Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu - Ojcowie Jezuici


Rok 2013 pod kierownictwem nowego zarządu był bardzo bogaty w wydarzenia i przedsięwzięcia:

W dniu 23 lutego 2013 r. obchodzony był jubileusz XV rocznicy powstania Koła KSKP przy parafii NSPJ w Nowym Sączu.

Z tej okazji w kościele NSPJ została odprawiona dziękczynna Msza św. koncelebrowana przez Krajowego Duszpasterza Kolejarzy ks. kanonika Eugeniusza Zarębińskiego i o. Stanisława Jopka, duszpasterza kolejarzy Diecezji tarnowskiej proboszcza parafii NSPJ oraz ks. Arkadiusza Markowicza, duszpasterza kolejarzy w Tarnowie.

Ogólnopolskim Spotkaniu Formacyjnym Kolejarzy Polskich w Wadowicach- W dniach od 8 do 10 marca 2013 r. dziewięcioro członków Koła uczestniczyło w Ogólnopolskim Spotkaniu Formacyjnym Kolejarzy Polskich w Wadowicach.

- Dnia 28 kwietnia 2013r odbyła się XVI Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej.
Uczestniczyło 17 członków Koła i sympatyków wraz z duszpasterzem o. Stanisławem Jopkiem, który wygłosił homilię podczas Mszy św.

- Dnia 6.07.2013 r. miała miejsce XVI Pielgrzymka Kolejarzy do Matki Bożej Tuchowskiej.
Duża grupa członków Koła wzięła udział wraz z Duszpasterstwem Kolejarzy z Tarnowa w oprawie Mszy Świętej. Duszpasterz Kolejarzy o. Stanisław Jopek uczestniczył w koncelebrze Mszy Świętej.


- W dniu 18 lipca 2013 r. zostaliśmy zaproszeni przez Zdzisię Popowicz na ognisko w Jej ogrodzie.

Na spotkanie przyszli prawie wszyscy wraz z naszym Duszpasterzem o. Stanisławem. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą nie zapominając o modlitwie w intencji śp. Janka Popowicza.


- W dniach od 28 sierpnia do 03 września 2013 r. członkowie Koła odbyli pielgrzymkę do Medjugorje.
Pobyt w tym miejscu objawień Maryjnych w programie zostało połączone ze zwiedzaniem, Splitu, Sinj, Trogiru, Marji Bystricy, Zagrzebia oraz Plitwickich Jezior. W pielgrzymce duchową opiekę sprawował o. Antoni Drąg. Uczestnicy wrócili szczęśliwi i mocniejsi w wierze. Już są chętni na następny wyjazd w przyszłym roku.

- W dniach 16 do17 listopada 2013 r. odbyła się pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę.
     Mottem i myślą przewodnią pielgrzymki są słowa: „Mocni wiarą”. Modlili się wspólnie nie tylko polscy kolejarze, ale również kolejarze z Białorusi, Francji, Niemiec, Słowacji Węgier. Odprawione zostały: Droga Krzyżowa z pochodniami, Apel Jasnogórski, Pasterka Maryjna i czuwanie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej do godzin porannych, zakończone Mszą św. o godz. 6.00.
     Aktu zawierzenia Matce Bożej rodzin kolejarskich dokonał Krajowy Duszpasterz Kolejarzy ks. kanonik Eugeniusz Zarębiński.
Uroczystej Sumie ze Szczytu Jasnogórskiego 17 listopada 2013 r. o godz. 11.00 przewodniczył i homilię głosi ks. biskup Wojciech Polak, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.
     Aktywność kolejarzy, członków Koła wzbudza uznanie i szacunek. To bogactwo przeżyć duchowych i materialnych związanych z działalnością nowosądeckiego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich z pewnością jest owocem pasji i zaangażowania Zarządu Koła wspomaganego przez opiekuna duchowego o. Stanisława Jopka i przyciąga nowych członków zarówno wśród pracowników kolei jak też emerytów i rencistów. Jest to praktyczna odpowiedź na apel Ojca Świętego Jana Pawła II , skierowany do kolejarzy w dniu 9 czerwca 1987 r. w Lublinie: "Kolejarze nie dajcie się dzielić, bądźcie zjednoczeni".

Adam Śledź
Rzecznik Zarządu Koła KSKP w Nowym Sączu

 

Więcej zdjęć --> Zobacz Galeria obrazów

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.