W dniu 4.02.1998 r w Nowym Sączu odbyło się zebranie wyborcze Koła KSKP. Na zebraniu tym wybrano Zarząd Koła KSKP oraz ustalono cele i program pracy. Duszpasterzem kolejarzy nowosądeckich i jednocześnie całej Diecezji Tarnowskiej został powołany przez władze kościelne Ojciec Kazimierz Ptaszkowski -ówczesny Proboszcz Parafii Kolejowej w Nowym Sączu. Od tego czasu łączy nas przyjaźń, akceptacja, szczery uśmiech oraz wdzięczność. Jednoczy nas poczucie wspólnoty jedność w działaniu bezinteresowność i odpowiedzialność za drugiego człowieka. odczuwamy radość z bycia razem podczas wzajemnej modlitwy za rodziny i poszczególnych członków.

Za Ojcem Świętym wypływamy na głębię i z ludzkiej osobowości wyławiamy dobro i tylko tym dobrem się zajmujemy. Razem się modlimy, bawimy się i wypoczywamy. We wszystkich działaniach współpracujemy ze sobą i każdy , zgodnie ze swoimi talentami bezinteresownie ubogaca innych. Uczymy się aktywnego słuchania i patrzenia na sprawy oczami drugiego człowieka. Wszystko to sprawia , że nie tylko poszczególni członkowie Koła, ale całe nasze rodziny znają się nawzajem. Stajemy się przez to bliżsi sobie i wiemy, że możemy w każdej chwili liczyć na pomocną dłoń. Na wspólne poszukiwanie Chrystusa w każdym człowieku i na świadczenie o Jego Miłości w rodzinie w środowisku kolejarskim zapraszamy na comiesięczne spotkania Koła KSKP w Nowym Sączu.

O każdym naszym spotkaniu Ojciec Proboszcz Józef Birecki informuje w ogłoszeniach parafialnych. Dla każdego mamy otwarte drzwi, które zapraszają do wejścia, do zajrzenia i zobaczenia, co za nimi się kryje. Na nasze spotkania serdecznie zapraszamy wszystkich, nie tylko kolejarzy zatrudnionych na nowosądeckiem wężle PKP i członków ich rodzin oraz emerytów i rencistów ale także sympatyków kolei. Zaproszeniem do zapoznania się z naszą wspólnota, a tym samym powiększeniem naszego grona, ogarniamy wszystkich: młodych, młodszych oraz "młodych inaczej".

Chcemy ukazać Państwu piękno rodzące się ze zwykłej ludzkiej dobroci i zachęcić do refleksji nad tym, co w życiu człowieka jest najważniejsze i najpiękniejsze. Serdecznie zapraszamy Państwa do wypłynięcia razem z nami na głębię ludzkiej dobroci. Już dziś z radością czekamy na spotkanie z Tobą.

W imieniu Zarządu Koła KSKP w Nowym Sączu
Prezes Koła Jan Popowicz

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 04 Kwietnia

Cytat: „Ta jedna troska ze wszech miar jest chwalebna, Boga miłować, i na jego miłość coraz większą, tem miłowaniem sobie zarabiać.”
Komentarz: Miłość jest człowieka szczęściem; nie owa jednak z ślepego popędu powstała, która dobro fałszywe za prawdziwe bierze, bo ta jest zwodzicielką, obiecuje rozkosz a darzy goryczą: ale owa rozumna, która za przedmiot swych starań obiera dobro prawdziwe, wieczne, niezmienne. Mała odrobinka Bożej miłości słodszą jest, niż wszystko, co świat za godne miłowania przedstawia. Kto światowej miłości kosztuje, ten ją sobie lekko waży; kto się z Bożą zapozna, ten słów nie ma na jej dostateczne ocenienie: im dłużej w niej trwa, tem usilniej jej pragnie. Miłować, to znaczy cieszyć się ze szczęścia tego, którego miłujemy, tak samo, jakby z naszego własnego. O jakże jestem szczęśliwy, jeśli miłuję Boga! w tych wszystkich bowiem dobrach, które Bóstwu są właściwe, udział biorę! O bodajbym nic nie myślał i nic nie czynił, tylko Ciebie mój Panie miłował! Miłować Boga, to znaczy pokój sobie zapewnić, pokój, nad który doskonalszego nie ma. Na świecie wszystko niepokoi, wszystko przemija; wtedy prawdziwie się uspokoisz, gdy się w miłości Bożej pogrążysz.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.