Szpital i Szkoła Rodzenia MEDIKOR zapraszają na bezpłatne warsztaty poświęcone tematyce NaProTECHNOLOGY®. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca, o godzinie 17.00 w budynku Szkoły Rodzenia MEDIKOR przy ul. Jana Kilińskiego 45 w Nowym Sączu. Poprowadzi je Joanna Dubiel instruktorka z tytułem FCP (FertilityCare Practitioner Instruktor) oraz Agnieszka Juszczyk, instruktorka z tytułem CFCP (Certified FertilityCare Practitioner) z Tarnowa.

    NaProTECHNOLOGY® (Natural Procreative Technology) lub inaczej Wsparcie Naturalnej Prokreacji, to nowa gałąź medycyny w zakresie zdrowia reprodukcyjnego ukierunkowana na dobrą diagnostykę i skuteczne leczenie. W obserwowaniu płodności i diagnozowaniu zaburzeń zdrowia rozrodczego posługuje się prostą, wystandaryzowaną obserwacją biomarkerów płodności w cyklu miesiączkowym, czyli Modelem Creighton. Korzysta ona z najnowszych osiągnięć ginekologii, chirurgii i endokrynologii wsłuchując się w „autentyczny język zdrowia i płodności kobiety” stosowany na każdym etapie okresu rozrodczego. Nie jest to jednak metoda antykoncepcyjna. Jest to system, który traktuje osobę ludzką jako niepodzielną całość dając kobiecie możliwość obserwowania i zachowywania jej zdrowia rozrodczego i ginekologicznego.

  "NaProTECHNOLOGY® ściśle współpracuje z cyklem kobiety. Leczenie polega na dokładnym rozpoznaniu, zdiagnozowaniu problemu a następnie leczeniu tych nieprawidłowości. Dzięki prowadzonym obserwacjom przez kobietę, jesteśmy w stanie wykryć większość tych nieprawidłowości i dostosować leczenie do jej indywidualnego cyklu. Naprotechnologia wykorzystuje najnowocześniejszą dostępną wiedzę ginekologiczno-farmakologiczną oraz chirurgię” podkreśla Joanna Dubiel.

    Metoda ta służy nie tylko możliwie najłatwiejszemu poczęciu dziecka, ale stanowi też profilaktykę zdrowotną skutecznie rozwiązującą m.in. takie  problemy jak: problemy z płodnością, poronienia nawykowe, przedwczesne porody, depresja poporodowa niewydolność lutealna, zrosty w obrębie miednicy mniejszej, zespół policystycznych jajników, torbiele jajników, endometrioza, bóle miesiączkowe, nieregularne lub nietypowe krwawienia, zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) oraz nieprawidłowości hormonalne.

Osoby zainteresowaniem udziałem w spotkaniu proszone są o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 730 666 390 lub drogą e-mailową

Bethania

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna
12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 18 Lutego

Cytat: „Ci co zakonników używają do parafialnych posług, z uszczerbkiem ich reguły; podobnie czynią, jakby dla zerwania owocu, obalali drzewo.”
Komentarz: Zbawieniem innych asceta tak się zajmować powinien, aby swojemu nie przynosił szkody. Bo i lekarz naprzód o sobie myśli, gdy się do leczenia jakiej zaraźliwej choroby zabiera, i tak sobie radzi, tak się o ile może zabezpiecza, aby sam zarazie nie uległ. Kto sam przez się, kto wcześniej niż wiek na to pozwala, kto nad swój obowiązek, narzuca się bliźniemu z pieczą; ten zazwyczaj więcej szkody, niż pożytku odnosi; swoje zbawienie naraża i drugiego nie pozyskuje. Reguła dla zakonnika jest duszą; w miarę jak od niej odstępuje, życie utraca, trupem się niejako staje, inaczej wszystko czyni niż był powinien; dla siebie szkodliwy, dla swoich nieznośny, dla obcych niepożyteczny. W tych rzeczach, które do twego powałania należą, Bóg pobłogosławi; ale w innych tego błogosławieństwa się nie spodziewaj. Gdyby Bóg chciał, abyś co innego czynił, byłby cię tu nie powołał. Odstępować od reguły, jestto przystępować do błędu, ze wszystkich najcięższego.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.