Wydarzenia

    W dniu 16.o1.2015 już po raz siódmy spotkaliśmy się na wieczorze historycznym z cyklu "BÓG ,HONOR, OJCZYZNA" pt."kpt. Henryk Antoni Flame- Grot, Bartek,Narodowe Siły Zbrojne", których pomysłodawcą i współorganizatorem jest o. Jerzy Konieczny SI, opiekun KPRM.
    Popularnie mówiąc temat jest "nośny", przyciąga zainteresowanych i czynnie zaangażowanych, w przywracanie dobrego imienia ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM-NIEZŁOMNYM. Na nasze spotkania przychodzą znane sądeckie postacie, jak ostatnio autorka wielu książek Pani Magdalena Ponurkiewicz.
    Tym razem, drugi temat prelekcji, zastąpiło półtoragodzinne wspólne, radosne śpiewanie polskich kolęd i pastorałek. Zanika w naszych rodzinach tradycja śpiewania kolęd i takie wieczory jak ten, budzą ogromne wzruszenie i radość z kolędowego wyśpiewania, tkliwych, wrażliwych cudowności, wyśpiewania zachwytu z NARODZENIA PANA.

    Dziękujemy Leszkowi Zakrzewskiemu za wykład i "ekranizację" kolęd. Tomkowi Wolakowi za oprawę muzyczno-wokalną i zaproszenie do chóru parafialnego (pan Tomek lubi żartować). Wielkie dzięki o.proboszczowi Stanisławowi Jopkowi SI i o.Wiesławowi Pawłowskiemu SI za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w spotkaniu.
                            SZCZĘŚĆ BOŻE !

Koło Przyjaciół Radia Maryja
Duszpasterstwo Ludzi Pracy
Polskie Towarzystwo Historyczne Oddz.N. Sącz

   W dniu 7. października w Sali Widowiskowej wysłuchaliśmy wykładu p. Leszka Zakrzewskiego, prezesa Oddziału PTH w Nowym Sączu, o życiu i działalności legendy Podhala, Józefa Kurasia oraz w drugiej części wykładu, o losach Sądeccyzny we wrześniu 1939 roku .
  Wykład zgromadził liczne grono zainteresowanych historią "Żołnierzy Niezłomnych" i Nowego Sącza w początkach II Wojny Światowej. Jak widać, jest potrzeba mówienia i słuchania o sprawach, które do niedawna były albo nieznane, albo całkowicie zakazane i zakłamane.
W sobotę 21 czerwca, po wieczornej Mszy św., Grupa Apostolska z Bieńkówki, rodzinnej miejscowości o. Proboszcza wystąpiła z dwugodzinnym koncertem "W hołdzie Janowi Pawłowi II". Wykonała ona własne teksty i poezję o św. Janie Pawłe II.
Piękny, głęboki koncert pozostawił w słuchaczach niezapomniany nastrój modlitewnego spotkania ze świętym papieżem.


Poniżej do wysłuchania kilka utworów z tego koncertu:

Habemus Papam


Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 16 Stycznia

Cytat: „Próżność i przechwalanie się powstaje z niewiadomości i ślepej samego siebie miłości.”
Komentarz: Wspólnem świata nieszczęściem jest pycha, przez pierwszych rodziców, którzy się o Boskość ubiegali, nam w spadku przekazana! Jakże wysoko, o mój Boże, ona sięga, gdy się na słowie jakiego pochlebcy, jakby na ramieniu wspiera! Do przeceniania siebie bardzo skłonni jesteśmy: nietylko w to co jest, ale i w to czego nie ma, chętnie wierzymy, jeśli przez kogoś, dla zjednania nas sobie lub dla wbicia w próżność, bywa nam przyznawane. Nieszczęśliwi próżności miłośnicy, za takich uważani i miani być chcą, jakimi nie są. W kłamstwie się lubują, z wad wynoszą. Jakież-to zaślepienie, dymem chwały spowodowane! Głębiej wniknij w siebie; patrz, czem jesteś, i abyś się dowiedział, Boga z myśli nie wypuszczaj: o tyle bowiem zmniejsza się pycha, o ile wzmaga poznanie Boga. O Panie, daj, abym poznał siebie i poznał Ciebie!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.