Wydarzenia

4 Festyn Parafialny 2012

 

 

 

Pożegnanie Proboszcza o Józefa Bireckiego i powitanie nowego - o Stanisława Jopka.
Uroczystościom przewodniczył Prowincjał O Wojciech Ziółek

 

     11 listopada w 89 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, sądeczanie po raz kolejny wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Spotkanie pod hasłem "Witaj Jutrzenko Niepodległości" odbyło się w parafii O.O Jezuitów NSPJ. Pieśni intonował Tomasz Wolak, a towarzyszyli mu: Anna Bomba - kustosz działu historycznego Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, o. Józef Birecki SI - proboszcz parafii, Robert Ślusarek - dyrektor Muzeum Okręgowego i jednocześnie organista w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia MB, Marek Urban - z drukarni BAAD i Leszek Zakrzewski - prezes Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Sączu.

     Zaśpiewano min.: Bywaj dziewczę zdrowe, Tam na błoniu, Z tej biednej ziemi, Jeszcze jeden mazur dzisiaj, Jak to na wojence ładnie, Serce Twe Jezu, My Pierwsza Brygada, Wojenko, wojenko, Maszerują strzelcy, Ułani, ułani, Pierwsza Kadrowa, Leguny w niebie, Jezu miłości Twej, Warczą karabiny, O mój rozmarynie, Pobłogosław Jezu drogi. W przerwach pomiędzy kolejnymi częściami, A.Bomba, L.Zakrzewski i R.Ślusarek, przybliżali zebranym ciekawe fakty historyczne związane z bitwą pod Marcinkowicami, pobytem legionistów i Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu, z postacią Piłsudskiego, pamiątkami po Komendancie i legionistach w zbiorach Muzeum Okręgowego, postacią św. Elżbiety i jej obrazu i historią figury Pana Jezusa przed kościołem kolejowym.

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 182 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 16 Stycznia

Cytat: „Próżność i przechwalanie się powstaje z niewiadomości i ślepej samego siebie miłości.”
Komentarz: Wspólnem świata nieszczęściem jest pycha, przez pierwszych rodziców, którzy się o Boskość ubiegali, nam w spadku przekazana! Jakże wysoko, o mój Boże, ona sięga, gdy się na słowie jakiego pochlebcy, jakby na ramieniu wspiera! Do przeceniania siebie bardzo skłonni jesteśmy: nietylko w to co jest, ale i w to czego nie ma, chętnie wierzymy, jeśli przez kogoś, dla zjednania nas sobie lub dla wbicia w próżność, bywa nam przyznawane. Nieszczęśliwi próżności miłośnicy, za takich uważani i miani być chcą, jakimi nie są. W kłamstwie się lubują, z wad wynoszą. Jakież-to zaślepienie, dymem chwały spowodowane! Głębiej wniknij w siebie; patrz, czem jesteś, i abyś się dowiedział, Boga z myśli nie wypuszczaj: o tyle bowiem zmniejsza się pycha, o ile wzmaga poznanie Boga. O Panie, daj, abym poznał siebie i poznał Ciebie!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.