Osoby, które w niedziele uczestniczą we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów, a chcą przyjąć Komunię Świętą

zapraszamy przed ZAKRYSTIĘ w godzinach 13.15 – 13.45 oraz 19.15 – 19.45.

 


Dzieci na roraty online zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 a w sobotę o godz. 8:00,
pod adresem https://www.youtube.com/c/parafiakolejowawnowymsaczu

Zachęcamy, aby w domu przed nabożeństwem zgasić w pokoju światło, zapalić świecę lub lampion aby w ten sposób zadbać o odpowiedni klimat.
Temat tegorocznych rorat: Wielka tajemnica. Podobnie jak w zeszłym roku towarzyszyć nam będą Maciek i Jadzia oraz ich Dziadek. Razem z nimi odkryjemy tajemnice Mszy św. Po każdej Mszy św. będziemy rozdawać naklejki, które można przykleić na planszę. Jako rodzice możecie przyjść przed lub po Mszy św. w ciągu tygodnia lub w niedzielę i poprosić w zakrystii o planszę i naklejki na cały tydzień lub na kilka dni. W domu możecie każdego dnia po wieczornej Mszy św. roratniej dać odpowiednią naklejkę swojemu dziecku.

Dzieci, które przyniosą planszę z naklejkami na koniec rorat dodamy specjalną nagrodę.

Zachęcamy do nieco innego, dostosowanego do naszej rzeczywistości wspólnego przeżywania czasu adwentu.


Przypominamy, że wciąż transmitujemy Msze św. i nabożeństwa w wersji wideo

na kanale youtube: TRANSMISJA WIDEO oraz w wersji radiowej: TRANSMISJA AUDIO


Szanowni Państwo,
wobec tego wszystkiego, z czym wspólnie przyszło nam się mierzyć, zwracam się ze szczególnym apelem. Być może bardziej niż kiedykolwiek potrzeba dziś solidarności i życzliwości. Potrzeba ludzi, którzy gotowi są do wielkich czynów. Nie ma większego poświęcenia niż ofiarna służba potrzebującym. Nie ma większego bohaterstwa niż dawanie siebie innym.

Epidemia nie zwalnia. Stawia przed nami kolejne ograniczenia i kolejne wyzwania. Zaangażowane podmioty i służby robią wszystko, aby bezpiecznie przeprowadzić Małopolskę przez epidemię. Dlatego sukcesywnie zwiększana jest baza łóżek dla pacjentów z COVID-19. Aby zabezpieczyć jak największą liczbę chorych, w Małopolsce powstaną szpitale tymczasowe. Nie szczędzimy sił i środków, aby ta walka zakończyła się sukcesem.
Właśnie uruchomiona została rekrutacja do tych placówek. Zachęcamy do współpracy personel medyczny i wolontariuszy posiadających uprawnienia medyczne bądź inne, istotne z punktu widzenia skompletowania zespołu szpitali tymczasowych oraz innych placówek ochrony zdrowia zajmujących się leczeniem COVID-19.
Częścią tego zespołu będą lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii. Ale potrzebni są też ludzie „dobrej woli" - przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze, którzy mają podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej.
Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą włączyć się w ten wielki małopolski projekt, jakim jest uruchomienie szpitali tymczasowych. Wszelkie niezbędne informacje dla wszystkich zainteresowanych są na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (muw.pl). Można je też uzyskać poprzez infolinię (numer telefonu 12 210 22 19).
Głęboko wierzę, że ten apel spotka się z pozytywnym odzewem. Zawsze w trudnych chwilach zwyciężało poczucie solidarności. Zwracam się o ten akt dobrej woli do wszystkich, którzy mogą współtworzyć drużynę małopolskich szpitali tymczasowych. Jak mówił Jan Paweł II, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Z góry dziękuję wszystkim, którzy właśnie w poczuciu solidarności i odpowiedzialności zechcą podzielić się swoimi doświadczeniami i kompetencjami, którzy zechcą podzielić się sobą i swoim sercem.
Apeluję jednocześnie o to, aby zachowywali Państwo wszelkie środki ostrożności i wychodzili z domów tylko w niezbędnych celach.

Łukasz Kmita
Wojewoda MałopolskiMaksymy św. Ignacego

Na dzień: 05 Grudnia

Cytat:
„Bardzo błądzą ci, których miłość własna zaślepiła i którzy się za posłusznych mają, pomimo że zwierzchnika do tego, co sami chcieli; jakim sposobem nakłonili.”

Komentarz: Przedrzeźniaczkę swą każda cnota ma: jak piękna twarz często łudzi pozorem, tak i cnota często jest tylko wytworną maską, ale bez gruntu, bez treści. Posłuszeństwo głównie na tem polega, aby się nie twoja, ale zwierzchnika wola pełniła. Co innego jest, gdy ty zwierzchnikowi, a co innego, gdy on tobie ulega; w tym drugim przypadku rozkazuje tobie, nie coby sam chciał, ale co rozumie, że się tobie podoba. Niewiem, czyja jest większa wina, czy zwierzchnika? — że się ze swej władzy wyzuwa; czy podwładnego? — że o swem posłuszeństwie zapomina. Jeśli zwierzchnik podwładnego się obawia, jeśli się jemu podobać usiłuje, to już po jego władzy; wtedy bowiem nie to czyni, czego słuszność wymaga, ale to czego wola podwładnego żąda: porządek się całkiem zmienia, ten co miał być zwierzchnikiem, staje się sługą. Inna rzecz, gdy podwładny jest chory, wtedy należy się z nim obchodzić łagodniej, pełnić niejako jego wolę; aby surowość choroby nie pogorszyła. Jest to przypadek, w którym jak z jednej strony chwalebną jest zwierzchnika wyrozumiałość, tak z drugiej naganną podwładnego zaciętość.
Cytaty i komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715) z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.

Poradnia Rodzinna

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Sklepik parafialny czynny jest
od godziny 8.30 do 15.30.
Tel. 797 907 671 wewn. 26

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com