"Jeżeli chętnie niesiesz krzyż, on cię poniesie i poprowadzi do upragnionego kresu, który będzie także kresem cierpienia, bo tu nie ma końca cierpienia. Jeżeli dźwigasz go niechętnie,jeszcze więcej ci ciąży, jeszcze bardziej się obarczasz, a przecież donieść go musisz. Jednego krzyża się pozbędziesz, znajdziesz na pewno drugi, a może jeszcze cięższy."

Tomasz a Kempis "O naśladowaniu Chrystusa" 


            We wtorek 16.06.2015 spotykamy się w bibliotece parafialnej o godz. 19-tej na rozważaniu czwartej tajemnicy bolesnej różańca świętego DROGA KRZYŻOWA PANA JEZUSA. Będzie to ostatnie spotkanie w SZKOLE MARYI pod przewodnictwem duchowym o. Jerzego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

    Dziękujemy Ojcu za moc inspiracji, za troskę o nasze dobra duchowe, za rozbudzenie w nas fascynacji RÓŻAŃCEM ŚWIĘTYM. W kazaniu wygłoszonym na mszy św. w int. Radia Maryja 13.06.2015 Ojciec Jerzy powiedział:

"Jeśli nie niesiemy krzyża, jeżeli jesteśmy zbuntowani na nasze życie zakonne, kapłańskie, rodzinne, jesteśmy jak dzieci, które jeszcze nic nie rozumieją, bo gdybyśmy naprawdę wierzyli w Jezusa Chrystusa wiedzielibyśmy, że to droga zbawienia, która się zakończy zwycięstwem. Po co Jezus przyszedł na świat? Po to, żebyśmy się męczyli na tej ziemi? Żeby znikły wojny, żeby znikły katastrofy? A czy my sami nie siejemy wiatrów wojny, plotkując, nienawidząc, zawistnymi będąc. To jakie to są wiatry... pokoju? Uderzmy się w piersi... Dlatego z Maryją zawsze jest inaczej, dlatego z Maryją zawsze jest wspaniale. Dlatego siebie i was zachęcam do odmawiania różańca codziennie. Maryja mówi:dałam wam wszystko co miałam, dałam wam swój największy SKARB, któremu na imię JEZUS CHRYSTUS. I daj Boże, abyśmy się rozradowali, że ten SKARB może przebywać jak w depozycie, jak w dobrym mieszkaniu, w naszym sercu. Co daj Boże każdemu z nas."

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Biuro Radia Maryja

Dni dużurów:

środa - piątek: 1000-1200

informacje pod numerem:
512 801 395
500 684 218

Kontakt Radio Maryja

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 16 Września.

Cytat: „Chociażby rozum i ludzie doradzali, żadnej sprawy nie rozpoczynaj, dopóki się Boga pierwiej na modlitwie nie poradzisz.”
Komentarz: Od początku zależy koniec; połowę czynu ma, kto dobrze rozpoczął: początek dobry wtedy jest, kiedy się wywodzi od Tego, który wszystkich rzeczy początkiem jest i końcem. Jeśli zaczynasz, to dobrze zaczynaj; bo koniec i początek są po większej części do siebie podobne, jutrzenka zwykle zapowiada, jakim dzień będzie. Tak początki są oznaką przyszłości, jak kwiaty owoców. Gdy ślepy ślepego prowadzi obadwaj w dół wpadną 1; rozum ludzki często nie dowidzi, któżby mu siebie całkiem powierzał? Nikt na sobie samym wsparty nie jest silny, kto wyłącznie za ludzką radą idzie, na trzcinie się wspiera — upadnie z lada powodu. Gdy przy rozpoczynaniu spraw pierwszą sprawą jest Bóg, wtedy wszystko idzie pomyślnie. Gdy okręt w swym biegu na tę latarnię nie zważa, rozbicie mu grozi; do portu, który ma na celu, nie dotrze.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.