INFORAMCJE DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ

DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

W PARAFI PW. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W NOWYM SĄCZU

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019


Uczniowie klas 6 szkół podstawowych w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania proszeni są o uczestnictwo w Mszach św. w pierwsze piątki miesiąca w dowolnym kościele na dowolną godzinę. Indeksy potwierdzające obecność młodzieży na Eucharystii podpisują rodzice. Indeksy zostaną zebrane przez katechetów na początku czerwca 2019 roku.

Uczniowie klas 7 szkół podstawowych w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania proszeni są o uczestnictwo w Mszach św. w pierwsze piątki miesiąca o godzinie 18.00 w naszym kościele, poza miesiącem styczniem i majem. W pierwszy piątek miesiąca w październiku rozdane zostaną uczniom indeksy, które będą podpisywane po każdej Mszy św. Można mieć dwie nieobecności. Każdą kolejną należy usprawiedliwić z rodzicem.


Uczniowie klas 8 szkół podstawowych. Spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbywać się będą w małych grupach pod opieką animatorów ze wspólnoty młodzieżowej MAGIS. Spotkania odbędą się środy (z wyjątkiem listopada) o godzinie 19.15 w następujące dni: 3 października, 9 listopada - wyjątkowo w piątek o godzinie 19.30 w naszym kościele, 5 grudnia, w styczniu spotkania nie ma, 6 lutego, 6 marca, 3 kwietnia, 8 maja.

Uczniowie klas III szkół gimnazjalnych. Spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbywać się będą w małych grupach pod opieką animatorów ze wspólnoty młodzieżowej MAGIS. Spotkania odbędą się środy (z wyjątkiem listopada) o godzinie 18.00 w następujące dni: 3 października, 9 listopada - wyjątkowo w piątek o godzinie 19.30 w naszym kościele, 5 grudnia, w styczniu spotkania nie ma, 6 lutego, 6 marca, 3 kwietnia, 8 maja.

Dla uczniów z klas 8 szkół podstawowych i 3 gimnazjum spotkania odbywać się będą w małych grupach. Każda grupa będzie pod opieką animatora, który na każdym spotkaniu będzie sprawdzał obecność. Animator w porozumieniu z ojcem moderatorem ma prawo nie dopuścić do przyjęcia sakramentu bierzmowania osoby, którą ma pod opieką, w przypadku gdy ktoś zaniedbuje obowiązek obecności na spotkaniach, nie przestrzega zasad współpracy lub też nie okazuje szacunku animatorowi. W ciągu roku można mieć jedną nieobecność. Każdą kolejną należy usprawiedliwić ze swoim rodzicem na kolejnym spotkaniu. Uczęszczanie na spotkania uważa się za akceptację przedstawionych zasad.

Osoby, które zdecydują się dołączyć do wspólnoty młodzieżowej „Magis” zwolnione są z obowiązku uczestnictwa w spotkaniach przygotowujących do sakramentu bierzmowania. Do wspólnoty można dołączyć przychodząc na Mszę św. w każdy piątek o godzinie 19.30. Zapraszamy młodzież z klas 8 szkoły podstawowej i 3 klas gimnazjalnych.

Przypominamy o obowiązku doniesienia aktu chrztu w wypadku gdy udzielono tego sakramentu poza parafią NSPJ. Jeżeli nie został jeszcze dostarczony, należy bezzwłocznie donieść

go na spotkanie w listopadzie pod groźbą niedopuszczenia do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


Kontakt i informacje
o. Zbigniew Szulczyk SJ
 

Transmisja

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.