Jest już w sklepiku
najnowszy numer
BETHANII
 • Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Kościół w potrzebie.
 • Dziś wychodzi kolejny numer Bethanii a w nim między innymi komentarz o. Proboszcza, foto-relacja z Balu Wszystkich Świętych. Zachęcamy do czytania.
 • W poniedziałek o godz. 19.30 Msza św. ze wspólnotą Magis+.
 • Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych w dni powszednie są o godz. 17.25, a w niedzielę o godz. 17.55. W poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00 są odprawiane Msze św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
 • Duszpasterstwo Akademickie STRYCH zaprasza na wtorkowe spotkania o godz. 19.00 w salkach duszpasterstwa (najbliższe będzie spotkaniem biblijnym).
 • We wtorek zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 • W czwartek przypada Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Adorację Najśw. Sakramentu poprowadzi Magis+.
 • W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie roku liturgicznego.
 • Spotkanie Klubu seniora w poniedziałek o godz. 9.00.
 • Jak każdego roku p. Organista będzie rozprowadzał poświęcone opłatki w naszej parafii. Za ich piękną muzykę i śpiew prosimy o życzliwe przyjęcie.
 • Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę trasą Kalisz-Licheń-Toruń w dniach 5-8 grudnia. Szczegóły w gablocie.
 • W sklepiku przy kościele do nabycia prasa katolicka, ciasto, pamiątki na różne okazje.
 • Do wieczności odszedł Antoni Gorgosz. Dobry Jezu a nasz Panie…
 • Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

  Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
  ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
  Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
  NIP 734-111-00-87
  e-mail:
  Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

  Festyn 2019

  imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

  Nowi ministranci 2019

  imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

  I Komunia 2019

  imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

  Maksymy św. Ignacego

  
  Na dzień: 19 Stycznia

  Cytat: „Nieznośnem byłoby dla mnie życie, gdybym spostrzegł, że w duszy mojej coś się kryje, co nie jest ściśle Boskiem, ale ludzkiem.”
  Komentarz: Dobro z całkowitego posiadania, zło zawsze z jakiegoś niedostatku. Dopóty nie będziesz szczęśliwym, dopóki albo wszystkiem nie wzgardzisz, albo wszystkiego nie posiądziesz. Wybrednem jest szczęście: dręczy, jeśli czegokolwiek nie dostawa. Najłatwiej się otrzymuje, gdy człowiek swą miłość wyłącznie ku Bogu zwraca. Kto raz zasmakował, czem jest Bóg, ten bez trudności zbrzydzi sobie wszystko inne; zasycony potokiem doznawanych rozkoszy, wszelkie inne uzna za niegodne siebie, za lekkie i nieodpowiednie. Jak piórko, chociażby jedną tylko kropelką obciążone, wznieść się nie może, i pomimo podnoszenia go do góry, spada na ziemię; tak dusza małem nawet jakiem uczuciem ziemskiem skrępowana, do nieba wzlecieć nie zdoła. Cały, jak jesteś, od Boga jesteś i do Boga należysz. Jeśli się cały Bogu nie oddajesz, niesprawiedliwość popełniasz. Miłość twoja, cała Bogu należna, dzieloną być nie może; i chociaż całą oddasz, z wielu względów dłużnikiem jeszcze pozostaniesz. A cóż dopiero, gdy jakąś część w inną stronę skierujesz?


  Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
  Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
  Początek strony
  JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
  .