1. We wtorek 13 marca mija piąta rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Z tej okazji przeprowadzono wywiad z Papieżem i powstała książka „Otwieranie drzwi - rozmowy o Kościele i świecie”, którą można nabyć w naszym sklepiku.

2. Jutro rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół średnich. Specjalna nauka dla młodzieży i maturzystów będzie od wtorku do czwartku o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich na rekolekcje z Anną Golędzinowską we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej.

3. Zapraszamy na rekolekcje z serii „Spotkanie z Chrystusem” dla dzieci w wieku 4-5 lat „Mój Przyjaciel Jezus” oraz 7-8 lat „Królowie Stworzenia”, które odbędą się w sobotę 24 marca. Zapisy przez stronę internetową parafii. Rekolekcje prowadzi o. Zbigniew Szulczyk SJ.

4. W sklepiku przy kościele można nabyć książki Anny Golędzinowskiej „Ocalona z piekła” oraz „Jestem grzesznikiem”, która podczas rekolekcji opowie o swoim życiu i nawróceniu.

5. W przyszłą niedzielę wyjdzie nowy numer Bethanii z programem na Wielki Tydzień.

6. Także w niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne.

7. W tym tygodniu spotkanie Klubu Seniora wyjątkowo odbędzie się w kinie Sokół. Zapraszamy na godz. 9.45 na film Gurgacz. Cena biletu 12 zł. Zapraszamy też inne osoby nie związane z Klubem Seniora.

8. Zachęcamy do kontynuowania praktyki „koszyczka wielkopostnego” abyśmy mogli jeszcze bardziej poczuć się wspólnotą.

9. Młodzież gimnazjalną przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek 23 marca godz. 19.30 w kościele.

10. W czwartek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej, a od godz. 19.00 do 20.00 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu, którą poprowadzi grupa Magis.

11. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, dzieci o godz. 17:00, dorosłych o godz. 17:30.

12. Gorzkie żale w naszym kościele w niedziele o godz. 16:15 i 17:30.

13. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00.

14. Serdecznie zapraszamy na koncert Stabat Mater, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 16.30 w kościele. Koncert ukazuje mękę i śmierć Zbawiciela z perspektywy cierpienia Jego Matki.

15. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: Zofia Eustachiewicz, William Mytyk i Jan Woźniak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

Życzymy miłej niedzieli, dobrego tygodnia.

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 16 Stycznia

Cytat: „Próżność i przechwalanie się powstaje z niewiadomości i ślepej samego siebie miłości.”
Komentarz: Wspólnem świata nieszczęściem jest pycha, przez pierwszych rodziców, którzy się o Boskość ubiegali, nam w spadku przekazana! Jakże wysoko, o mój Boże, ona sięga, gdy się na słowie jakiego pochlebcy, jakby na ramieniu wspiera! Do przeceniania siebie bardzo skłonni jesteśmy: nietylko w to co jest, ale i w to czego nie ma, chętnie wierzymy, jeśli przez kogoś, dla zjednania nas sobie lub dla wbicia w próżność, bywa nam przyznawane. Nieszczęśliwi próżności miłośnicy, za takich uważani i miani być chcą, jakimi nie są. W kłamstwie się lubują, z wad wynoszą. Jakież-to zaślepienie, dymem chwały spowodowane! Głębiej wniknij w siebie; patrz, czem jesteś, i abyś się dowiedział, Boga z myśli nie wypuszczaj: o tyle bowiem zmniejsza się pycha, o ile wzmaga poznanie Boga. O Panie, daj, abym poznał siebie i poznał Ciebie!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.