"Miłosierdzie jest jak czułość rodziców, którzy obejmują swe dziecko, by je pocieszyć i przywrócić mu poczucie bezpieczeństwa".

Papież Franciszek

     W Niedzielę Bożego Miłosierdzia (09.04.2018r.) na Mszy św. o godz.18.30 nasz kościół wypełnił się parafianami, gośćmi i rodziną p. Ani Pawłowskiej, aby podziękować Bogu, za 35 lat jej wiernej posługi ubogim i chorym z naszej parafii.

  
   ANNA PAWŁOWSKA - współzałożycielka i od 35 lat kierująca Parafialnym Oddziałem Caritasu, większą część swojego życia poświęciła gorliwej, ale niełatwej pracy na rzecz ludzi  oranionych, chorych, starszych i cierpiących z powodu biedy. Lata pracy charytatywnej sprawiły, że jak nikt inny potrafi rozeznać oraz zaradzić ludzkiej niedoli. Miłość bliźniego pojmuje jako ofiarną służbę w czynieniu dobra. Aby uzyskać środki na pomoc podopiecznym, wiele razy kołatała osobiście do drzwi i serc właścicieli sądeckich firm. Współorganizowała i wspierała wszystkie parafialne akcje dobroczynne.
     Za ogrom dobra społeczność sądecka obdarzyła ją laurem zwycięstwa w plebiscycie „Ziarnko Gorczycy” w 2014 roku. W tym samym roku z rąk bpa Andrzeja Jeża otrzymała statuetkę  Misericors – „Miłosierny Sercem”, przyznawaną przez Caritas Diecezji Tarnowskiej jako wyraz wdzięczności za pracę charytatywną.
Nagrody przyjmowała z wielką rezerwą i jakby zakłopotaniem, bo jest osobą skromną i nie było to szczytem jej marzeń. Pragnie żyć w cieniu, bez oczekiwań na „wdzięczności”.
     JEZU UFAM TOBIE - to jej życiowe motto. Jak sama mówi, te trzy słowa nadają sens jej życiu i są dźwignią, która nieustannie podnosi.

     Droga Pani Aniu, dziękujemy Ci za całe dobro,które otrzymywaliśmy od Ciebie przez lata. Dziękujemy za Twój uśmiech dodający sił, za Twoje dobre słowa i wielką życzliwość.
     Ofiarujemy modlitwy w Twojej intencji. Życzymy dużo zdrowia, Bożej opieki oraz wielu serdecznych spotkań z „caritasową” i parafialną rodziną!

Zespół Caritas wraz
z opiekunem o. Bogdanem Długoszem,
Wspólnota Jezuitów, Redakcja Bethanii i Parafianie

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 16 Stycznia

Cytat: „Próżność i przechwalanie się powstaje z niewiadomości i ślepej samego siebie miłości.”
Komentarz: Wspólnem świata nieszczęściem jest pycha, przez pierwszych rodziców, którzy się o Boskość ubiegali, nam w spadku przekazana! Jakże wysoko, o mój Boże, ona sięga, gdy się na słowie jakiego pochlebcy, jakby na ramieniu wspiera! Do przeceniania siebie bardzo skłonni jesteśmy: nietylko w to co jest, ale i w to czego nie ma, chętnie wierzymy, jeśli przez kogoś, dla zjednania nas sobie lub dla wbicia w próżność, bywa nam przyznawane. Nieszczęśliwi próżności miłośnicy, za takich uważani i miani być chcą, jakimi nie są. W kłamstwie się lubują, z wad wynoszą. Jakież-to zaślepienie, dymem chwały spowodowane! Głębiej wniknij w siebie; patrz, czem jesteś, i abyś się dowiedział, Boga z myśli nie wypuszczaj: o tyle bowiem zmniejsza się pycha, o ile wzmaga poznanie Boga. O Panie, daj, abym poznał siebie i poznał Ciebie!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.