Od 1 lipca do 31 sierpnia obowiązuje porządek wakacyjny Mszy św. i kancelarii

1. Dziś przeżywamy kolejną niedzielę Synodalną.
2. W poniedziałek bp Leszek Leszkiewicz udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży podczas Mszy św. o godz. 18 i 19.30. W tym dniu również rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży ze szkół średnich i potrwają do środy. Z racji Bierzmowania nie będzie Mszy św. Magis+.
3. Na placu kościelnym można nabyć baranki Wielkanocne Caritasu, a przy ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną.
4. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu są o godz. 16:15 i 17:30.
5. Dziś na placu kościelnym zbiórka na sądeckie hospicjum.
6. W poniedziałek spotkanie Klubu Seniora o godz. 9.00.
7. We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Dzieci przed I piątkiem spowiadamy w środę i czwartek od godz. 15:30. Odwiedzimy chorych wg ustalonego porządku.
9. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 a po Mszy św. wieczornej adorację poprowadzą Komórki Ewangelizacyjne.
10. W piątek Msze św. o Bożym Sercu o godz. 6.00, 16.30 – dla dzieci, 18.00, 19.30 – dla młodzieży. W tym dniu Apostolstwo Modlitwy zaprasza wszystkich na adorację Pana Jezusa od godz. 12.00 do 13.00.
11. W piątek o godz. 15 będzie koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o godz. 17:30 dla dorosłych.
12. W sobotę po Mszy św. o godz. 6.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu Apostolstwo Modlitwy zaprasza na Różaniec Fatimski od godz. 11.00 do 12.00.
13. Katecheza Dobrego Pasterza dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat będzie w sobotę o godz. 10 na salkach DA Strych.
14. Zapraszamy na parafialną Drogę Krzyżową ulicami Starej Kolonii, która będzie 12 kwietnia, w piątek, po Mszy św. wieczornej. Dzień wcześniej, w czwartek 11 kwietnia po Mszy św. wieczornej będzie Nabożeństwo Pokutne przygotowujące do spowiedzi wielkanocnej.
15. W piątek o godz. 19.30 będzie Msza św. w intencji uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
16. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Piotr Adamczyk, dyrektor Radia RDN Małopolska.
17. Do Domu Ojca w tym tygodniu odeszli: Halina Narożniak, Krystyna Delebis, Łucja Polak, Adam Smoroń, Elżbieta Pasiut. Dobry Jezu a nasz Panie…

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Lipca

Cytat: „Im kto jest skorszym do wnikania w wady cudze, tem zwykle bywa opieszalszym w poznawaniu swoich.”
Komentarz: Na co się przyda znać wszystkich, jeśli siebie nie znasz? Chcesz, żeby wszyscy byli bez skazy, a na swoje nie zważasz. W oku bliźniego źdźbło widzisz, a we własnem i belki nie dostrzegasz 1. Są jak chrabąszcze ci wszyscy, którzy bez ustanku innych upadki śledzą, i cały czas swego życia na szarpaniu cudzych obyczajów trawią. Nikt do tyla występnym nie jest, aby w sobie czegoś nie miał, coby nie zasługiwało na pochwałę; czemu bardziej na jego wady niż na cnoty patrzysz? Oto dlatego, że oko twoje złe jest 2. Kto jest dobrym, ten dobrze o innych trzyma; i nikt tak do znęcania się nad błędami drugich nie jest gotów, jak ten, który ich sam ma najwięcej; z siebie wnioskuje o drugich.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.