Z uwagi na obecny stan epidemiczny spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla uczniów klas 7 zostają zawieszone do odwołania.INFORMACJE DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIADomyślnie miejscem bierzmowania i przygotowania do przyjęcia tego sakramentu jest parafia zamieszkania kandydata, nie parafia szkoły, do której bierzmowany uczęszcza. Jeżeli kandydat chciałby przystąpić do bierzmowania w innej parafii niż jego parafia zamieszkania wymagana jest pisemna zgoda swojego Proboszcza. Konieczne jest również dostarczenie aktu chrztu w przypadku bycia ochrzczonym w parafii innej niż kolejowa.


Uczniowie klas 6 szkół podstawowych w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania proszeni są o uczestnictwo w Mszach św. i przyjęcie Komunii św. w pierwsze piątki miesiąca w dowolnym kościele. Prosimy aby zapisać się do bierzmowania wypełniając formularz znajdujący się poniżej:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdrQf8gtEt70qone_STV52GQRFgBlpgeXxkAb9ohHxQGWh__Q/viewform

Uczniowie klas 7 szkół podstawowych w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania proszeni są o uczestnictwo w Mszach św. w czwarte poniedziałki miesiąca (poza wyjątkami zaznaczonymi poniżej) o godzinie 19.00 w naszym kościele. Na dzień dzisiejszy spotkania są zawieszone do odwołania. Prosimy aby zapisać się do bierzmowania wypełniając formularz znajdujący się pod linkiem:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdi5WEQ-YDzZrTuw1bqAIjrZ7V4JeuuPM-XdxWmycvvwmcsZQ/viewform

Uczniowie klas 8 szkół podstawowych. Spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbywać się będą w małych grupach pod opieką animatorów ze wspólnoty młodzieżowej MAGIS. Spotkania odbywają online się w pierwsze środy miesiąca 0 godzinie 18.00 (lub w innym czasie ustalonym z animatorem) w następujące dni: 7 października, 4 listopada, 2 grudnia, w styczniu spotkania nie ma, 3 luty, 3 marca, 7 kwietnia, 5 maja.

Dla uczniów z klas 8 szkół podstawowych spotkania odbywać się będą w małych grupach. Każda grupa będzie pod opieką animatora, który na każdym spotkaniu będzie sprawdzał obecność. Animator w porozumieniu z ojcem moderatorem ma prawo nie dopuścić do przyjęcia sakramentu bierzmowania osoby, którą ma pod opieką, w przypadku gdy ktoś zaniedbuje obowiązek obecności na spotkaniach, nie przestrzega zasad współpracy lub też nie okazuje szacunku animatorowi. W ciągu roku można mieć dwie nieobecności. W przypadku większej ilości nieobecności można zostać bierzmowanym przez dołączenie do wspólnoty młodzieżowej MAGIS lub uczęszczając przez miesiąc na spotkaniach dodatkowych w miesiącu kwietniu i maju. Dla panów spotkania organizuje Daniel Kubiela dla pań Kinga Kapturkiewicz (można się z nimi kontaktować za pomocą Messengera lub poprosić o kontakt swojego animatora). Uczęszczanie na spotkania uważa się za akceptację przedstawionych zasad.

Osoby, które zdecydują się dołączyć do wspólnoty młodzieżowej „Magis” zwolnione są z obowiązku uczestnictwa w spotkaniach przygotowujących do sakramentu bierzmowania. Do wspólnoty można dołączyć przychodząc na Mszę św. w każdy piątek o godzinie 19.30. Zapraszamy młodzież z klas 8 szkoły podstawowej lub starszą.

Przypominamy o obowiązku doniesienia aktu chrztu w wypadku gdy udzielono tego sakramentu poza parafią NSPJ. Jeżeli nie został jeszcze dostarczony, należy bezzwłocznie donieść go na spotkanie w listopadzie pod groźbą niedopuszczenia do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Bierzmowanie odbędzie się 31 maja 2021 roku.Kontakt i informacje

o. Zbigniew Szulczyk SJ

mail:

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com