Biskup Leszek Leszkiewicz 13 lutego w nawojowskim kościele udzielił błogosławieństwa 8 nowym lektorom z naszej parafii. Więcej
 

1. Dziś wychodzi kolejny numer naszej parafialnej gazetki Bethania, o Maryi, którą szczególnie w maju czcimy, komentarz do czytań o. Proboszcza, relacje z wydarzeń parafialnych, dla dzieci kolejna bajka o Miłomruczku. Zachęcamy do czytania.

2. Dziś Niedziela Biblijna rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W koszyku za ławkami są cytaty z Pisma św. Zachęcamy do pobrania i rozważenia.

3. Dziś na placu kościelnym zbiórka do puszek na podopiecznych Sądeckiego Hospicjum "Pola nadziei".

4. W poniedziałek Msza św. z okazji 5-lecia Klubu Seniora o godz. 8.30.

5. Nowenna do Matki Bożej we wtorek o godz. 17.30.

6. W czwartek po Mszy wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Adorację od 19:00 do 20:00 poprowadzi Magis.

7. W sobotę w Tarnowie o godz. 10.00 będzie uroczyste otwarcie V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Chętnych, którzy chcieliby dołączyć do Parafialnego Zespołu Synodalnego naszej parafii i wyjechać do Tarnowa, prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Wyjazd w sobotę, 21 kwietnia o godz. 8.oo sprzed kościoła.

8. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje z serii "Spotkanie z Chrystusem" dla dzieci w wieku 3-4 lat pt. "Dobre Serduszka" i 6-7 lat dla rodzica z dzieckiem pt. "Jestem osobą" w sobotę 21 kwietnia. Rekolekcje prowadzi o. Zbigniew Szulczyk SJ. Szczegóły i zapisy na stronie parafii.

9. Jezuickie Duszpasterstwo Strych zaprasza wszystkich maturzystów na IV Błogosławieństwo Sądeckich Maturzystów. 29 kwietnia 2018 o godzinie 20.00 odbędzie się Msza Świętej w waszej intencji, a po niej uroczyste błogosławieństwo.

10. Serdecznie zapraszamy wszystkich do współtworzenia X Festynu pod hasłem „Serce za serce", który będzie w sobotę, 26 maja. Wszelkie dary serca prosimy pozostawiać w kancelarii parafialnej.

11. W sklepiku do nabycia pamiątki na okoliczność bierzmowania i I komunii, książki religijne, prasa katolicka, ciasto, lody. Zapraszamy.

życzymy radosnej niedzieli, dobrego tygodnia.

Strona o o. Józefia Andraszu

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Lutego

Cytat: „Aby niedopuścić, chociażby jednego grzechu, warto jest poświęcić trudy i zabiegi, nawet życia całego.”
Komentarz: Bardzo na oczy nie domaga, kto w biednym żebraku wielkiego skarbu nie widzi: patrzy, ale do głębi rzeczy wzrokiem nie sięga. Ma przed sobą ubogą siermięgę, i na nią patrzy, ale skarbu, który się pod nią kryje, nie dostrzega: o perle bardzo kosztownej, o perle, dla którejby cały dobytek poświęcić należało, nie myśli; niepozorna skorupka, tę perłę zawierająca, pozostaje dla niego skorupką, i niczem więcej. Kto zważy, czem jest Bóg, czem stworzenie, ten łatwo zrozumie, jak ogromną, jak straszną jest obraza przez stworzenie wyrządzona Bogu. Powstrzymać, nie dopuścić tej obrazy, jestto powstrzymać i przeszkodzić nieskończonemu złemu. Duszę naszą tak wysoko cenił Chrystus, iż ją własną krwią, to jest, ceną nieskończoną, odkupił: o ileż my taniej ją kupujemy, gdy nawet całego życia trudy jej poświęcamy! Patrz, upadku w grzech, nawet raz jeden, zgładzić nie są zdolne kary piekielne; pomimo, że do nich wchodzi ogień, nad który nie ma nic nieznośniejszego; wieczność, nad którą nic dłuższego! Wyrwać z takiego niebezpieczeństwa duszę, chociażby zabiegami całego życia, jestto za krótką chwilę kupić nieskończoność.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.