Wydarzenia

Dnia 20.01.2014r odbyło sie spotkanie opłatkowe i kolędowanie w szkole im. Sybiraków.

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w Galerii Obrazów

   Wczoraj wieczorem odbyło się w naszej parafii spotkanie opłatkowe sądeckiej Solidarności i Duszpasterstwa Ludzi Pracy. Opłatek poprzedziła uroczysta msza św., której przewodniczył proboszcz parafii, o. Stanisław Jopek. Wokół ołtarza zgromadziły się poczty sztandarowe zakładowych organizacji Solidarności.

   Po mszy św. zaproszeni Goście udali się do sali widowiskowej na spotkanie opłatkowe, które tradycyjnie poprowadził Andrzej Szkaradek, od ponad 30 lat szef sądeckiej Solidarności. Spotkanie rozpoczął piękny koncert kolęd w wykonaniu "Gargamelek". Następnie prowadzący wręczył przybyłemu z Bytomia o. Antoniemu Drągowi, byłemu opiekunowi Duszpasterstwa Ludzi Pracy w parafii kolejowej, medal pamiątkowy i dyplom od Zarządu Regionu Małopolska NSZZ Solidarność „w uznaniu szczególnych zasług dla NSZZ Solidarność”.

    Następnie prowadzący poprosił o głos zaproszonych Gości: senatora Stanisława Koguta, posła Piotra Naimskiego, Jana Dudę i Leszka Zegzdę. Wystąpienia zakończył o. Proboszcz życząc wszystkim roztropnej troski o dobro wspólne i błogosławiąc opłatki, którymi zabrani przełamali się składając sobie życzenia.

 

Więcej zdjęć --> zobacz Galeria obrazów

   Miniony rok był dobry. Nadal obserwujemy ożywione uczestnictwo w Sakramentach św. i nabożeństwach. Liczenie wiernych wykazało, że ubyło nieco uczestników niedzielnych Mszy św. Widoczne jest to na placu kościelnym podczas najliczniejszych Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00. . W minionym roku ochrzciliśmy 252 dzieci (o 2 dzieci mniej niż w zeszłym roku), do I komunii świętej przystąpiło 223 dzieci, bierzmowanych było 127 dzieci. 98 par zawarło związek małżeński (o 14 mniej niż w zeszłym roku). Zmarły w minionym roku 172 osoby (o 40 więcej niż w zeszłym roku). W sytuacji, kiedy wielu młodych ludzi wyjeżdża z Nowego Sącza do nauki lub pracy można przyjąć, że średnia wieku parafian zwiększa się z roku na rok. . W tym roku powstała nowa wspólnota w naszej parafii - Klub Seniora. W każdy poniedziałek przybywa na spotkania ok. 30 osób. Oprócz spotkań tematycznych były zorganizowane dla Klubu Seniora dwie wycieczki po mieście i 3 jednodniowe autokarowe. .

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.