Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu. Modlimy się o to, aby one lepiej niż dotychczas służyły ludziom. Na placu kościelnym zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. W poniedziałek wspomnienie św. męczenników Kornelisza i Cypriana. Spotkanie Klubu Seniora o godz. 9:00 tym razem w sali widowiskowej. W tym dniu rozpoczyna się w naszej Parafii Seminarium Odnowy Wiary, które poprowadzi wspólnota Filadelfia ze wsparciem Magis Plus. Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić albo odnowić swoją wiarę w Boga, a którzy jeszcze nie uczestniczyli w takim seminarium. Rozpocznie się ono o 19:00 w kościele. Trwać będzie przez 9 kolejnych poniedziałków.

3. We wtorek Dzień Sybiraka. Nowenna do Matki Bożej o godz. 18:00. Uroczystości na cmentarzu komunalnym o godz. 9:30 i w kościele św. Kazimierza o godz. 10:30.

4. W środę uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie grupy modlitewnej o. Pio. Młodzież sądecka w dzień swojego patrona jest zaproszona do kościoła MB Pocieszenia na ul. ks. P. Skargi na Mszę św. o godz. 19:00. Po niej przewidziane jest grillowanie w ogrodzie jezuickim.

5. W czwartek Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej. Adorację od 19:00 do 20:00 poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji. Również w czwartek po Mszy św. wieczornej o. Proboszcz zaprasza Gospodarczą Radę Parafialną na pierwsze spotkanie w tym roku duszpasterskim do sali kolejarzy na 3 piętrze domu parafialnego.

6. W piątek wspomnienie męczenników Koreańskich. O godz. 18:00 Msza św. w intencji rodzin i Domowego Kościoła.

7. W sobotę św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Dzień skupienia Domowego Kościoła w naszej parafii. Zaczyna sie o godz. 9:00 w pomieszczenia DA Strych.

8. Spotkanie ministrantów i lektorów w tym dniu o godz. 9:00 w sali katechetycznej. Spotkanie kandydatów na ministrantów o godz. 10:00 też w sali katechetycznej. Zapraszamy chłopców po klasie 2 szkoły podstawowej do Liturgicznej Służby Ołtarza.

9. W przyszłą niedzielę wspomnimy 74 rocznicę utworzenia Państwa Podziemnego i 69 rocznicę utworzenia I Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Zapraszamy na Mszę św. rocznicową o godz. 12.30 a po niej na uroczystości pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego przy ul. Batorego.

10. W dniu dzisiejszym na placu kościelnym zbierane są podpisy w ramach akcji "Jeden z nas", która ma na celu doprowadzić do całkowitego zaprzestania finansowania z budżetu UE, na który także my się składamy, aborcji i doświadczeń na embrionach ludzkich. w Unii Europejskiej. Do podpisu potrzebny jest dowód osobisty.

11. Dzisiaj także festyn rodzinny w Zawadzie organizowany przez wspólnoty o. Pio. Początek od godz. 13:00.

12. Rozpoczyna sie wielki Odpust w Limanowej. Program na plakatach. Centralna uroczystość w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 pod przew. Prymasa Polski Abpa Józefa Kowalczyka.

13. W następny poniedziałek, 23. września o godz. 17:00 przy ul. 1-maja 3 będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja zbiórki sprzętu wpiera działania projekt "Grosz jak kropla wody" polegający na finansowaniu budowy studni w krajach Trzeciego Świata.

14. Wyższa Szkoła Biznesu- National Louis University w Nowym Sączu, informuje że rekrutacja na studia została przedłużona do końca września 2013. WSB-NLU zaprasza na różne kierunki pierwszego i drugiego stopnia w tym nowości: psychologia -3-letnie zaoczne studia magisterskie; administracja publiczna - studia licencjackie oraz zarządzanie, informatyka i politologia. Szczegółowych informacji udziela biuro rekrutacji WSB-NLU.

15. W sklepiku przy kościele do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, katechizmy do szkół podstawowych, Bethania, List, Źródło, Posłaniec Serca Jezusowego.

16. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli Grzegorz Gieniec i Józef Przybytek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym...

Życzymy miłej niedzieli, dobrego tygodnia.

1. Na placu kościelnym można nabyć nowy numer Bethanii. A w nim zapowiedź peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w diecezji tarnowskiej, wiele relacji z wakacyjnych wyjazdów i obozów dzieci, młodzieży i dorosłych, zapowiedź najbliższych wydarzeń w parafii.

