Dnia13 listopada 2012 r. Pan Bóg niespodziewanie powołał do siebie, nieodżałowanego śp. Jana Popowicza. Z tego powodu 16 stycznia 2013 r. odbyły się wybory Zarządu Koła połączone ze spotkaniem opłatkowym. Na spotkaniu był obecny nasz Duszpasterz Kolejarzy o. Stanisław Jopek, który zadeklarował ścisłą współpracę ze Stowarzyszeniem. Bardzo ciepło wyraził się o dotychczasowej pracy Koła KSKP, a szczególnie o pracy śp. Jasia Popowicza, Prezesa Koła. Nowym prezesem została wybrana Maria Hotloś.

Rok 2013 pod kierownictwem nowego zarządu był bardzo bogaty w wydarzenia i przedsięwzięcia:

W dniu 23 lutego 2013 r. obchodzony był jubileusz XV rocznicy powstania Koła KSKP przy parafii NSPJ w Nowym Sączu.

Z tej okazji w kościele NSPJ została odprawiona dziękczynna Msza św. koncelebrowana przez Krajowego Duszpasterza Kolejarzy ks. kanonika Eugeniusza Zarębińskiego i o. Stanisława Jopka, duszpasterza kolejarzy Diecezji tarnowskiej proboszcza parafii NSPJ oraz ks. Arkadiusza Markowicza, duszpasterza kolejarzy w Tarnowie.

Ogólnopolskim Spotkaniu Formacyjnym Kolejarzy Polskich w Wadowicach- W dniach od 8 do 10 marca 2013 r. dziewięcioro członków Koła uczestniczyło w Ogólnopolskim Spotkaniu Formacyjnym Kolejarzy Polskich w Wadowicach.

- Dnia 28 kwietnia 2013r odbyła się XVI Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej.
Uczestniczyło 17 członków Koła i sympatyków wraz z duszpasterzem o. Stanisławem Jopkiem, który wygłosił homilię podczas Mszy św.

- Dnia 6.07.2013 r. miała miejsce XVI Pielgrzymka Kolejarzy do Matki Bożej Tuchowskiej.
Duża grupa członków Koła wzięła udział wraz z Duszpasterstwem Kolejarzy z Tarnowa w oprawie Mszy Świętej. Duszpasterz Kolejarzy o. Stanisław Jopek uczestniczył w koncelebrze Mszy Świętej.


- W dniu 18 lipca 2013 r. zostaliśmy zaproszeni przez Zdzisię Popowicz na ognisko w Jej ogrodzie.

Na spotkanie przyszli prawie wszyscy wraz z naszym Duszpasterzem o. Stanisławem. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą nie zapominając o modlitwie w intencji śp. Janka Popowicza.


- W dniach od 28 sierpnia do 03 września 2013 r. członkowie Koła odbyli pielgrzymkę do Medjugorje.
Pobyt w tym miejscu objawień Maryjnych w programie zostało połączone ze zwiedzaniem, Splitu, Sinj, Trogiru, Marji Bystricy, Zagrzebia oraz Plitwickich Jezior. W pielgrzymce duchową opiekę sprawował o. Antoni Drąg. Uczestnicy wrócili szczęśliwi i mocniejsi w wierze. Już są chętni na następny wyjazd w przyszłym roku.

- W dniach 16 do17 listopada 2013 r. odbyła się pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę.
     Mottem i myślą przewodnią pielgrzymki są słowa: „Mocni wiarą”. Modlili się wspólnie nie tylko polscy kolejarze, ale również kolejarze z Białorusi, Francji, Niemiec, Słowacji Węgier. Odprawione zostały: Droga Krzyżowa z pochodniami, Apel Jasnogórski, Pasterka Maryjna i czuwanie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej do godzin porannych, zakończone Mszą św. o godz. 6.00.
     Aktu zawierzenia Matce Bożej rodzin kolejarskich dokonał Krajowy Duszpasterz Kolejarzy ks. kanonik Eugeniusz Zarębiński.
Uroczystej Sumie ze Szczytu Jasnogórskiego 17 listopada 2013 r. o godz. 11.00 przewodniczył i homilię głosi ks. biskup Wojciech Polak, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.
     Aktywność kolejarzy, członków Koła wzbudza uznanie i szacunek. To bogactwo przeżyć duchowych i materialnych związanych z działalnością nowosądeckiego Koła Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich z pewnością jest owocem pasji i zaangażowania Zarządu Koła wspomaganego przez opiekuna duchowego o. Stanisława Jopka i przyciąga nowych członków zarówno wśród pracowników kolei jak też emerytów i rencistów. Jest to praktyczna odpowiedź na apel Ojca Świętego Jana Pawła II , skierowany do kolejarzy w dniu 9 czerwca 1987 r. w Lublinie: "Kolejarze nie dajcie się dzielić, bądźcie zjednoczeni".

Adam Śledź
Rzecznik Zarządu Koła KSKP w Nowym Sączu

 

Więcej zdjęć --> Zobacz Galeria obrazów

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 26 Czerwca

Cytat: „Kto w sercu Boga nosi, ten raj ze sobą nosi.”
Komentarz: Jedynie miłość Boga jest źródłem szczerej radości, źródłem najczystszem, bez domieszki obłudy, źródłem ciągle bijącem, bez obawy wyczerpania się kiedykolwiek. Po co sobie kopiemy cysterny rozwalone? 1 Jeśli z Bogiem zawarłeś przymierze miłości, to szczęście twoje stałem będzie, nie masz powodu do powątpiewania; bo ani Bóg, ani jego miłość zaginąć nie może. Woli swojej lekkomyślnie nie zmienia, nikt też jej zmienić nie jest w możności. Nigdy nie pożałują, że Boga miłowali, miłośnicy jego. Wszelka inna miłość jest niestałą: ten, którego miłujesz, może przestać cię miłować; może sam zginąć, chociaż miłość w żyjącymby nie zginęła. Szczęściem nie jest, co wiecznem nie jest 2. Wszelkie inne umowy mogą się rozwiązać, bo tą samą wolą, którą się zawiązały, mogą być rozwiązane; rzecz inna z miłością, tu materyą umowy jest wola sama, która przez zawarcie umowy tak się krępuje, tak ubezwładnia, że przestaje być panią siebie, utraca prawo rozrządzania sobą, cała oddaje się przedmiotowi, który umiłowała, cała zależy od niego.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.