Egzaminy z wiedzy religijnej, przeprowadzane tradycyjnie na zakończenie klasy siódmej, zostają przeniesione na przyszły rok szkolny.


INFORAMCJE DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ

DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

W PARAFI PW. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W NOWYM SĄCZU

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020Uczniowie klas 6 szkół podstawowych w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania proszeni są o uczestnictwo w Mszach św. i przyjęcie Komunii św. w pierwsze piątki miesiąca w dowolnym kościele. Katecheci rozdadzą uczniom podczas lekcji religii indeksy z miejscem na podpis rodzica, który potwierdzi obecność dziecka na piątkowej Mszy św. Indeksy zostaną zebrane przez katechetów na końcu roku szkolnego oraz dostarczone do osoby odpowiedzialnej za przygotowanie do bierzmowania. Prosimy aby ZAPISAĆ SIĘ do bierzmowania wypełniając formularz znajdujący się na stronie parafii www.kolejowa.pl lub pod poniższym linkiem DO DNIA 27 WRZEŚNIA

Link dla klas 6Uczniowie klas 7 szkół podstawowych w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania proszeni są o uczestnictwo w Mszach św. w pierwsze piątki miesiąca (poza wyjątkami zaznaczonymi poniżej) o godzinie 18.00 w sali św. Ignacego w naszym kościele. W pierwszy piątek miesiąca w październiku rozdane zostaną uczniom indeksy, które będą podpisywane po każdej Mszy św. Można mieć dwie nieobecności. Każdą kolejną należy usprawiedliwić z rodzicem. Spotkania odbędą się w następujących terminach: 4 października, 8 listopada, 6 grudnia, w styczniu spotkania nie ma, 14 lutego, 6 marca, 3 kwietnia i 8 maja. Prosimy aby ZAPISAĆ SIĘ do bierzmowania wypełniając formularz znajdujący się na stronie parafii www.kolejowa.pl lub pod poniższym linkiem DO DNIA 27 WRZEŚNIA

Link dla klas 7Uczniowie klas 8 szkół podstawowych. Spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbywać się będą w małych grupach pod opieką animatorów ze wspólnoty młodzieżowej MAGIS. Spotkania odbędą się w pierwsze środy miesiąca (z wyjątkiem lutego) o godzinie 18.30 w następujące dni: 2 października, 6 listopada, 4 grudnia, w styczniu spotkania nie ma, 12 luty, 4 marca.


Dla uczniów z klas 8 szkół podstawowych spotkania odbywać się będą w małych grupach. Każda grupa będzie pod opieką animatora, który na każdym spotkaniu będzie sprawdzał obecność. Animator w porozumieniu z ojcem moderatorem ma prawo nie dopuścić do przyjęcia sakramentu bierzmowania osoby, którą ma pod opieką, w przypadku gdy ktoś zaniedbuje obowiązek obecności na spotkaniach, nie przestrzega zasad współpracy lub też nie okazuje szacunku animatorowi. W ciągu roku można mieć jedną nieobecność. W przypadku większej ilości nieobecności należy dwa razy przyjść na Mszę św. wspólnoty MAGIS w piątek o godzinie 19.30 oraz napisać streszczenie spotkań, na których się nie było na około stronę A4.

Osoby, które zdecydują się dołączyć do wspólnoty młodzieżowej „Magis” zwolnione są z obowiązku uczestnictwa w spotkaniach przygotowujących do sakramentu bierzmowania. Do wspólnoty można dołączyć przychodząc na Mszę św. w każdy piątek o godzinie 19.30. Zapraszamy młodzież z klas 8 szkoły podstawowej lub starszą.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE ODNOŚNIE PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA 2020Próby przed przyjęciem sakramentu bierzmowania odbędą się w następujących dniach:

- 11 marca (środa) po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.45 – próba w kościele bez świadka

- 16 marca (poniedziałek) o godzinie 18.45 – próba w kościele ze świadkiem

- 17 marca (wtorek) o godzinie 15.30 odbędzie się bierzmowanie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu. Należy przyjść ze świadkiem na godzinę 14.40. Podczas uroczystości obowiązuje strój galowy: panowie proszeniu są o założenie garnituru i białej koszuli, panie proszone są o założenie spódnicy i koszuli lub odpowiedniej sukieni.


WYMAGANE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA:

- akt chrztu - osoby ochrzczone w naszej parafii nie mają obowiązku doniesienia aktu chrztu. Potrzebne dane posiadamy w księgach parafialnych.

- imię i nazwisko świadka bierzmowania z zaświadczeniem z jego parafii zamieszkania, że może pełnić tę funkcję. W przypadku, gdy jest to nasz parafianin nie potrzeba zaświadczenia od Proboszcza. Wystarczy podać imię, nazwisko i adres zamieszkania.

- wybrane imię do bierzmowania. Ze strony kurii biskupiej jest usilne zalecenie aby zostać przy imieniu chrzcielnym. Jeżeli jednak ktoś pragnie wybrać nowe imię, może to uczynić. Musi być to jednak imię świętego lub świętej, z którego biografią osoba pragnąca przyjąć sakrament bierzmowania zapoznała się i pragnie go/ją swoim życiem naśladować. Należy przynieść krótki życiorys danego świętego z uzasadnieniem jaki aspekt jego życia kandydat do bierzmowania szczególnie chce w swoim dorosłym, chrześcijańskim życiu naśladować (starczy kilkanaście zdań). W przypadku braku takiego uzasadnienia, podczas udzielania sakramentu zastosowane zostanie imię chrzcielne.


WYMAGANIA STAWIANE WOBEC ŚWIADKA BIERZMOWANIA

Do przyjęcia zadania świadka bierzmowania może być dopuszczony ten, kto (Por. Kodeks Prawa Kanonicznego, Kanon 874, 893):

1° jest wyznaczony przez przyjmującego bierzmowanie i posiada wymagane do tego kwalifikacje oraz intencję pełnienia tego zadania;

2° ukończył szesnaście lat

3° jest katolikiem, bierzmowanym i przyjął już sakrament Najświętszej Eucharystii oraz prowadzi życie zgodne z wiarą i odpowiadające funkcji, jaką ma pełnić;

4° nie jest ojcem lub matką przyjmującego bierzmowanie;

6° nie ma przeszkód formalnych, aby otrzymać rozgrzeszenie

5° świadkiem bierzmowania może być osoba innej płci niż przyjmujący sakrament.


Kontakt i informacje

o. Zbigniew Szulczyk SJ

mail:

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.