Dworzec PKP w Nowym Sączu

Kolo KSKP w Nowym Sączu powstało dzięki wspaniałym ludziom których Pan Bóg postawił na naszej drodze. Serdecznie dziękujemy Ojcu Kazimierzowi Ptaszkowskiemu za ojcowską miłość i troskę którą nieustannie przygarniał kolejarzy do siebie i za to że parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu uczynił naszym drugim domem. Dziękujemy również obecnemu Proboszczowi Ojcu Józefowi Bireckiemu- Duszpasterzowi Kolejarzy Diecezji Tarnowskiej za pomoc kolejarzom z Nowego Sącza w otwieraniu drzwi Chrystusowi przez nasze środowisko zawodowe i w poszukiwaniu dobra. Jednocześnie wszystkim , którzy okazali nam pomoc przy tworzeniu naszego Koła składamy wyrazy serdecznej wdzięczności.

W dniu 4.02.1998 r w Nowym Sączu odbyło się zebranie wyborcze Koła KSKP. Na zebraniu tym wybrano Zarząd Koła KSKP oraz ustalono cele i program pracy. Duszpasterzem kolejarzy nowosądeckich i jednocześnie całej Diecezji Tarnowskiej został powołany przez władze kościelne Ojciec Kazimierz Ptaszkowski -ówczesny Proboszcz Parafii Kolejowej w Nowym Sączu. Od tego czasu łączy nas przyjaźń, akceptacja, szczery uśmiech oraz wdzięczność. Jednoczy nas poczucie wspólnoty jedność w działaniu bezinteresowność i odpowiedzialność za drugiego człowieka. odczuwamy radość z bycia razem podczas wzajemnej modlitwy za rodziny i poszczególnych członków.

Za Ojcem Świętym wypływamy na głębię i z ludzkiej osobowości wyławiamy dobro i tylko tym dobrem się zajmujemy. Razem się modlimy, bawimy się i wypoczywamy. We wszystkich działaniach współpracujemy ze sobą i każdy , zgodnie ze swoimi talentami bezinteresownie ubogaca innych. Uczymy się aktywnego słuchania i patrzenia na sprawy oczami drugiego człowieka. Wszystko to sprawia , że nie tylko poszczególni członkowie Koła, ale całe nasze rodziny znają się nawzajem. Stajemy się przez to bliżsi sobie i wiemy, że możemy w każdej chwili liczyć na pomocną dłoń. Na wspólne poszukiwanie Chrystusa w każdym człowieku i na świadczenie o Jego Miłości w rodzinie w środowisku kolejarskim zapraszamy na comiesięczne spotkania Koła KSKP w Nowym Sączu.

O każdym naszym spotkaniu Ojciec Proboszcz Józef Birecki informuje w ogłoszeniach parafialnych. Dla każdego mamy otwarte drzwi, które zapraszają do wejścia, do zajrzenia i zobaczenia, co za nimi się kryje. Na nasze spotkania serdecznie zapraszamy wszystkich, nie tylko kolejarzy zatrudnionych na nowosądeckiem wężle PKP i członków ich rodzin oraz emerytów i rencistów ale także sympatyków kolei. Zaproszeniem do zapoznania się z naszą wspólnota, a tym samym powiększeniem naszego grona, ogarniamy wszystkich: młodych, młodszych oraz "młodych inaczej".

Chcemy ukazać Państwu piękno rodzące się ze zwykłej ludzkiej dobroci i zachęcić do refleksji nad tym, co w życiu człowieka jest najważniejsze i najpiękniejsze. Serdecznie zapraszamy Państwa do wypłynięcia razem z nami na głębię ludzkiej dobroci. Już dziś z radością czekamy na spotkanie z Tobą.

W imieniu Zarządu Koła KSKP w Nowym Sączu
Prezes Koła Jan Popowicz

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 26 Czerwca

Cytat: „Kto w sercu Boga nosi, ten raj ze sobą nosi.”
Komentarz: Jedynie miłość Boga jest źródłem szczerej radości, źródłem najczystszem, bez domieszki obłudy, źródłem ciągle bijącem, bez obawy wyczerpania się kiedykolwiek. Po co sobie kopiemy cysterny rozwalone? 1 Jeśli z Bogiem zawarłeś przymierze miłości, to szczęście twoje stałem będzie, nie masz powodu do powątpiewania; bo ani Bóg, ani jego miłość zaginąć nie może. Woli swojej lekkomyślnie nie zmienia, nikt też jej zmienić nie jest w możności. Nigdy nie pożałują, że Boga miłowali, miłośnicy jego. Wszelka inna miłość jest niestałą: ten, którego miłujesz, może przestać cię miłować; może sam zginąć, chociaż miłość w żyjącymby nie zginęła. Szczęściem nie jest, co wiecznem nie jest 2. Wszelkie inne umowy mogą się rozwiązać, bo tą samą wolą, którą się zawiązały, mogą być rozwiązane; rzecz inna z miłością, tu materyą umowy jest wola sama, która przez zawarcie umowy tak się krępuje, tak ubezwładnia, że przestaje być panią siebie, utraca prawo rozrządzania sobą, cała oddaje się przedmiotowi, który umiłowała, cała zależy od niego.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.