Szukaj

Wydarzenia w parafii

    Michał Kądziołka, Stanisław Wolak oraz Barbara i Aleksander Porzuckowie w kategorii Osobowość, a także Stowarzyszenie Rodziców Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych "PROMYK" z Podegrodzia w kategorii Stowarzyszenie/Firma, to laureaci tegorocznego plebiscytu "Ziarnko Gorczycy" organizowanego m.in. przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Sądeckie Hospicjum".

Gratulujemy p. Stanisławowi Wolakowi!!!

    W dniu 16.o1.2015 już po raz siódmy spotkaliśmy się na wieczorze historycznym z cyklu "BÓG ,HONOR, OJCZYZNA" pt."kpt. Henryk Antoni Flame- Grot, Bartek,Narodowe Siły Zbrojne", których pomysłodawcą i współorganizatorem jest o. Jerzy Konieczny SI, opiekun KPRM.
    Popularnie mówiąc temat jest "nośny", przyciąga zainteresowanych i czynnie zaangażowanych, w przywracanie dobrego imienia ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM-NIEZŁOMNYM. Na nasze spotkania przychodzą znane sądeckie postacie, jak ostatnio autorka wielu książek Pani Magdalena Ponurkiewicz.
    Tym razem, drugi temat prelekcji, zastąpiło półtoragodzinne wspólne, radosne śpiewanie polskich kolęd i pastorałek. Zanika w naszych rodzinach tradycja śpiewania kolęd i takie wieczory jak ten, budzą ogromne wzruszenie i radość z kolędowego wyśpiewania, tkliwych, wrażliwych cudowności, wyśpiewania zachwytu z NARODZENIA PANA.

    Dziękujemy Leszkowi Zakrzewskiemu za wykład i "ekranizację" kolęd. Tomkowi Wolakowi za oprawę muzyczno-wokalną i zaproszenie do chóru parafialnego (pan Tomek lubi żartować). Wielkie dzięki o.proboszczowi Stanisławowi Jopkowi SI i o.Wiesławowi Pawłowskiemu SI za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w spotkaniu.
                            SZCZĘŚĆ BOŻE !

Koło Przyjaciół Radia Maryja
Duszpasterstwo Ludzi Pracy
Polskie Towarzystwo Historyczne Oddz.N. Sącz

   W dniu 7. października w Sali Widowiskowej wysłuchaliśmy wykładu p. Leszka Zakrzewskiego, prezesa Oddziału PTH w Nowym Sączu, o życiu i działalności legendy Podhala, Józefa Kurasia oraz w drugiej części wykładu, o losach Sądeccyzny we wrześniu 1939 roku .
  Wykład zgromadził liczne grono zainteresowanych historią "Żołnierzy Niezłomnych" i Nowego Sącza w początkach II Wojny Światowej. Jak widać, jest potrzeba mówienia i słuchania o sprawach, które do niedawna były albo nieznane, albo całkowicie zakazane i zakłamane.
Msze święte

Dni powszednie:

600, 630, 700, 730
800, 830, 1800
piątek 1930 młodzieżowa 
 

Niedziele i święta:

 600, 800
 930 - młodzieżowa
1100 - dla dzieci
1230 - suma
1400, 1530, 1830
2000 - dla studentów

Msze w dni półświąteczne
600  700  800  900  1000
1515  1630  1800  1930

 

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy:
wtorki o godz. 18.00
Nabożeństwo do
Miłosierdzia Bożego:

czwartki po Mszy św. wieczornej
Początek strony

Template designed by kolejowa.net