Zadanie na dziś:

Przez trzy wieczory zrób przegląd dnia. Dziękuj.

Zdrapka Wielkopostna 2019

"W NIEBIE NIE TO JEST WAŻNE CO SIĘ MA, ALE TO CO SIĘ DAJE"
Papież Franciszek

     Parafialny Zespół CARITAS jest organizacją charytatywną, działająca na zasadzie całkowitego wolontariatu, a jego głównym zadaniem jest pomoc najbiedniejszym, niezaradnym życiowo, chorym i samotnym. Parafialny Zespół Caritas to grupa osób, która z zasady, pod przewodnictwem Proboszcza, prowadzi w sposób planowy i systematyczny dzieła miłosierdzia w parafii.
     Do przedsięwzięć systematycznych zaliczamy zbiórkę żywności w sklepach przed ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA I WIELKANOCNYMI, oraz kwesty na cele charytatywne, takie jak WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM, JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA, CHLEBEK MIŁOSIERDZIA i TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Pozyskane fundusze rozdysponowano na cele Caritas, parafialne i diecezjalne.
    Po raz kolejny nasz zespół włączył się 11 lutego w obchody ŚWIATOWEGO DNIA CHORYCH. Odwiedzono 150 osób chorych i niepełnosprawnych, którym kapłani służą sakramentalną posługą w pierwsze piątki i soboty miesiąca. Przekazujemy chorym, od naszej wspólnoty parafialnej życzenia i drobne upominki, owoce i słodycze. W czerwcu i wrześniu, sprawowana była msza św dla chorych. Zaproszono na tę uroczystość, połączoną z sakramentem namaszczenia chorych osoby starsze, chore, dotknięte samotnością , niepełnosprawne wraz z opiekunami. Po mszy św. wszyscy spotkali się w sali widowiskowej na rozmowach przy poczęstunku przygotowanym przez Zespół Caritas.
     CARITAS przez cały rok udzielał pomocy osobom, które zgłaszały się indywidualnie. Przed udzieleniem pomocy następuje ocena sytuacji w jakiej znalazł się proszący o pomoc. Stałą systematyczna pomocą w roku 2017 objętych było 80 rodzin. Pomoc polegała na comiesięcznym wydawaniu żywności, zaopatrzeniu w ziemniaki, a w skrajnych przypadkach zakup węgla, opłacanie recept oraz rachunków związanych z elektrycznością i gazem.
     Na ŚWIĘTA WIELKANOCNE 220 rodzin i chorych otrzymało paczki żywnościowe, natomiast na BOŻE NARODZENIE paczki zastąpiono bonami zakupowymi. Caritas Parafialny wydał podopiecznym 110 bonów żywnościowych. Dodatkowo Caritas dołożyła ciasto i wędliny do paczek dla 84 osób chorych, które wraz ze swoimi darami, przygotowała i rozniosła młodzież z ZESPOŁU SZKÓŁ SPLOT.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania wszystkich inicjatyw CARITASU. Dziękujemy za pomoc, życzliwość i ofiarność.
Składamy SERDECZNE "BÓG ZAPŁAĆ"
PREZESOM BANKU SPÓŁDZIELCZEGO za pomoc finansową
ZARZĄDOWI SPÓŁKI "HUZAR" za miód
FIRMIE "PROSPONA" za dżemy i przetwory owocowe
FIRMIE "AGRO-HURT" za ziemniaki i owoce
PANU ZBIGNIEWOWI za systematyczną pomoc finansową i dodatkową ofiarę na paczki świąteczne

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OFIARODAWCOM DARÓW ŻYWNOŚCIOWYCH DO KOSZY WYSTAWIONYCH W SKLEPACH:
Szczególne słowa uznania i wdzięczności za okazaną pomoc, oraz za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki kierujemy do:
ABC - PYZIKOWIE ul. Strzelców Podhalańskich 16
BIEDRONKA - ul. Zielona 55
DELIKATESY CENTRUM - ul. Zygmuntowska 15
LEWIATAN - ul. Barbackiego 81
LEWIATAN-ul. Browarna
PSS "SPOŁEM" - LACH- ul. Grodzka
PSS "SPOŁEM" - ul. Kolejowa 30
PSS"SPOŁEM" - ul. Królowej Jadwigi 31
ŻABKA - ul. Limanowskiego 1

BÓG ZAPŁAĆ naszemu opiekunowi o. Proboszczowi za opiekę duchową i wsparcie finansowe. Panu MARIANOWI RUMIN, za niezastąpioną pomoc i wsparcie we wszystkich akcjach Caritasu.

Jak zwykle nie zawiodła MŁODZIEŻ, która w chwilach potrzeby chętnie okazuje swe wrażliwe serca, dobrą wolę i zaangażowanie.
Słowa wdzięczności kierujemy do lektorów i młodzieży z MAGISU, zwłaszcza JANOWI I MICHAŁOWI za pomoc w Caritasie.
Dziękujemy Dyrekcjom i młodzieży z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 IM. SYBIRAKÓW za wykonanie i rozniesienie stroików chorym i samotnym.
Za dyżury w sklepach młodzieży ze:
- SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 15, oraz wykonanie i rozniesienie stroików
- ZESPOŁOWI SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH
- ZESPOŁOWI SZKÓŁ EKONOMICZNYCH I SIOSTRZE EWIE
- ZESPOŁOWI SZKÓŁ "SPLOT" za przygotowanie 150 paczek i wzięcie udziału w akcji KILO

NIECH MIŁOSIERNY BÓG BŁOGOSŁAWI WAM WSZYSTKIM I OBDARZA ZDROWIEM !

Zespół Caritas z Ojcem Proboszczem


Na zdjęciach uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych podczas dyżuru w PSS "Społem" LACH.

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 20 Marca

Cytat: „Tyle każda rzecz warta, ile ją Bóg ceni.”
Komentarz: Mocno się często myli, kto o rzeczach powierzchownie sądzi, z ich kształtu lub koloru. Wprawny znawca łatwo rozróżnia dyament od szkła. Ten jest najdalej od błędu, kto wszystko według Boga ocenia. Gdybyś wszystko, co się świeci, brał za złoto, ach! jakżebyś się mylił. Tylko to jest dobrem, co prowadzi do najwyższego dobra. Bóg jest naszym celem, ku któremu dążymy, w którym wieczny odpoczynek znajdziemy; drogę, która doń prowadzi, za dobrą uważaj, wybieraj ją, miłuj; drogi zaś, która odeń odwodzi, chociażby była różami usłana, jak najtroskliwiej unikaj. Złoty klucz nie na wiele się przyda, jeśli zamku, o który nam idzie, nie otwiera; lepszy jest żelazny, zamek, który chcemy, łatwo otwierający. To znaczy, że o cenie rzeczy stanowi nie kształt, nie kolor, ale jej stosowność, jej odpowiedniość do zamierzonego celu. O jakże błądzimy! wszystko Bóg poddał naszej woli, nad wszystkiem nas przełożył; ale na to, aby wszystko nas prowadziło ku niemu, aby było środkiem doń prowadzącym. Biada tym, którzy tego środka używają przeciw Bogu. O tyle rzecz każda jest gorszą, o ile pewniej odwodzi od Boga.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.