W dniach 30 maja do 1 czerwca 2014 r. w Starym Sączu odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Formacyjne Kolejarzy Polskich. Mottem spotkania było wyznanie „Nie lękajcie się świętości”, które zostało zaczerpnięte z homilii Ojca Świętego Jana Pawła II, odczytanej przez kard. Franciszka Macharskiego, w Starym Sączu dnia 16 czerwca 1999 r., podczas Mszy św. kanonizacyjnej bł. Kingi:
    „Nie lękajcie się być świętymi! Uczyńcie kończący się wiek i nowe tysiąclecie erą ludzi świętych!(...) Ojciec Święty w tejże homilii określił także formę i tryb wdrażania tego wspólnotowego zadania: „Co robić, aby dom rodzinny, szkoła, zakład pracy, biuro, wioska i miasta, w końcu cały kraj stawały się mieszkaniem ludzi świętych(...) Święta Kinga i wszyscy święci i błogosławieni XIII wieku dają odpowiedź: potrzeba świadectwa. Potrzeba odwagi, aby nie stawiać pod korcem światła swej wiary. Potrzeba wreszcie, aby w sercach ludzi wierzących zagościło to pragnienie świętości, które kształtuje nie tylko prywatne życie, ale wpływa na kształt całych społeczności”.

    Starosądeckie Spotkanie Formacyjne Kolejarzy odbyło się pod przewodnictwem animatora Stowarzyszenia ks. Ryszarda Marciniaka SAC i miało na celu wyrażenie wdzięczności i radości za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Przygotowania i organizacji całości tego Spotkania podjęło się nowosądeckie Koło Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, działające przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, po kierownictwem prezesa Koła pani Marii Hotloś.

     Trzydniowy niezwykle bogaty program obejmował codzienną Jutrznię, Mszę świętą, modlitwę „Regina Coeli”, Drogę Krzyżową, a także konferencje i wieczory wspólnotowe. W ramach programu turystycznego odbyło się zwiedzanie Nowego Sącza wraz uroczym „Miasteczkiem Galicyjskim”. Każdy dzień Spotkania Formacyjnego odbywał się pod kolejnym mottem dnia: „Święci żyją świętymi”, „Święci pragną świętości” i „Święci nie przemijają”.
     Patronem tego kolejarskiego spotkania dziękczynnego za kanonizację Jana Pawła II, oczywiście, była święta Kinga, którą każdy z uczestników miał okazję poprosić o wstawiennictwo i pomoc we własnej, osobistej drodze do świętości. Święta Kingo! Pani Ziemi Sadeckiej uproś nam łaskę świętości!

Adam Śledź
Rzecznik Zarządu Koła KSKP w Nowym Sączu
 Msze święte

Dni powszednie:

600, 630, 700, 730
800, 830, 1800
piątek 1930 młodzieżowa 
 

Niedziele i święta:

 600, 800
 930 - młodzieżowa
1100 - dla dzieci
1230 - suma
1400, 1530, 1830
2000 - dla studentów

Msze w dni półświąteczne
600  700  800  900  1000
1515  1630  1800  1930

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com