Biskup Leszek Leszkiewicz 13 lutego w nawojowskim kościele udzielił błogosławieństwa 8 nowym lektorom z naszej parafii. Więcej
 

Wydarzenia

Marta Janków i o. Jerzy Konieczny SI    10 kwietnia 2015 r., w dniu 5. rocznicy tragedii smoleńskiej, odbyło się dziesiąte spotkanie poświęcone „Żołnierzom Wyklętym”. Nasz mały jubileusz. Z tej okazji panie z Radia Maryja przygotowały upominki dla o. Proboszcza, o.  Jerzego Koniecznego – pomysłodawcy naszych spotkań, Tomka Wolaka i prowadzącego prelekcje. Słowo wstępne tradycyjnie wygłosił ojciec Jerzy. Tomasz Wolak tradycyjnie uświetnił wieczór utworami muzycznymi.
    Pierwsza prelekcja dotyczyła mjr. Zygmunta Szendzielarza (12 III 1910 – 8 II 1951) „Łupaszki”, niezłomnego, słynnego dowódcy „Wileńskiej Brygady”, bohatera walki z Niemcami i Sowietami. W Wojnie Obronnej 1939 r.,  dowodził szwadronem w 4 pułku ułanów  w składzie Wileńskiej Brygady Kawalerii, przechodząc szlak bojowy jednostki, po rozbiciu walczył w składzie jednostek kawalerii gen. Andersa, by po ucieczce z niemieckiej niewoli przedostać się do Lwowa. Osiadł w Wilnie z żoną i córką, tam włączył się w pracę konspiracyjną.Film o O. Józefie Andraszu, jezuicie, kierowniku duchowym
św. Faustyny w okresie krakowskim.3 MARCA 2015 (wtorek)
godz. 1900
Sala Widowiskowa

ZAPRASZAMY!!!

Strona o o. Józefia Andraszu

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Lutego

Cytat: „Aby niedopuścić, chociażby jednego grzechu, warto jest poświęcić trudy i zabiegi, nawet życia całego.”
Komentarz: Bardzo na oczy nie domaga, kto w biednym żebraku wielkiego skarbu nie widzi: patrzy, ale do głębi rzeczy wzrokiem nie sięga. Ma przed sobą ubogą siermięgę, i na nią patrzy, ale skarbu, który się pod nią kryje, nie dostrzega: o perle bardzo kosztownej, o perle, dla którejby cały dobytek poświęcić należało, nie myśli; niepozorna skorupka, tę perłę zawierająca, pozostaje dla niego skorupką, i niczem więcej. Kto zważy, czem jest Bóg, czem stworzenie, ten łatwo zrozumie, jak ogromną, jak straszną jest obraza przez stworzenie wyrządzona Bogu. Powstrzymać, nie dopuścić tej obrazy, jestto powstrzymać i przeszkodzić nieskończonemu złemu. Duszę naszą tak wysoko cenił Chrystus, iż ją własną krwią, to jest, ceną nieskończoną, odkupił: o ileż my taniej ją kupujemy, gdy nawet całego życia trudy jej poświęcamy! Patrz, upadku w grzech, nawet raz jeden, zgładzić nie są zdolne kary piekielne; pomimo, że do nich wchodzi ogień, nad który nie ma nic nieznośniejszego; wieczność, nad którą nic dłuższego! Wyrwać z takiego niebezpieczeństwa duszę, chociażby zabiegami całego życia, jestto za krótką chwilę kupić nieskończoność.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.