Jest już w sklepiku
najnowszy numer
BETHANII
 • W listopadzie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00 w naszym kościele są odprawiane Msze św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Nabożeństwa za zmarłych w dni powszednie są o godz. 17.25, a w niedzielę o godz. 17.55. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Duszpasterstwo Akademickie STRYCH zaprasza na wtorkowe spotkania o godz. 19.00 w salkach duszpasterstwa. Również we wtorek zapraszamy na naborzeństwo do Matki Bożej Nieostającej Pomocy o godz. 17.30.
 • Spotkanie z Biblią w środę po Mszy św. wieczornej.
 • Adorację Najśw. Sakramentu w czwartek poprowadzi Domowy Kościół.
 • W Piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Zapraszamy małżeństwa na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę, 17 listopada o godz. 16.00 w kolejowa Cafe. Temat spotkania-dialogu: języki miłości. Warunkiem uczestniczenia jest wcześniejsze zgłoszenie.
 • Jak każdego roku p. Organista będzie rozprowadzał poświęcone opłatki w naszej parafii. Za ich piękną muzykę i śpiew prosimy o życzliwe przyjęcie.
 • Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich serdecznie zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę i do Matki Boskiej Leśniowskiej Patronki Rodzin, która odbędzie się w dniach 16 do 17 listopada 2019 r. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
 • W sklepiku przy kościele do nabycia prasa katolicka, ciasto, pamiątki na różne okazje.
 • Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na spotkanie  w sprawie budowy trzeciego mostu na Dunajcu wraz z obwodnicą od ul. Piramowicza oraz problemów Osiedla Wólki. Spotkanie odbędzie się 13 listopada o godz. 18.00 w Świetlicy Środowiskowej "Klub Kotłownia" przy ul. Barbackiego 64.
 • Kurs przedmałżeński rozpocznie się we wtorek o godz. 19:00 w kościele na Starym Cmentarzu.
 • Do wieczności odeszli: Genowefa Gutowska, Roman Solewski, Teresa Obrzut, Helena Humińska, Stanisław Wania. Dobry Jezu a nasz Panie…
 • Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

  Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
  ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
  Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
  NIP 734-111-00-87
  e-mail:
  Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

  Festyn 2019

  imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

  Nowi ministranci 2019

  imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

  I Komunia 2019

  imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

  Maksymy św. Ignacego

  
  Na dzień: 23 Stycznia

  Cytat: „Bardzo często więcej kryje się niebezpieczeństwa w niezważaniu na małe grzechy, niż na wielkie.”
  Komentarz: Małem nic nie jest, czy na dobre, czy na złe uwagę zwrócisz; ponieważ jedno i drugie wiecznem jest. Zawsze prawdą pozostanie: że to dobrze albo źle zostało zrobionem; ze względu przeto na wieczność, różnicy pomiędzy szczęściem a nieszczęściem nie ma. Czy kto jest szczęśliwym lub nieszczęśliwym, to wieczności w niczem nie zmienia. Kto na grzechy nie zważa, dlatego że są małemi; ten zapomina, że podróżnego nawet mała drogi chropowatość opóźnić może. Mały włos, cienka nitka wystarcza, aby się ptak pomimo chęci w powietrze nie wzniósł. Wielkie złe samo się w oczy rzuca, i już ciężarem swoim zmusza do poszukania odpowiedniego lekarstwa, na uwolnienie się od niego; małe przeciwnie, kryje się, a gdy lekceważone wzrasta, w końcu jest nie do wyleczenia. Nie co, ale dla kogo czynimy, mieć na uwadze potrzeba. Wielkim jest Bóg, przeto małem być nie może, cokolwiek mu się nie podoba. Nie ma czynności tak małej, dobrze lub źle wykonanej, któraby nie przewyższała spraw najważniejszych rzeczypospolitej, a nawet świata całego, bez względu na to, czyby chodziło o jego ocalenie, czy o zatratę. Patrz, jak wielkim jest błędem na małe grzechy niezważać, małe grzechy lekceważyć!


  Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
  Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
  Początek strony
  JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
  .