Wydarzenia

4 Festyn Parafialny 2012

 

 

 

Pożegnanie Proboszcza o Józefa Bireckiego i powitanie nowego - o Stanisława Jopka.
Uroczystościom przewodniczył Prowincjał O Wojciech Ziółek

 

     11 listopada w 89 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, sądeczanie po raz kolejny wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Spotkanie pod hasłem "Witaj Jutrzenko Niepodległości" odbyło się w parafii O.O Jezuitów NSPJ. Pieśni intonował Tomasz Wolak, a towarzyszyli mu: Anna Bomba - kustosz działu historycznego Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, o. Józef Birecki SI - proboszcz parafii, Robert Ślusarek - dyrektor Muzeum Okręgowego i jednocześnie organista w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia MB, Marek Urban - z drukarni BAAD i Leszek Zakrzewski - prezes Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Sączu.

     Zaśpiewano min.: Bywaj dziewczę zdrowe, Tam na błoniu, Z tej biednej ziemi, Jeszcze jeden mazur dzisiaj, Jak to na wojence ładnie, Serce Twe Jezu, My Pierwsza Brygada, Wojenko, wojenko, Maszerują strzelcy, Ułani, ułani, Pierwsza Kadrowa, Leguny w niebie, Jezu miłości Twej, Warczą karabiny, O mój rozmarynie, Pobłogosław Jezu drogi. W przerwach pomiędzy kolejnymi częściami, A.Bomba, L.Zakrzewski i R.Ślusarek, przybliżali zebranym ciekawe fakty historyczne związane z bitwą pod Marcinkowicami, pobytem legionistów i Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu, z postacią Piłsudskiego, pamiątkami po Komendancie i legionistach w zbiorach Muzeum Okręgowego, postacią św. Elżbiety i jej obrazu i historią figury Pana Jezusa przed kościołem kolejowym.

X Festiwal Parafialny
Koncert maryjny w wykonaniu Dziecięcych Zespołów Muzycznych

fot. Paweł M.Koncert maryjny w wykonaniu Dziecięcych Zespołów Muzycznych

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 26 Kwietnia

Cytat: „Nie mniejszą jest osobliwością spotkać się z zakonnikiem smutnym, który prócz Boga nic innego nie szuka; jak spotkać się z zakonnikiem wesołym, który wszystkiego szuka, z wyjątkiem Boga.”
Komentarz: Tam radość zupełna, gdzie dobro najwyższe; w niem jednem płomień bez dymu: inne róże mają kolce, a radości nie są wolne od smutków. Samej tylko cnoty nieodłączną towarzyszką jest ciągła radość duszy. Zabawy, muzyka, rozmaite widowiska, nie są to trwałe podstawy radości; jeśli zapobiegają smutkowi, to tylko na czas pewien, bardzo krótki. Zawieszają raczej, niż znoszą smutek; przypomina się on za lada powodem i przypominać nie przestanie dopóty, dopóki się człowiek nie wyleczy całkowitem przylgnięciem do dobra niezmiennego. Ci się niechaj smucą, którzy nadziei nieba nie mają, którzy się na pastwę namiętności oddali; my, którym niebo warunkowo przyrzeczone zostało, prawdziwej radości źródło posiadamy; nikt nam jej nie odejmie, dopóki w sercu Boga mieć będziemy. Nie podda się smutkowi sprawiedliwy, cokolwiek mu się wydarzy, bo wie, że Bóg tym, którzy go miłują, wszystko na dobre obraca. Tak ciemności służą światłu, a cień lepiej uwydatnia kolor.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.