2. W poniedziałek o godz. 9:00 pierwsze po wakacjach spotkanie Klubu Seniora w sali katechetycznej. Zapraszamy.

3. We wtorek Nowenna do Matki Bożej.

4. W środę Msza św. dla chorych z sakramentem namaszczenia o godz. 16:00. Po niej poczęstunek w sali widowiskowej organizuje Zespół Caritas naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. Prosimy rodziny i bliskich o przywiezienie osób starszych i chorych do kościoła.

5. W środę także Msza św. grupy modlitewnej o. Pio o godz. 18:00.

6. O. Proboszcz zaprasza w środę wszystkich katechetów uczących w naszej parafii na spotkanie o godz. 19:00 do refektarza domu zakonnego.

7. W czwartek po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Adorację od 19:00 do 20:00 poprowadzą Parafialne Komórki Ewangelizacyjne. Intencja Mszy św. wieczorem za + Jolantę Wieczorek-Wasilewską jest przeniesiona na piątek o tej samej porze. Za zmianę przepraszamy.

8. W piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dokt. Kość. - patrona kaznodziejów. O godz 17.00 Msza św. Apostolstwa Modlitwy w kościele.

9. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. w int Radia Maryja o godz. 9:00 w kościele.

10. Spotkanie ministrantów i lektorów będzie w najbliższą sobotę, 14-go września, o godz. 9:00 w sali katechetycznej.

11. Chłopców od 2 klasy szkoły podstawowej i starszych, chętnych do służenia w LSO zapraszamy w sobotę o godz. 10:00.

12. Zapraszamy dzieci do śpiewania w chórkach dziecięcych. Przedstawiać chórków nie trzeba, bo wszyscy je znają z niedzielnych Mszy św. Co roku jednak jest nabór, by zastąpić tych, którzy już wyrośli. O. Pracuś zaprasza w sobotę o godz. 10:00 do salek duszpasterstwa dziecięcego.

13. Wszyscy parafianie zaproszeni są w sobotę na błonia starosądeckie, gdzie o 15:00 będzie uroczystość przyjęcia obrazu Pana Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. s. Faustyny i bł. Jana Pawła II. Będą one przekazane przez diecezję krakowska i przez ponad 2 lata będą odwiedzały kolejno parafie naszej diecezji.

14. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Na stadionie w Zawadzie festyn rodzinny organizowany przez Wspólnoty O. Pio z Nowego Sącza. Początek o godz. 13:00.

15. W poniedziałek 16. września rozpoczyna się w naszej Parafii Seminarium Odnowy Wiary, które poprowadzi wspólnota Filadelfia ze wsparciem Magis Plus. Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić albo odnowić swoją wiarę w Boga, a którzy jeszcze nie uczestniczyli w takim seminarium. Rozpocznie się ono o 19:00 w kościele. Trwać będzie przez 9 kolejnych poniedziałków.

16. Wspólnota Magis zaprasza na spotkanie młodzieży sądeckiej w kościele św. Ducha przy ul. Piotra Skargi 10 w następną środę, 18.września, w święto św. Stanisława Kostki. O godz. 19:00 Eucharystia, a po niej grillowanie w ogrodzie.

17. W przyszłą niedzielę na placu kościelnym będą zbierane podpisy w ramach ogólnoeuropejskiej akcji "Jeden z nas" . Akcja ma na celu nakłonienie Parlamentu Europejskiego do podjęcia działań na rzecz ochrony życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Potrzebne jest 1mln podpisów w 7 krajach Unii. Do złożenia podpisu potrzebny jest dowód osobisty. Prosimy o zabranie z sobą.
18. Klub Honorowych Dawców Krwi w Komendzie Miejskiej Policji w N. Sączu zaprasza do wzięcia udziału w Akcji oddawania krwi w budynku Komendy Miejskiej przy ul. Grottgera 50 w dniu 11.września w godz. 8:30-13:00. Oddana Krew będzie przekazana na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Nowym Sączu.

19. W sklepiku przy kościele do nabycia katechizmy do szkół podstawowych i prasa katolicka: Gość Niedzielny, Posłaniec, Żródło, List.

20. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli Jan Klocek, Michalina Zajac, Stanisław Hajduk i Elżbieta Okręglak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym...

Życzymy dobrej niedzieli i owocnego tygodnia.

Msze święte - wakacje

W WAKACJE

Dni powszednie:

600, 700, 800, 1800
 

Niedziele i święta:

 600, 800
 930 - młodzieżowa
1100 - dla dzieci
1230 - suma
1400, 1830

Msze w dni półświąteczne
600  700  800  900  1000
1515  1700  1800  1900 

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com