Biskup Leszek Leszkiewicz 13 lutego w nawojowskim kościele udzielił błogosławieństwa 8 nowym lektorom z naszej parafii. Więcej
 

Komórki Ewangelizacyjne "Misericordia"

logo    Parafialne Komórki Ewangelizacji działają przy parafii NSPJ w Nowym Sączu od 2011 roku. Z tej okazji opracowaliśmy projekt logo, które będzie od teraz emblematem naszej Wspólnoty. Przy użyciu prostych symboli wyraża ono założenia, jakie określają nas i nasze działania.
   Głównym elementem grafiki jest siedem komórek kształtem przypominających część plastra miodu, co odzwierciedla strukturę działania naszej Wspólnoty- pracę w małych, ściśle ze sobą powiązanych grupach wspólnie zaangażowanych w działanie na rzecz Kościoła. Ich liczba symbolizuje jej główne cele: wzrost w bliskości z Panem, wzrost w miłości wzajemnej, dzielenie się Jezusem z innymi, służbę w Kościele, wzajemne dawanie i otrzymywanie wsparcia, wychowanie nowych liderów i uczniów oraz pogłębianie tożsamości katolickiej. Przechodzący przez komórki krzyż podkreśla istotę Chrystusa w naszym życiu i działaniu, a charyzmatyczny charakter Wspólnoty zaakcentowany jest poprzez przedstawienie Ducha Świętego w symbolu płomienia, w którym zawarty jest również zamysł światowego inicjatora naszego ruchu, ks. Piergiorgio Periniego: „aby wspólnota stawała się parafią w ogniu”.

J. Ligiera     

    W drugi weekend lutego (8-9 II 2014r) w Tarnowie-Mościcach zorganizowano sesję pt: Walka duchowa- rozeznawanie duchowe. Prowadzącym sesję był znany w Polsce zespół ewangelizacyjny „Mocni w Duchu” z Łodzi wraz z opiekunem o. Remigiuszem Recławem.
    Z sesji tej skorzystało aż 34 członków Parafialnych Komórek Ewangelizacyjnych. W ramach rekolekcji wysłuchaliśmy 6 konferencji dotyczących : pola walki duchowej, rozeznawaniu w małżeństwie i rodzinie, a także szczególnie dla nas cenne rozeznanie formacji i misji dla wspólnoty.
    W jednej z konferencji o. Remi zaznaczył jak ważne jest rozeznawanie w posługiwaniu. Przypomniał o trzech etapach rozeznawania: przed podjęciem posługi, w jej trakcie i co jest najczęściej zaniedbywane- rozeznawanie po zakończeniu posługi.

    Spotkania grupowe Parafialnych Komórek Ewangelizacyjnych na czas wakacji były zawieszone, niemniej spotkaliśmy się kilka razy (najczęściej w soboty) aby przy grillu: pograć w siatkówkę, podzielić się przeżyciami z różnorakich rekolekcji oraz przeczytać i pomedytować Słowo Boże na niedzielę. W czasie ostatniego wakacyjnego spotkania rozważaliśmy ewangelię Łukasza (Łk 12, 49-53) i szczególnie uderzyły nas słowa Pana Jezusa „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże pragnę, żeby on już zapłonął”. Każdy z nas obecnych odczuł wielkie pragnienie otrzymania takiego ognia. Wtedy też postanowiliśmy, że początkiem września w czasie wyjazdowych rekolekcji będziemy pogłębiać ten fragment ewangelii pod hasłem „ nieść ogień – dobra definicja ewangelizacji”. Genialne nauczanie w tym temacie wygłosił swego czasu biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Grzegorz Ryś.

Mam na imię Ania. Jestem mężatką od 26 lat i matką czwórki chłopców. Jeden z synów od urodzenia jest niepełnosprawny (choroba autystyczna). Aby zapewnić mu właściwą opiekę zrezygnowałam z pracy, a sama borykając się z nienajlepszym swoim zdrowiem czułam się osamotniona i zagubiona. Trwało to dosyć długo. Moim ratunkiem były spotkania modlitewne w parafii kolejowej, ale potrzebowałam bliskich relacji, modlitwy wstawienniczej, towarzyszenia w moim cierpieniu. Kiedy dowiedziałam się o rekolekcjach ignacjańskich organizowanych przez o. Jacka Paluchniaka, z radością przystąpiłam do nich wraz z mężem. Były one przełomowym okresem w moim życiu, ponieważ całkowicie Pan Bóg zmienił moje myślenie o mnie samej. Uwierzyłam, że Jezus kocha mnie taką, jaką jestem; uzdrowił moje zranienia i odrzucenia od najwcześniejszych lat. Jego bezwarunkowa miłość wyzwoliła we mnie pragnienie kochania Go nade wszystko, poznawania i naśladowania. W międzyczasie musiałam udać się do szpitala ze względu na dolegliwości kardiologiczne. Po ludzku bałam się, ale jak zobaczyłam innych ludzi w jeszcze gorszym stanie (ja przynajmniej byłam na chodzie) zaczęłam im usługiwać i dzielić się z nimi wiarą w Boga. Wkrótce zapomniałam o swoich dolegliwościach, byłam taka szczęśliwa, że mogłam tym chorym służyć. Kiedyś zamknięta, dziś mam odwagę mówić o Jezusie tym, do których On mnie posyła. Niedawno podczas spaceru poczułam przynaglenie do odwiedzenia sąsiadów. Mimo wątpliwości przekroczyłam próg domu. Okazało się, że sąsiad jest bardzo chory, wrócił dopiero co ze szpitala. Bardzo ucieszył się z odwiedzin, a czując się rozumiany przeze mnie otwarcie dzielił się swoimi problemami. Kiedy o. Jacek zaproponował nam dalszą formację w ramach komórek parafialnych przyjęliśmy ją z radością. Jesteśmy w jednej z takich komórek otwarci na głoszenie miłości Bożej tym wszystkim, których spotykamy w swoim życiu. Panie Jezu, dziękuję Ci za to, że mnie odnalazłeś i przywróciłeś godność dziecka Bożego.

