Z noty do dekretu Biskupa Tarnowskiego
...w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób (tylko zamawiający intencje), nie licząc osób sprawujących posługę... raz jeszcze gorąco proszę wszystkich wiernych o pozostanie w domach i łączenie się na sposób duchowy z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie w naszych kościołach”. Tych, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej, proszę o telefoniczny kontakt z duszpasterzami.


Przypominamy, że zawsze ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla uzyskania stanu łaski uświęcającej wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej” (KPK kan. 916).


DZIŚ ROZPOCZYNAMY REKOLEKCJE PARAFIALNE INTERNETOWE
Rozważania po Mszach św. w sobotę i niedzielę
w tygodniu od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 6.00, 8.00, 16.30, 18.00

TRANSMISJA MSZY ŚW. Z NASZEGO KOŚCIOŁA

 

W niedziele transmitujemy Msze św. o godz. 6:00, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 18:30 i 20:00.
Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:30 - tylko transmisja


W dni powszednie transmitujemy  Msze św. są  o godz. 6:00, 6:30, 7:00, 7:30, 8:00, 8:30 i 18:00 oraz różaniec codziennie o 20.30. Przed różańcem będziemy czytać Wasze prośby / sprawy, które chcemy Bogu polecić. Na prośby czekamy każdego dnia do godziny 20.00. Prośby można wpisywać pod tym linkiem

Można słuchać transmisji używając programu. Szczegóły pod tym adresem.


Bethania

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna
12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

Dlaczego ekstremalna? Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie i w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać. Spotkaj się z Nim, sam na sam, inaczej niż kiedykolwiek wcześniej.
Ekstremalna Droga Krzyżowa naszej parafii rusza w dniu 27 marca b.r. Mszą Świętą o godz. 19:30 trasą pod nazwą „Kolejowa NSPJ".
Opuść swoją strefę komfortu i podejmij wyzwanie! Szczegóły i zapisy: www.edk.org.pl

Ostatnio dodane

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 30 Marca

Cytat: „Jak pień bezkształtny nie wie, że może być zamieniony na posąg przecudnej piękności; ale wie o tem rzeźbiarz: tak wielu słabo w chrześciańskiej wierze ugruntowanych nie pojmują, że w ręce Boga, na świętych przemienić się mogą, byleby tylko tej ręce mistrzowskiej nie stawiali oporu.”
Komentarz: Bóg tylko jeden jest tak biegłym artystą, że lada z czego wszystko może uskutecznić; bo on tylko jeden może, co brakuje, dodać; co zbywa, ująć. Pozwól mu się urabiać. Nikim nie należy gardzić. Chociażby kto był jak pień, może się z czasem przemieni w kształtny posąg, stanie sztuki arcydziełem, wywoła wszystkich podziw; może zajmie miejsce na ołtarzu, przed którym ty kiedyś zginać będziesz kolana. Źle sądzi, kto z powierzchowności sądzi. Jak z najlepszych najgorsi, tak z najgorszych najlepsi stać się mogą. Ty na siebie, nie na innych zważaj. Jak glina bez oporu poddaje się ręce garncarza, zawsze gotowa do przyjęcia takiego kształtu, jaki jej ta ręka nada; tak i ty powolnym się zawsze Bogu okazuj. Pozwól, żeby On działał.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.