Od 1 lipca do 31 sierpnia obowiązuje porządek wakacyjny Mszy św. i kancelarii

BIURO RADIA MARYJA
przy PARAFII NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA

w Nowym Sączu (kościół "kolejowy")
organizuje dwudniową pielgrzymkę do Lichenia i Torunia na 

PROGRAM:
01.09.2017 -Licheń - wyjazd z Nowego Sącza o godz.5.00, do Lichenia, zakwaterowanie, zwiedzanie, msza św., nocleg.
02.09.2017-Toruń - spotkanie na Dziękczynieniu w Rodzinie, powrót do N.S. nocą.

ZAPISY: środy i piątki w godz.10.00-12.00 w Biurze Radia Maryja(w Domu Katechetycznym) przy ul. Zygmuntowskiej 48 w Nowym Sączu.
TEL. KONTAKTOWE: 512801395 Anna, 500684218 Marta.

Zapraszamy Rodzinę Radia Maryja z sąsiednich parafii i okolicznych miejscowości.

PROGRAM DZIĘKCZYNIENIA W RODZINIE
W DNIU 2 WRZEŚNIA (w pierwszą sobotę miesiąca) spotykamy się w TORUNIU, w dawnym Porcie Drzewnym przy ul. Droga Starotoruńska, gdzie mieści się Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Od godz. 11.00 – na scenie nad wodą – wystąpią zespoły młodzieżowe – laureaci konkursu muzycznego organizowanego przez sanktuarium.
W samo południe w sanktuarium sprawowana będzie pod przewodnictwem ks. bp. IGNACEGO DECA – ordynariusza diecezji świdnickiej – Eucharystia.
Po Mszy św. ciąg dalszy koncertów w amfiteatrze na scenie nad wodą… wystąpią m.in.: – Estrada Regionalna „RÓWNICA” z Ustronia – Zespół Pieśni i Tańca „JURKOWIANIE” z Jurkowa – Brygida i Rober Łukowscy, Blue Party, Paweł Siluk Steiner zaproszą Państwa na prawdziwą Śląską Biesiadę.
Specjalnie dla Państwa wystąpi: – gwiazda polskiej estrady JERZY POŁOMSKI
Koncert galowy wraz z musztrą paradną wykona Reprezentacyjna ORKIESTRA STRAŻY GRANICZNEJ z Nowego Sącza.

Spotkaniu towarzyszyć będzie także modlitwa: Anioł Pański, Koronka ku czci Bożego Miłosierdzia oraz Apel Jasnogórski.
Wszyscy uczestnicy Dziękczynienia w Rodzinie, od najmłodszych do najstarszych, znajdą coś dla siebie.

Na ekologicznych stoiskach będzie można zaopatrzyć się w żywność: owoce, przetwory, soki, nabiał, pieczywo i zioła. Na wszystkie dzieci będzie czekał plac zabaw oraz miasteczko strażackie – w którym Państwowa Straż Pożarna przygotowuje bardzo wiele atrakcji i ścieżek edukacyjnych w temacie bezpieczeństwa.
Już od godz. 11.00 w „Miasteczku zdrowia” przy siedzibie WSKSiM rozpoczną się bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami z zakresu onkologii: mammografia i cytologia; chorób serca, cukrzycy. Będzie możliwość wykonania badań w zakresie wczesnego wykrywania tętniaka aorty jamy brzusznej.

Nie może zabraknąć Ciebie. Zaproś także i innych. Spotkajmy się!

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Biuro Radia Maryja

Dni dużurów:

środa - piątek: 1000-1200

informacje pod numerem:
512 801 395
500 684 218

Kontakt Radio Maryja

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 18 Sierpnia

Cytat: „Nie wiele na tem zależy, gdy światu niedbale służysz; ale to jest nieznośnem, gdy Bogu niedbale służysz.”
Komentarz: Niedbałe służenie Panu wzgardą jest, nie czcią, na karę, nie na nagrodę zasługuje. Tym bowiem sposobem pokazujemy, że o ile nam przy wykonywaniu jakiej rzeczy przybyło niedbalstwa, o tyle ubyło szacunku dla Pana. Możność służenia Bogu uważać się winna za łaskę niezwykłą, tym jej Bóg udziela, których przeznaczył do szczęśliwej wieczności; jeśli się ozięble względem tej łaski zachowujesz, na jej utratę się narażasz — kto daru nie ceni, ten zasługuje, aby mu był odjęty. Świat sługi swe dymem, Bóg niebem nagradza; za tak nierówną nagrodę, pomiędzy spełnianiem jednej i drugiej służby, właściwy winien być przedział. Wstyd, że my się bardziej ubiegamy o chwilowe, niż o wieczne nagrody. O nic tyle się troszczyć nie powinniśmy, ile o cnotę; nic bardziej tej troski nie utrudnia, jak troska o wszystko. Zaniechanie wszystkiego, zerwanie ze wszystkiem, nietylko występkiem nie jest, ale i chlubą być może. Zaniedbanie się zaś w cnocie, rozbrat z cnotą, niczem się nie da wymówić. Jest hańbą!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.