Imieniny Józefa

Zadanie na dziś:

Podziękuj ważnemu mężczyźnie: Ojcu, Bratu, Mężowi...

Zdrapka Wielkopostna 2019
1. Dziś wychodzi kolejny numer naszej parafialnej Bethanii a w nim m.in. orędzie papieża Franciszka na Wielki Post, o ascezie w rozumieniu św. Ignacego, o roku Ducha Św., o św. Stanisławie Kostce. Zapraszamy do lektury.

2. Przez okres Wielkiego Postu za ławkami wystawiony jest koszyczek, do którego można wrzucać i brać prośby o modlitwę i post w konkretnej intencji. Każdy kto zabierze intencję kogoś innego zobowiązuje się do jednodniowego postu w dowolnej formie w ciągu tygodnia następującego po danej niedzieli. Poczujmy się w ten sposób też wspólnotą.

3. Nowenna do Matki Bożej we wtorek po Mszy św.o godz. 18.00.

4. W środę Msza św. z grupą o. Pio o godz. 18:00.

5. W czwartek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej, a od godz. 19.00 do 20.00 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu, którą poprowadzi Ruch Obrony Życia.

6. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, dzieci o godz. 17:00, dorosłych o godz. 17:30.

7. Gorzkie żale w naszym kościele w niedziele o godz. 16:15 i 17:30.

8. W przyszłą niedzielę taca będzie na misje. Od przyszłej niedzieli też Caritas będzie rozprowadzał baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzebujących podopiecznych Caritasu diecezjalnego i naszej parafii.

9. Ks. bp Wiesław Lechowicz świętuje 10-o lecie święceń biskupich.. Polecajmy Go Bogu w modlitwie.

10. W kiosku do nabycia Bethania, książki religijne, ciasto, dewocjonalia.

11. Szkoła Podstawowa nr 2 ogłasza zapisy dzieci do oddziału przedszkola i klasy pierwszej. Więcej informacji znajduje się na ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła. i Szkoła Podstawowa nr 15 ogłaszają zapisy do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych. Zapisu dziecka można dokonać w sekretariacie szkoły od 27 lutego br.

12. Dyrekcja Katolickiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Nowym Sączu ogłasza nabór do klasy pierwszej szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego.

13. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: Henryk Kubik, Ignacy Pałac, Janina Ceglarz, Marian Majka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym...

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 19 Marca

Cytat: „Więcej ceń każdego człowieka zbawienie, niż wszystkie całego świata skarby.”
Komentarz: Co w nas jest najdroższego, to prawie najmniej cenimy. Dusza, która niesłychanie drogo kosztuje, mało znaczącą być nie może, chyba dla tych, nad których nic lichszego nie ma. Zbawienie człowieka Chrystus nad niebo przełożył; ażeby je zapewnił, Bóstwo swoje niejako strawił, życie i krew oddał. Co najmędrszy z mistrzów tyle cenił, czemużmy o to tak mało dbamy? Fałszywej używamy wagi. O rzeczy nie wiele warte, jak bogactwa, nauka, mozolnie przez całe życie zabiegamy; wszelką zaś pracę około ludzkiego zbawienia za zbyt ciężką i nieznośną mamy. Na sąd Boga wspomnij. Wszelką świata potęgę Bóg tyle ceni, ile my włos lub orzech pusty: o zbawienie zaś człowieka bardzo mu idzie. Prócz siebie, nie ma nic nadeń pożądańszego, nic bardziej upragnionego.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.