Dworzec PKP w Nowym Sączu

Kolo KSKP w Nowym Sączu powstało dzięki wspaniałym ludziom których Pan Bóg postawił na naszej drodze. Serdecznie dziękujemy Ojcu Kazimierzowi Ptaszkowskiemu za ojcowską miłość i troskę którą nieustannie przygarniał kolejarzy do siebie i za to że parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu uczynił naszym drugim domem. Dziękujemy również obecnemu Proboszczowi Ojcu Józefowi Bireckiemu- Duszpasterzowi Kolejarzy Diecezji Tarnowskiej za pomoc kolejarzom z Nowego Sącza w otwieraniu drzwi Chrystusowi przez nasze środowisko zawodowe i w poszukiwaniu dobra. Jednocześnie wszystkim , którzy okazali nam pomoc przy tworzeniu naszego Koła składamy wyrazy serdecznej wdzięczności.

W dniu 4.02.1998 r w Nowym Sączu odbyło się zebranie wyborcze Koła KSKP. Na zebraniu tym wybrano Zarząd Koła KSKP oraz ustalono cele i program pracy. Duszpasterzem kolejarzy nowosądeckich i jednocześnie całej Diecezji Tarnowskiej został powołany przez władze kościelne Ojciec Kazimierz Ptaszkowski -ówczesny Proboszcz Parafii Kolejowej w Nowym Sączu. Od tego czasu łączy nas przyjaźń, akceptacja, szczery uśmiech oraz wdzięczność. Jednoczy nas poczucie wspólnoty jedność w działaniu bezinteresowność i odpowiedzialność za drugiego człowieka. odczuwamy radość z bycia razem podczas wzajemnej modlitwy za rodziny i poszczególnych członków.

Za Ojcem Świętym wypływamy na głębię i z ludzkiej osobowości wyławiamy dobro i tylko tym dobrem się zajmujemy. Razem się modlimy, bawimy się i wypoczywamy. We wszystkich działaniach współpracujemy ze sobą i każdy , zgodnie ze swoimi talentami bezinteresownie ubogaca innych. Uczymy się aktywnego słuchania i patrzenia na sprawy oczami drugiego człowieka. Wszystko to sprawia , że nie tylko poszczególni członkowie Koła, ale całe nasze rodziny znają się nawzajem. Stajemy się przez to bliżsi sobie i wiemy, że możemy w każdej chwili liczyć na pomocną dłoń. Na wspólne poszukiwanie Chrystusa w każdym człowieku i na świadczenie o Jego Miłości w rodzinie w środowisku kolejarskim zapraszamy na comiesięczne spotkania Koła KSKP w Nowym Sączu.

O każdym naszym spotkaniu Ojciec Proboszcz Józef Birecki informuje w ogłoszeniach parafialnych. Dla każdego mamy otwarte drzwi, które zapraszają do wejścia, do zajrzenia i zobaczenia, co za nimi się kryje. Na nasze spotkania serdecznie zapraszamy wszystkich, nie tylko kolejarzy zatrudnionych na nowosądeckiem wężle PKP i członków ich rodzin oraz emerytów i rencistów ale także sympatyków kolei. Zaproszeniem do zapoznania się z naszą wspólnota, a tym samym powiększeniem naszego grona, ogarniamy wszystkich: młodych, młodszych oraz "młodych inaczej".

Chcemy ukazać Państwu piękno rodzące się ze zwykłej ludzkiej dobroci i zachęcić do refleksji nad tym, co w życiu człowieka jest najważniejsze i najpiękniejsze. Serdecznie zapraszamy Państwa do wypłynięcia razem z nami na głębię ludzkiej dobroci. Już dziś z radością czekamy na spotkanie z Tobą.

W imieniu Zarządu Koła KSKP w Nowym Sączu
Prezes Koła Jan Popowicz

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 18 Września.

Cytat: „Jeśli chcesz postąpić w miłości, to mów o miłości. Bo jak wiatr wznieca płomień, tak pobożne rozmowy wzniecają miłość.”
Komentarz: O drogiej osobie nigdy ani dosyć myślić, ani dosyć mówić nie można, kto milczy, ten nie miłuje; o tym, którego miłujemy, ani materyi do mówienia nie zbraknie, ani chęci. Nie sztuka nas tej wymowy uczy, ale natura. Z obfitości serca usta mówią. Jak trudno ogień w zanadrzu ukryć, albo zapach cynamonu utrzymać, tak trudno miłość zataić. Jak tamten gorącem, ten wonią, tak serce ustami się zdradza. Miłość wszystkich wprawdzie sztuk mistrzem jest, najbardziej jednak wymowy; niemą być nie umie, bo wie dobrze, że jak ogień bez miecha łatwo w ognisku, tak uczucie w sercu bez wzajemnego odnawiania ziębnie. Mów młodzieńcze, ażebym cię poznał jaki w szklance płyn się znajduje, poznasz po zapachu. Z rozmowy, jaką prowadzisz, moża wnieść o twoim umyśle, o twem usposobieniu, o twych zdolnościach.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.