Anna.

Pan Bóg ma nieograniczoną ilość sposobów na to, aby pociągnąć do siebie człowieka. Gdy o. Jacek zaproponował mi zaangażowanie w parafialne komórki ewangelizacyjne to przyznam, że na początku miałem wielką obawę. Szatan roztoczył przede mną wszystkie możliwe argumenty, abym się nie angażował. Oto niektóre z nich: przecież jesteś taki słaby i grzeszny, nie masz czasu dla rodziny a co dopiero na ewangelizację, twój przykład będzie antyświadectwem, zajmij się wpierw sobą. Wielką pomocą w rozprawieniu się z tymi wątpliwościami było wcześniejsze przeżycie rekolekcji ignacjańskich, w których doświadczyłem jak bardzo Jezus chce do mnie wejść i leczyć te najsłabsze miejsca. Poprzez uczestnictwo w komórkach Jezus pokazuje mi jak wielki jest głód Boga w spotykanych ludziach. Mnie daje siły do codziennego podnoszenia się z moich upadków i zaniedbań, tak, aby mogła wzrastać moja wiara i zaufanie w Jego moc. On wciąż mnie zaskakuje proponując robić rzeczy, na które wcześniej nigdy bym się nie odważył jak chociażby to świadectwo. Na koniec chciałem podzielić się jeszcze jednym aspektem mojego trwania w komórkach, dzięki któremu Jezus wlewa w moje serce wielką radość i entuzjazm. Jest nim posługa muzyczna (kiedyś już byłem animatorem muzycznym). Gra na gitarze i wspólny śpiew jest tak szczególnym dla mnie czasem jakby Jezus uchylał dla mnie rąbek nieba. Dziękuję Ci Boże za ten dar i za wszystkie inne, dzięki którym mogę doświadczać Twojej obecności opieki i miłości.

Tomek

Od dawna miałam ogromne pragnienie zrobić coś więcej dla Jezusa, jednak ciągle wynikały różne przeszkody, by ono zostało zrealizowane. Czując, że są mi stawiane coraz większe wymagania zagłuszałam wezwania, tłumacząc się swoimi słabościami, czy brakiem kompetencji. Ogarniały mnie przytłaczające wątpliwości, a przede wszystkim przeświadczenie, że do ewangelizowania powołani są inni. Mimo, iż moja praca zawodowa daje mi ku temu szerokie możliwości i nieraz z nich korzystałam, to wciąż miałam niedosyt i stale czułam, że Bóg oczekuje ode mnie jeszcze więcej. Doświadczając na co dzień ogromnej miłości Jego dotyku odnajdywałam stopniowo swoją drogę. Dzięki przyjaciołom trafiłam do O. Jacka, gdzie odbyłam indywidualne rekolekcje ignacjańskie, by móc całkowicie oddać siebie Bogu poprzez niesienie innym Dobrej Nowiny. Moim kolejnym krokiem było ukończenie kursu liderów komórek parafialnych. Teraz odczuwam działanie Ducha Świętego, który w wyraźny sposób wskazuje mi osoby również pragnące odnaleźć swoje powołanie w ewangelizacji i do których mogę dotrzeć. Nierzadko są to ludzie z wielu różnych parafii, których Boża łaska łączy w jednej wspólnocie. Na cotygodniowych spotkaniach odbywających się w duchu modlitwy nabieram coraz więcej sił i odwagi, a przede wszystkim otwieram swoje serce, by Duch Święty w nim działał.

jAsia

Strona o o. Józefia Andraszu

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Lutego

Cytat: „Aby niedopuścić, chociażby jednego grzechu, warto jest poświęcić trudy i zabiegi, nawet życia całego.”
Komentarz: Bardzo na oczy nie domaga, kto w biednym żebraku wielkiego skarbu nie widzi: patrzy, ale do głębi rzeczy wzrokiem nie sięga. Ma przed sobą ubogą siermięgę, i na nią patrzy, ale skarbu, który się pod nią kryje, nie dostrzega: o perle bardzo kosztownej, o perle, dla którejby cały dobytek poświęcić należało, nie myśli; niepozorna skorupka, tę perłę zawierająca, pozostaje dla niego skorupką, i niczem więcej. Kto zważy, czem jest Bóg, czem stworzenie, ten łatwo zrozumie, jak ogromną, jak straszną jest obraza przez stworzenie wyrządzona Bogu. Powstrzymać, nie dopuścić tej obrazy, jestto powstrzymać i przeszkodzić nieskończonemu złemu. Duszę naszą tak wysoko cenił Chrystus, iż ją własną krwią, to jest, ceną nieskończoną, odkupił: o ileż my taniej ją kupujemy, gdy nawet całego życia trudy jej poświęcamy! Patrz, upadku w grzech, nawet raz jeden, zgładzić nie są zdolne kary piekielne; pomimo, że do nich wchodzi ogień, nad który nie ma nic nieznośniejszego; wieczność, nad którą nic dłuższego! Wyrwać z takiego niebezpieczeństwa duszę, chociażby zabiegami całego życia, jestto za krótką chwilę kupić nieskończoność.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.