Zadanie na dziś:

Przez trzy wieczory zrób przegląd dnia. Dziękuj.

Zdrapka Wielkopostna 2019

"Miłosierdzie jest jak czułość rodziców, którzy obejmują swe dziecko, by je pocieszyć i przywrócić mu poczucie bezpieczeństwa".

Papież Franciszek

     W Niedzielę Bożego Miłosierdzia (09.04.2018r.) na Mszy św. o godz.18.30 nasz kościół wypełnił się parafianami, gośćmi i rodziną p. Ani Pawłowskiej, aby podziękować Bogu, za 35 lat jej wiernej posługi ubogim i chorym z naszej parafii.

  
   ANNA PAWŁOWSKA - współzałożycielka i od 35 lat kierująca Parafialnym Oddziałem Caritasu, większą część swojego życia poświęciła gorliwej, ale niełatwej pracy na rzecz ludzi  oranionych, chorych, starszych i cierpiących z powodu biedy. Lata pracy charytatywnej sprawiły, że jak nikt inny potrafi rozeznać oraz zaradzić ludzkiej niedoli. Miłość bliźniego pojmuje jako ofiarną służbę w czynieniu dobra. Aby uzyskać środki na pomoc podopiecznym, wiele razy kołatała osobiście do drzwi i serc właścicieli sądeckich firm. Współorganizowała i wspierała wszystkie parafialne akcje dobroczynne.
     Za ogrom dobra społeczność sądecka obdarzyła ją laurem zwycięstwa w plebiscycie „Ziarnko Gorczycy” w 2014 roku. W tym samym roku z rąk bpa Andrzeja Jeża otrzymała statuetkę  Misericors – „Miłosierny Sercem”, przyznawaną przez Caritas Diecezji Tarnowskiej jako wyraz wdzięczności za pracę charytatywną.
Nagrody przyjmowała z wielką rezerwą i jakby zakłopotaniem, bo jest osobą skromną i nie było to szczytem jej marzeń. Pragnie żyć w cieniu, bez oczekiwań na „wdzięczności”.
     JEZU UFAM TOBIE - to jej życiowe motto. Jak sama mówi, te trzy słowa nadają sens jej życiu i są dźwignią, która nieustannie podnosi.

     Droga Pani Aniu, dziękujemy Ci za całe dobro,które otrzymywaliśmy od Ciebie przez lata. Dziękujemy za Twój uśmiech dodający sił, za Twoje dobre słowa i wielką życzliwość.
     Ofiarujemy modlitwy w Twojej intencji. Życzymy dużo zdrowia, Bożej opieki oraz wielu serdecznych spotkań z „caritasową” i parafialną rodziną!

Zespół Caritas wraz
z opiekunem o. Bogdanem Długoszem,
Wspólnota Jezuitów, Redakcja Bethanii i Parafianie

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 20 Marca

Cytat: „Tyle każda rzecz warta, ile ją Bóg ceni.”
Komentarz: Mocno się często myli, kto o rzeczach powierzchownie sądzi, z ich kształtu lub koloru. Wprawny znawca łatwo rozróżnia dyament od szkła. Ten jest najdalej od błędu, kto wszystko według Boga ocenia. Gdybyś wszystko, co się świeci, brał za złoto, ach! jakżebyś się mylił. Tylko to jest dobrem, co prowadzi do najwyższego dobra. Bóg jest naszym celem, ku któremu dążymy, w którym wieczny odpoczynek znajdziemy; drogę, która doń prowadzi, za dobrą uważaj, wybieraj ją, miłuj; drogi zaś, która odeń odwodzi, chociażby była różami usłana, jak najtroskliwiej unikaj. Złoty klucz nie na wiele się przyda, jeśli zamku, o który nam idzie, nie otwiera; lepszy jest żelazny, zamek, który chcemy, łatwo otwierający. To znaczy, że o cenie rzeczy stanowi nie kształt, nie kolor, ale jej stosowność, jej odpowiedniość do zamierzonego celu. O jakże błądzimy! wszystko Bóg poddał naszej woli, nad wszystkiem nas przełożył; ale na to, aby wszystko nas prowadziło ku niemu, aby było środkiem doń prowadzącym. Biada tym, którzy tego środka używają przeciw Bogu. O tyle rzecz każda jest gorszą, o ile pewniej odwodzi od Boga.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.