Biskup Leszek Leszkiewicz 13 lutego w nawojowskim kościele udzielił błogosławieństwa 8 nowym lektorom z naszej parafii. Więcej
 

Ogłoszenia Duszpasterskie

Drodzy Przyjaciele
Parafii NSPJ i domu zakonnego jezuitów

    Nadszedł czas składania sobie nawzajem życzeń, czas intensywnych przygotowań do najradośniejszych świąt w ciągu roku.

    W tym codziennym rozgardiaszu pamiętajmy o sobie nawzajem. Zechciejmy zatrzymać się, poświęcić innym trochę czasu, uwagi, zrozumienia, życzliwości, aby nie umknęło z naszych serc światełko stajenki betlejemskiej - Jezus Chrystus nowonarodzony.

     W dobie sporów, oskarżeń, zacietrzewienia, nieustępliwości, z jakimi mamy do czynienia w życiu społecznym, odpowiedzmy pokojem, przebaczeniem, łagodnością i hojnością naszych serc. Wszak sam Bóg, wysyłając Zbawiciela na ziemię, czuwa nad nami i nie pozwoli nam zginąć.

     Niech Światło betlejemskiej nocy towarzyszy Wam i rozprasza wszelkie mroki. Pełnego pokoju i zasobności roku 2016-tego życzy

o. Stanisław Jopek SJ    
wraz ze Współbraćmi    

Na Mszach św. odczytany był List Kondefencji Episkopatu Polski na Jubileusz 1050-lecie Chrztu Polski.

1. Zachęcamy do nabywania naszego pisma parafialnego Bethania. Można ją nabyć na placu kościelnym i w sklepiku. Można w niej znaleźć aktualności z obydwu parafii jezuickich w N. Sączu oraz ciekawe artykuły o św. Jakubie i pielgrzymkach do Santiago, o o. Stanisławie Majcherze, byłym proboszczu naszej parafii, który obchodzi jubileusz 50-lecia kapłaństwa, o przyprawach do jesiennych potraw, o efektach pomocy misjonarzom naszym w Afryce.

2. We wtorek o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej. Z okazji Dnia Kolejarza we wtorek o godz. 13:00 Msza św. w int. rodzin kolejarskich. O godz. 16:30 Msza św. jubileuszowa o. Stanisława Majchera, byłego proboszcza tej parafii, z okazji 50-lecia kapłaństwa. O godz. 18:00 w sali MCK Sokół będzie prezentacja książki Jubilata pt.: "Jezus był ze mną za kratami"

3. W środę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej

4. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej. Adorację od 19:00 do 20:00 poprowadzi Ruch Obrony Życia.

Strona o o. Józefia Andraszu

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Odwiedza nas 210 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Lutego

Cytat: „Aby niedopuścić, chociażby jednego grzechu, warto jest poświęcić trudy i zabiegi, nawet życia całego.”
Komentarz: Bardzo na oczy nie domaga, kto w biednym żebraku wielkiego skarbu nie widzi: patrzy, ale do głębi rzeczy wzrokiem nie sięga. Ma przed sobą ubogą siermięgę, i na nią patrzy, ale skarbu, który się pod nią kryje, nie dostrzega: o perle bardzo kosztownej, o perle, dla którejby cały dobytek poświęcić należało, nie myśli; niepozorna skorupka, tę perłę zawierająca, pozostaje dla niego skorupką, i niczem więcej. Kto zważy, czem jest Bóg, czem stworzenie, ten łatwo zrozumie, jak ogromną, jak straszną jest obraza przez stworzenie wyrządzona Bogu. Powstrzymać, nie dopuścić tej obrazy, jestto powstrzymać i przeszkodzić nieskończonemu złemu. Duszę naszą tak wysoko cenił Chrystus, iż ją własną krwią, to jest, ceną nieskończoną, odkupił: o ileż my taniej ją kupujemy, gdy nawet całego życia trudy jej poświęcamy! Patrz, upadku w grzech, nawet raz jeden, zgładzić nie są zdolne kary piekielne; pomimo, że do nich wchodzi ogień, nad który nie ma nic nieznośniejszego; wieczność, nad którą nic dłuższego! Wyrwać z takiego niebezpieczeństwa duszę, chociażby zabiegami całego życia, jestto za krótką chwilę kupić nieskończoność.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.