WSZYSTKIE DANE OSOBOWE ZAMIESZCZONE NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII SĄ UMIESZCZONE WYŁĄCZNIE ZA ZGODĄ OSÓB ZAINTERESOWANYCH

"W NIEBIE NIE TO JEST WAŻNE CO SIĘ MA, ALE TO CO SIĘ DAJE"
Papież Franciszek

     Parafialny Zespół CARITAS jest organizacją charytatywną, działająca na zasadzie całkowitego wolontariatu, a jego głównym zadaniem jest pomoc najbiedniejszym, niezaradnym życiowo, chorym i samotnym. Parafialny Zespół Caritas to grupa osób, która z zasady, pod przewodnictwem Proboszcza, prowadzi w sposób planowy i systematyczny dzieła miłosierdzia w parafii.
     Do przedsięwzięć systematycznych zaliczamy zbiórkę żywności w sklepach przed ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA I WIELKANOCNYMI, oraz kwesty na cele charytatywne, takie jak WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM, JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA, CHLEBEK MIŁOSIERDZIA i TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Pozyskane fundusze rozdysponowano na cele Caritas, parafialne i diecezjalne.
    Po raz kolejny nasz zespół włączył się 11 lutego w obchody ŚWIATOWEGO DNIA CHORYCH. Odwiedzono 150 osób chorych i niepełnosprawnych, którym kapłani służą sakramentalną posługą w pierwsze piątki i soboty miesiąca. Przekazujemy chorym, od naszej wspólnoty parafialnej życzenia i drobne upominki, owoce i słodycze. W czerwcu i wrześniu, sprawowana była msza św dla chorych. Zaproszono na tę uroczystość, połączoną z sakramentem namaszczenia chorych osoby starsze, chore, dotknięte samotnością , niepełnosprawne wraz z opiekunami. Po mszy św. wszyscy spotkali się w sali widowiskowej na rozmowach przy poczęstunku przygotowanym przez Zespół Caritas.
     CARITAS przez cały rok udzielał pomocy osobom, które zgłaszały się indywidualnie. Przed udzieleniem pomocy następuje ocena sytuacji w jakiej znalazł się proszący o pomoc. Stałą systematyczna pomocą w roku 2017 objętych było 80 rodzin. Pomoc polegała na comiesięcznym wydawaniu żywności, zaopatrzeniu w ziemniaki, a w skrajnych przypadkach zakup węgla, opłacanie recept oraz rachunków związanych z elektrycznością i gazem.
     Na ŚWIĘTA WIELKANOCNE 220 rodzin i chorych otrzymało paczki żywnościowe, natomiast na BOŻE NARODZENIE paczki zastąpiono bonami zakupowymi. Caritas Parafialny wydał podopiecznym 110 bonów żywnościowych. Dodatkowo Caritas dołożyła ciasto i wędliny do paczek dla 84 osób chorych, które wraz ze swoimi darami, przygotowała i rozniosła młodzież z ZESPOŁU SZKÓŁ SPLOT.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania wszystkich inicjatyw CARITASU. Dziękujemy za pomoc, życzliwość i ofiarność.
Składamy SERDECZNE "BÓG ZAPŁAĆ"
PREZESOM BANKU SPÓŁDZIELCZEGO za pomoc finansową
ZARZĄDOWI SPÓŁKI "HUZAR" za miód
FIRMIE "PROSPONA" za dżemy i przetwory owocowe
FIRMIE "AGRO-HURT" za ziemniaki i owoce
PANU ZBIGNIEWOWI za systematyczną pomoc finansową i dodatkową ofiarę na paczki świąteczne

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OFIARODAWCOM DARÓW ŻYWNOŚCIOWYCH DO KOSZY WYSTAWIONYCH W SKLEPACH:
Szczególne słowa uznania i wdzięczności za okazaną pomoc, oraz za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki kierujemy do:
ABC - PYZIKOWIE ul. Strzelców Podhalańskich 16
BIEDRONKA - ul. Zielona 55
DELIKATESY CENTRUM - ul. Zygmuntowska 15
LEWIATAN - ul. Barbackiego 81
LEWIATAN-ul. Browarna
PSS "SPOŁEM" - LACH- ul. Grodzka
PSS "SPOŁEM" - ul. Kolejowa 30
PSS"SPOŁEM" - ul. Królowej Jadwigi 31
ŻABKA - ul. Limanowskiego 1

BÓG ZAPŁAĆ naszemu opiekunowi o. Proboszczowi za opiekę duchową i wsparcie finansowe. Panu MARIANOWI RUMIN, za niezastąpioną pomoc i wsparcie we wszystkich akcjach Caritasu.

Jak zwykle nie zawiodła MŁODZIEŻ, która w chwilach potrzeby chętnie okazuje swe wrażliwe serca, dobrą wolę i zaangażowanie.
Słowa wdzięczności kierujemy do lektorów i młodzieży z MAGISU, zwłaszcza JANOWI I MICHAŁOWI za pomoc w Caritasie.
Dziękujemy Dyrekcjom i młodzieży z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 IM. SYBIRAKÓW za wykonanie i rozniesienie stroików chorym i samotnym.
Za dyżury w sklepach młodzieży ze:
- SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 15, oraz wykonanie i rozniesienie stroików
- ZESPOŁOWI SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH
- ZESPOŁOWI SZKÓŁ EKONOMICZNYCH I SIOSTRZE EWIE
- ZESPOŁOWI SZKÓŁ "SPLOT" za przygotowanie 150 paczek i wzięcie udziału w akcji KILO

NIECH MIŁOSIERNY BÓG BŁOGOSŁAWI WAM WSZYSTKIM I OBDARZA ZDROWIEM !

Zespół Caritas z Ojcem Proboszczem


Na zdjęciach uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych podczas dyżuru w PSS "Społem" LACH.

Msze święte - wakacje

W WAKACJE

Dni powszednie:

600, 700, 800, 1800
 

Niedziele i święta:

 600, 800
 930 - młodzieżowa
1100 - dla dzieci
1230 - suma
1400, 1830

Msze w dni półświąteczne
600  700  800  900  1000
1515  1700  1800  1900 

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com