Zadanie na dziś:

Przez trzy wieczory zrób przegląd dnia. Dziękuj.

Zdrapka Wielkopostna 2019

Caritas parafialna

Caritas parafialna przyjmuje w swojej siedzibie w budynku katechetycznym
(wejście od ulicy 1-go Maja)
w czwartki w godzinach 1600-1700

 

Chcesz pomóc biednym rodzinom naszej parafii?

Możesz tego dokonać wpłacając na konto Caritas parafialnej:


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA NAJSW. SERCA PANA JEZUSA
Nowy Sącz, ul. Zygmuntowska 48
Nr konta: 78881100060000000049520001
(z dopiskiem: Caritas Parafialna)

Bank Spółdzielczy Nowy Sącz, ul. Batorego 78
 

Ofiary na pomoc ubogim można składać przez cały rok w kościele
do skarbony przy figurze ŚWIĘTEGO ANTONIEGO

Zespół Caritas z opiekunem o. Proboszczem zapraszają chorych na Mszę św. w dniu 11 czerwca br., środa, na godzinę 16-ta.
Po Mszy św. poczęstunek w sali widowiskowej.
    Serdecznie prosimy rodziny chorych i sąsiadów o przywiezienie i odwiezienie chorych i mniej sprawnych do kościoła.

Wolontariat z Gimnazjum nr 9 umili naszym chorym czas.
„Tak też, i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest, sama w sobie" (Jk 2,17)

   Minął czas Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych. Wielu naszych parafian i nie tylko, dzięki swojej życzliwości i ofiarności skutecznie przyczyniło się do przygotowania przez Parafialny Oddział Caritas świątecznych paczek żywnościowych dla najuboższych naszej parafii. Pragniemy serdecznie podziękować naszym Darczyńcom: instytucjom, firmom, hurtowniom, szkołom i osobom prywatnym, których otwarte serca i chęć czynienia dobra są nieocenione w niesieniu pomocy naszym Podopiecznym. Pieniądze uzyskane z rozprowadzenia baranków i paschalików, ze zbiórki do puszek i od ojca Proboszcza, przeznaczone zostały na paczki świąteczne (wędlina, ciasto i masło) i doraźną pomoc materialną. Również większą cześć żywności zebranej w sklepach przeznaczono na przygotowanie 275 paczek. Szczególną troską zostały objęte rodziny wielodzietne, samotne matki, osoby niepełnosprawne i chore.

     Ziarnko Gorczycy jest plebiscytem, którego celem jest promowanie osób oraz firm i instytucji działających dla dobra innych. W tym roku trwa już XIV edycja konkursu. Znani są już nominowani do nagrody.

    Wśród nominowanych jest Anna Pawłowska. Od 32 lat angażuje się ona w działania Caritas przy naszej parafii. Pani Anna bezinteresownie służy biednym, samotnym, chorym, starszym i opuszczonym, pozyskując swoim charyzmatem środki i rzeczy dla osób potrzebujących.

   Pokaż, że działania na rzecz potrzebujących i ubogich z Twojej parafii są potrzebne, dzięki czemu zaangażowanie pani Anny stanie się wzorem dla kolejnych pokoleń, ZAGŁOSUJ w plebiscycie Ziarnko Gorczycy!

 

Głosowanie trwa do 27 stycznia 2014

Można głosować na 3 sposoby:

1. Czytelnicy „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”, patrona medialnego plebiscytu mogą głosować na swoich kandydatów na kuponach, które wycięte i wypełnione należy wysłać na adres Sądeckiego Hospicjum (Nowy Sącz 33-300, ul. Nawojowska 155a) do 25 stycznia.

2. Można także oddać swój głos mailowo z podaniem danych na adres:

3. Przez FACEBOOK:

Aby oddać swój głos kliknij w przycisk "Lubię to!". Przycisk jest widoczny dopiero po założeniu konta na portalu Facebook. Poprawnie oddanym głosem jest wyłącznie kliknięcie w przycisk "Lubię to!" na niniejszej stronie.

 

 

Wyślij linka znajomym!

Skopiuj powyższy link i wyślij go swoim znajomym - mailem, przez GG, Skype, umieść na forum lub portalu.

<a href="http://www.dts24.pl/anna-pawlowska_3981.html">Zagłosuj na mnie w konkursie!</a>

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 20 Marca

Cytat: „Tyle każda rzecz warta, ile ją Bóg ceni.”
Komentarz: Mocno się często myli, kto o rzeczach powierzchownie sądzi, z ich kształtu lub koloru. Wprawny znawca łatwo rozróżnia dyament od szkła. Ten jest najdalej od błędu, kto wszystko według Boga ocenia. Gdybyś wszystko, co się świeci, brał za złoto, ach! jakżebyś się mylił. Tylko to jest dobrem, co prowadzi do najwyższego dobra. Bóg jest naszym celem, ku któremu dążymy, w którym wieczny odpoczynek znajdziemy; drogę, która doń prowadzi, za dobrą uważaj, wybieraj ją, miłuj; drogi zaś, która odeń odwodzi, chociażby była różami usłana, jak najtroskliwiej unikaj. Złoty klucz nie na wiele się przyda, jeśli zamku, o który nam idzie, nie otwiera; lepszy jest żelazny, zamek, który chcemy, łatwo otwierający. To znaczy, że o cenie rzeczy stanowi nie kształt, nie kolor, ale jej stosowność, jej odpowiedniość do zamierzonego celu. O jakże błądzimy! wszystko Bóg poddał naszej woli, nad wszystkiem nas przełożył; ale na to, aby wszystko nas prowadziło ku niemu, aby było środkiem doń prowadzącym. Biada tym, którzy tego środka używają przeciw Bogu. O tyle rzecz każda jest gorszą, o ile pewniej odwodzi od Boga.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.