• Wspólne kolędowanie we wtorek o godz. 18.30 podczas 49. spotkania z cyklu "Bóg-Honor-Ojczyzna". Zapraszamy w roku jubileuszu 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II. Spotkanie uświetnią muzycznie Tomasz Wolak i Jan Kłosowski.
 • W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, a po Mszy św. wieczornej adorację poprowadzi Odnowa w Duchu Św.
 • W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Msza św. w intencji wspólnoty Domowego Kościoła będzie w sobotę o godz. 18.00.
 • Parafialna gazetka Bethania wyjdzie w przyszłą niedzielę.
 • Zapraszamy małżeństwa na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę,
 • 19 stycznia od godz. 16.30 do 18.00 w kawiarence dla małżeństw. Temat spotkania - dialogu: Jak kłócić się w życiu o jedną rzecz tylko raz. Szczegóły na stronie internetowej i w gablocie. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze zgłoszenie.
 • Kurs katechezy przedmałżeńskiej odbędzie się w parafii Ducha Świętego dniach od 20 do 31 stycznia.  Rozpoczęcie i zapisy w poniedziałek, 20 stycznia u jezuitów, Mszą o godz. 18.00
 • Do wieczności odeszli: Eugeniusz Śpiewak, Stanisław Stopka, Janina Baran. Dobry Jezu a nasz Panie…
 • Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

  Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
  ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
  Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
  NIP 734-111-00-87
  e-mail:
  Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

  Festyn 2019

  imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

  Nowi ministranci 2019

  imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

  I Komunia 2019

  imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

  Maksymy św. Ignacego

  
  Na dzień: 03 Kwietnia

  Cytat: „Ze wszystkimi wprawdzie, ale z niższymi szczególnie trzeba w mówieniu być oszczędnym, w słuchaniu cierpliwym. Chętnie należy słuchać, gdy się ktoś przed nami chce wynurzyć.”
  Komentarz: Możność wywnętrzenia się, wypowiedzenia skarg zbolałej duszy, często lekarstwem bywa na chorobę, która się uważała za nieuleczoną. Zupełnie tak samo, jak nieraz uwalniając od żółci żołądek, odzyskuje się zdrowie. Chorego powinien wysłuchać lekarz, jeśli nie chce pobłądzić; nikt od chorego nie wie lepiej, co on cierpi, ponieważ nikt nie czuje dotkliwiej. Szczęśliwy lekarz, który słuchając cierpliwie, jeśli nie uleczyć, to przynajmniej złagodzić może chorobę. Okrutny, który tak łatwym środkiem nie chce pomódz. Ból się niejako wyrzuca i zmniejsza, gdy się nim ze słuchającym dzielimy, szczególniej gdy cierpiący nietylko chętne uszy, ale i przyjazne serce znajdzie, wtedy słodkie słowo pociechy wielką mu ulgę przynosi. Dokładne poznanie choroby jest leczenia podstawą. Łatwiej ciała, niż duszy chorobę poznasz, z wyjątkiem, jeśli chory sam objaśni, co mu dolega. Ani lekarz ciału, ani zwierzchnik duszy odpowiedniego lekarstwa nie przepiszą, jeśli pierwiej obydwa chorego cierpliwie nie wysłuchają.


  Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
  Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
  Początek strony
  JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
  .