Wydarzenia

X Festiwal Parafialny
Koncert maryjny w wykonaniu Dziecięcych Zespołów Muzycznych

fot. Paweł M.Koncert maryjny w wykonaniu Dziecięcych Zespołów Muzycznych

30 maja – 1 czerwca 2008

Obchodziliśmy nasz odpust parafialny. Kazania okolicznościowe głosił o. Janusz Mółka, jezuita, nasz parafianin. Po uroczystej mszy. św wieczornej wyruszyła procesja wokół kościoła

Więcej zdjęć -- zobacz Galeria obrazów

"W chrześcijaństwie czas ma podstawowe znaczenie. W czasie zostaje stworzony świat, w czasie dokonuje się historia zbawienia, która osiąga swój szczyt w pełni czasu Wcielenia i swój kres w chwalebnym powrocie Syna Bożego na końcu czasów. Czas staje się w Jezusie Chrystusie, Słowie Wcielonym, wymiarem Boga, który jest wieczny sam w sobie. Z przyjściem Chrystusa [...] zaczyna się czas Kościoła, który trwać będzie do Paruzji. Z tego związku Boga z czasem rodzi się obowiązek uświęcania czasu" 1. Tak pisał Jan Paweł II w 1994 roku, zapowiadając Wielki Jubileusz Chrześcijaństwa, który dla wielu wierzących na świecie stał się okazją do przypomnienia sobie najistotniejszych spraw dotyczących ich życia religijnego, mianowicie faktu osobistej i wspólnotowej przynależności do Boga i Kościoła. Wydarzenia związane z tym Jubileuszem uświadomiły wszystkim, że choć z jednej strony przekraczając ten próg czasu, mocą tego faktu nic nie zmieniło się w nas ani w naszych wspólnotach, że także Chrystus pozostał niezmienny, "ten sam na wieki", to jednak z innej perspektywy zostało nam podarowane coś, co dla każdego człowieka stanowi niekwestionowaną wartość: wspomnienia.

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 25 Kwietnia

Cytat: „Czego nie doradza Bóg, albo duch twej ustawy, ale kto inny; to za pokusę uważaj, za rzecz podejrzaną miej.”
Komentarz: O ile jaka fabryka uchyla się od przepisów, o tyle nachyla się do upadku. Do reguły winno się wszystko stosować. W przeciwnym razie nie wznosi się budowla, ale i to, co się wzniosło, grozi upadkiem. To samo rozumieć należy i o fabryce życia duchownego. Reguła niech będzie normą życia, niech będzie dla wszystkich czynności wskazówką i miarą. Bo jak źle robi i budowę choćby najpiękniejszą szpeci, kto kamień krzywo i niewłaściwie stawia; tak każda czynność do reguły niezastosowana, poza regułę wychodząca, porządek nadweręża, ze szkodą się naszą wykonywa, nie z pożytkiem. Nie ubiegaj się o uznanie pospólstwa; często bowiem błądzi, po tej stronie staje, która jest mylną; raczej na ważność, nie na mnogość zdań oglądać się potrzeba. Niegodzien jest rozumu, kto woli wierzyć, niż roztrząsać. Bóg błogosławieństwo twej instytucyi do reguły przywiązał: gdy regułę ściśle zachowasz, to wszystko pójdzie po myśli, gdy jej zaniedbasz, to zawodu doznasz. Samemu objawieniu nie należałoby wierzyć, gdyby coś doradzało, z czemby reguła zgodzić się nie mogła.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.