielne; pomimo, że do nich wchodzi ogień, nad który nie ma nic nieznośniejszego; wieczność, nad którą nic dłuższego! Wyrwać z takiego niebezpieczeństwa duszę, chociażby zabiegami całego życia, jestto za krótką chwilę kupić nieskończoność.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.