Przez cały tydzień od 6.00 do 18.30 w naszym kościele będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św.
Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. W związku z zaistniałą sytuacją pandemii bardzo prosimy o korzystanie ze spowiedzi już teraz.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy transmitowanej przez naszą stronę in-ternetową (również w wersji wideo):
• Msze św.
• Drogę Krzyżową w piątek o 17.00 i 17.30
• Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.30.
• Codziennie modlitwę różańcową o godz. 20.30 prowadzoną przez Jezuitów. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W powyższych modlitwach będzie można uczestniczyć TYLKO za pośred-nictwem naszej strony internetowej. NIE W KOŚCIELE.
Bardzo prosimy o wyrozumiałość.

W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. transmitowane będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 15.15, 16.30, 18.00 i 19.00.
Zachęcamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można składać do skrzynki wystawionej przed ołtarzem Matki Bożej lub po ustaniu pandemii dostarczyć do kościoła. Osoby, które pragną przyjąć adopcje dziecka mogą to zrobić osobiście w domu przed krzyżem.

Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych można kontaktować się pod numerem telefony 797 907 667.

Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną.
Do wieczności odeszli św. pamięci Stanisław Adamowicz; Wiesław Mucha; Eu-geniusz Woźniak; Jarosław Zając. Wieczny odpoczynek….

Wszystkim życzymy dużo pokoju i ufności w dobroć i miłosierdzie Boże. Dobrego tygodnia.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 04 Kwietnia

Cytat: „Ta jedna troska ze wszech miar jest chwalebna, Boga miłować, i na jego miłość coraz większą, tem miłowaniem sobie zarabiać.”
Komentarz: Miłość jest człowieka szczęściem; nie owa jednak z ślepego popędu powstała, która dobro fałszywe za prawdziwe bierze, bo ta jest zwodzicielką, obiecuje rozkosz a darzy goryczą: ale owa rozumna, która za przedmiot swych starań obiera dobro prawdziwe, wieczne, niezmienne. Mała odrobinka Bożej miłości słodszą jest, niż wszystko, co świat za godne miłowania przedstawia. Kto światowej miłości kosztuje, ten ją sobie lekko waży; kto się z Bożą zapozna, ten słów nie ma na jej dostateczne ocenienie: im dłużej w niej trwa, tem usilniej jej pragnie. Miłować, to znaczy cieszyć się ze szczęścia tego, którego miłujemy, tak samo, jakby z naszego własnego. O jakże jestem szczęśliwy, jeśli miłuję Boga! w tych wszystkich bowiem dobrach, które Bóstwu są właściwe, udział biorę! O bodajbym nic nie myślał i nic nie czynił, tylko Ciebie mój Panie miłował! Miłować Boga, to znaczy pokój sobie zapewnić, pokój, nad który doskonalszego nie ma. Na świecie wszystko niepokoi, wszystko przemija; wtedy prawdziwie się uspokoisz, gdy się w miłości Bożej pogrążysz.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.