BIURO RADIA MARYJA
przy PARAFII NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA

w Nowym Sączu (kościół "kolejowy")
organizuje dwudniową pielgrzymkę do Lichenia i Torunia na 

PROGRAM:
01.09.2017 -Licheń - wyjazd z Nowego Sącza o godz.5.00, do Lichenia, zakwaterowanie, zwiedzanie, msza św., nocleg.
02.09.2017-Toruń - spotkanie na Dziękczynieniu w Rodzinie, powrót do N.S. nocą.

ZAPISY: środy i piątki w godz.10.00-12.00 w Biurze Radia Maryja(w Domu Katechetycznym) przy ul. Zygmuntowskiej 48 w Nowym Sączu.
TEL. KONTAKTOWE: 512801395 Anna, 500684218 Marta.

Zapraszamy Rodzinę Radia Maryja z sąsiednich parafii i okolicznych miejscowości.

PROGRAM DZIĘKCZYNIENIA W RODZINIE
W DNIU 2 WRZEŚNIA (w pierwszą sobotę miesiąca) spotykamy się w TORUNIU, w dawnym Porcie Drzewnym przy ul. Droga Starotoruńska, gdzie mieści się Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Od godz. 11.00 – na scenie nad wodą – wystąpią zespoły młodzieżowe – laureaci konkursu muzycznego organizowanego przez sanktuarium.
W samo południe w sanktuarium sprawowana będzie pod przewodnictwem ks. bp. IGNACEGO DECA – ordynariusza diecezji świdnickiej – Eucharystia.
Po Mszy św. ciąg dalszy koncertów w amfiteatrze na scenie nad wodą… wystąpią m.in.: – Estrada Regionalna „RÓWNICA” z Ustronia – Zespół Pieśni i Tańca „JURKOWIANIE” z Jurkowa – Brygida i Rober Łukowscy, Blue Party, Paweł Siluk Steiner zaproszą Państwa na prawdziwą Śląską Biesiadę.
Specjalnie dla Państwa wystąpi: – gwiazda polskiej estrady JERZY POŁOMSKI
Koncert galowy wraz z musztrą paradną wykona Reprezentacyjna ORKIESTRA STRAŻY GRANICZNEJ z Nowego Sącza.

Spotkaniu towarzyszyć będzie także modlitwa: Anioł Pański, Koronka ku czci Bożego Miłosierdzia oraz Apel Jasnogórski.
Wszyscy uczestnicy Dziękczynienia w Rodzinie, od najmłodszych do najstarszych, znajdą coś dla siebie.

Na ekologicznych stoiskach będzie można zaopatrzyć się w żywność: owoce, przetwory, soki, nabiał, pieczywo i zioła. Na wszystkie dzieci będzie czekał plac zabaw oraz miasteczko strażackie – w którym Państwowa Straż Pożarna przygotowuje bardzo wiele atrakcji i ścieżek edukacyjnych w temacie bezpieczeństwa.
Już od godz. 11.00 w „Miasteczku zdrowia” przy siedzibie WSKSiM rozpoczną się bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami z zakresu onkologii: mammografia i cytologia; chorób serca, cukrzycy. Będzie możliwość wykonania badań w zakresie wczesnego wykrywania tętniaka aorty jamy brzusznej.

Nie może zabraknąć Ciebie. Zaproś także i innych. Spotkajmy się!

Bethania

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna
12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Biuro Radia Maryja

Dni dużurów:

środa - piątek: 1000-1200

informacje pod numerem:
512 801 395
500 684 218

Kontakt Radio Maryja

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 08 Grudnia

Cytat: „Więcej Marya Panna boleje kiedy ludzie grzechem obrażają Jej jednorodzonego Syna, niż bolała, kiedy Go krzyżowali.”
Komentarz: Jak światło z ciemnością, tak Marya z grzechem, czy-to uczynkowym, czy pierworodnym, nie ma żadnej łączności; są-to rzeczy całkiem sobie przeciwne. Jak przyczyną kary jest występek, tak przyczyną ukrzyżowania Chrystusa jest grzech, które tyle razy powtarzasz, ile razy grzeszysz, i to z niesłychanym bólem Maryi! Żydzi, co krzyżowali Chrystusa, nie znali Go, ty wiesz kogo obrażasz; za nich jak za ciebie, jeszcze nie cierpiał był Chrystus; oni żadnych nowego prawa na pomoc nie otrzymali Sakramentów, a tyś tyle otrzymał. Patrz, o ile gorszym od Żydów jesteś! Śmierć Chrystusa tak złą nie jest, aby się i za dobrą uważać nie mogła; była bowiem spłaceniem długów przez ludzkość zaciągniętych, wiecznej szczęśliwości drzwiami; grzech zaś tak złem jest, iż tylko złem i niczem więcej. Jeśli chcesz czcić Maryą, nie obrażaj Jej Syna; w ten sposób i Matki i Syna synem się okażesz: jakżeby się mógł podobać Matce, kto jest nieprzyjacielem jej Syna, Boga? To treść pobożności, bez tego wszystko na nic.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.